Ховався в Боярці

Учора о 12.10 з аеропорту «Бориспіль» на рейсовому літаку «Київ — Нью–Йорк» полетів на батьківщину, де його чекає арешт, 29–річний громадянин США Ангер Стефен Брюс.

Феміда на мільйон доларів

Феміда на мільйон доларів

Ще у вівторок, 2 грудня, співробітники УСБУ у Львівській області та Генеральної прокуратури затримали «на гарячому» під час отримання хабара голову Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича.

«Стас» відбігався

Банда, яку днями викрили «убозівці», лишила свій кривавий слід не лише в Україні, а й у Росії. Як повідомила «УМ» керівник прес–служби ГУБОЗ МВС Олена Мельник, ідеться про суспільно небезпечну організовану групу з міжнародними зв’язками, яка займалася замовними убивствами та розбійними нападами.

«Жерсть» мікрофона

Про резонанс, який викликав у суспільстві та МВС цикл матеріалів «Жерсть мундира» журналіста «1+1» Жана Новосельцева, «УМ» уже повідомляла. Автор циклу тепер працює над новими сюжетами під охороною бійців «Альфи», натомість запрошений на «1+1» міністр внутрішніх справ Юрій Луценко цієї неділі у прямому ефірі висловив власну думку щодо нашумілого циклу.

Микола Маломуж: Розвідка дає державі у п’ять разів більше, ніж на неї витрачають

Микола Маломуж: Розвідка дає державі у п’ять разів більше, ніж на неї витрачають

Потрапивши на режимну територію центральної бази Служби зовнішньої розвідки, трохи дивуєшся невеликому кабінету голови СЗР Миколи Маломужа. Робоче місце генерал–полковника доволі просте — невеликий стіл для нарад, прості меблі, карта світу на стіні. Водночас підслухати нашу розмову неможливо — спеціальна апаратура захищає кабінет від зовнішнього несанкціонованого зняття інформації. На робочому столі голови СЗР — телефонний пульт, який доповнюють окремі апарати урядового зв’язку, а також прямий телефон для розмови з Президентом. Згодом з’ясовується, що пальців однієї руки буде забагато, щоб порахувати кількість журналістів, яким в останні роки пощастило побувати на секретній території українських розвідників у лісовому масиві неподалік від траси Київ — Житомир. Тому ексклюзивність інтерв’ю з Миколою Маломужем отримує додаткову цінність. Напередодні 17–ї річниці української зовнішньої розвідки ми говоримо не стільки про її минуле, як про реалії сьогодення: робота розвідників за кордоном на упередження політичних та економічних загроз для України, престиж професії та... відсутність житла майже у кожного четвертого українського «Бонда».

І знову містер Флетчер

І знову містер Флетчер

Листопад, вочевидь, нещасливий місяць для громадянина США, 45–річного Роберта Флетчера, який усіляко видає себе за успішного мільйонера. Рік тому на початку листопада цього «професора фінансів» українські прикордонники затримали у поїзді на кордоні з Росією, звинувативши в підробці українського паспорта. А позавчора наручники на руки американця наділи бійці столичного «Беркута» та співробітники СБУ. Адже, як повідомили «УМ» у департаменті зв’язків із громадськістю МВС, ще в суботу слідчий відділ Голосіївського рай­управління міліції Києва порушив кримінальну справу відносно пана Флет­чера за ознаками злочину, передбаченого ст. 190 ч. 4 КК (шахрайство в особливо великих розмірах). До речі, на батьківщині, у США, з ним уже тривалий час хочуть поспілкуватися тамтешні спецслужби. І знову ж таки, з приводу шахрайства.

Феміді — реформу й очищення,

Головні питання, які непокоїли делегатів IX з’їзду суддів та керівництво дер­жави — необхідність проведення системної судової реформи та очищення носіїв престижної, але заплямованої суддівської мантії від корупції. Про реформування суддівської системи на з’їзді говорили і Президент Віктор Ющенко, і голова Верховного Суду Василь Онопенко.

Верховна «корупціада»

Верховна «корупціада»

Усе почалося два тижні тому: на засіданні РНБО Президент Віктор Ющенко обурився, що в Україні існують банди контрабандистів, яких «покривають» окремі депутати ВР. Перелік банд «Горобці», «Береги», «Добряки», «Хромого» тощо главі держави надала СБУ, керманич якої — Валентин Наливайченко — натякнув, що причетних до «контри» варто шукати в Комітеті ВР з питань боротьби з оргзлочинністю і корупцією. Комітет ВР не залишився у боргу й на минулому тижні розкритикував керівництво СБУ, вимагаючи звільнення заступника голови СБУ Тиберія Дурдинця, бо так вирішив суд. Натомість пан Наливайченко пішов далі й оголосив прізвища окремих нардепів, які, за даними СБУ, причетні до організованої злочинності. А днями список прізвищ «причетних» поповнив заступник голови СБУ Дурдинець. Учора стурбовані таким несподіваним висвітленням своєї діяльності парламентарії викликали під купол ВР Генпрокурора Олександра Медведька, який заявив, що в ГПУ немає підстав для внесення до ВР подань на притягнення окремих нардепів до кримінальної відповідальності. Водночас ГПУ перевіряє усі матеріали СБУ та депутатські звернення у відповідь. Документальних підтверджень злочинної діяльності окремих обранців на Різницькій поки що не мають, але і крапку ще не поставили.

Депутатам — тюрми

Депутатам — тюрми

Учора на Володимирській, 33 із півсотні молодих людей пікетували будівлю Служби безпеки. Вони не мали жодної партійної чи громадської символіки, хіба що один прапор на всіх — синьо–жовтий. «Ми не належимо до жодної політичної сили і представляємо стихійний молодіжний рух проти корупції урядовців та парламентаріїв, — пояснив «УМ» організатор акції Володимир Печерський. — Ми просто закликали прийти сюди своїх знайомих, вони ще когось привели, так і зібралися».

Комітет шукав бандитів

Позавчора під вечір за участі преси відбулося засідання Комітету ВР із питань боротьби з оргзлочинністю і корупцією. Причина? Ймовірна причетність народних депутатів до покриття банд контрабандистів. Нагадаємо, що на нещодавньому засіданні РНБО про це відкрито заявив Президент Віктор Ющенко, користуючись матеріалами, підготовленими СБУ. Натомість керманич СБУ Валентин Наливайченко пішов ще далі, натякнувши, що йдеться про депутатів із «профільного» для силовиків комітету. Мовляв, там треба шукати покровителів банд «Горобці», «Добряки» та інших.