Свято з міліцією

Свято з міліцією

Сьогодні і завтра працівники міліції постійно будуть напоготові. Ще б пак, адже з нагоди 17–ї річниці незалежності України, за даними МВС, у тисячі населених пунктів держави очікується проведення близько двох тисяч урочистостей, у яких прогнозується участь більше півтора мільйона осіб. Як повідомили «УМ» у Департаменті зв’язків з громадськістю МВС, охорону громадського порядку й безпеки під час масових заходів забезпечуватимуть більше 15 тисяч працівників міліції та дві тисячі військовослужбовців внутрішніх військ МВС.

Фото з «пляжними рабами»

Фото з «пляжними рабами»

Представники екологічної громадськості заявляють про масові факти знущання в Криму над тваринами з боку пляжних фотографів. За словами заступника голови Кримської республіканської асоціації «Екологія і світ» Андрія Артова, у ході серпневих рейдів, проведених екологами у Ялті, Алушті й на плато гори Ай–Петрі, було виявлено десятки фактів експлуатації тварин: левенят, мавп, удавів, сов, орлів, яструбів, пав, папуг, верблюдів тощо.
«Ми спостерігаємо посилення процесів експлуатації диких тварин — як тварин, що мешкають у Криму, так і тварин, ввезених до України. Цей процес можна назвати рабством», — обурюється пан Артов.

Продам «гуманітарку», недорого

Щодобово на постраждалих від повені територіях для охорони громадського порядку залучається близько 1,3 тисячі міліціонерів та бійців Внутрішніх військ, півтисячі членів громадських формувань та чотири сотні одиниць службового транспорту, повідомляє МВС. Головне завдання правоохоронців у Львівській, Вінницькій, Закарпатській, Івано–Франківській, Тернопільській та Чернівецькій областях — не допустити розкрадання коштів і майна під час ліквідації наслідків стихійного лиха. Простими словами — боротьба з мародерами.

Лісовий «пшик»

Лісовий «пшик»

Близько місяця тому «Україна молода» повідомляла про земельний скандал на Черкащині. Нагадаємо, що неподалік обласного центру розбазарюється мальовнича прибережна смуга Дніпра біля села Сокирне. Методи відомі: намивання піску, звуження русла, металеві паркани, які перекривають селянам доступ до води, і... стахановські темпи будівництва палаців для черкаської еліти. Товста папка документів, яка опинилася у розпорядженні «УМ», однозначно засвідчує: Свидівецька сільрада пішла всупереч Земельному та Водному кодексам, а між селами Сокирне та Свидівок відбулася незаконна приватизація земель водного фонду. За даними народних депутатів, оборудку «кришували» місцеві силовики. Діяльність останніх мали перевірити МВС та Генпрокуратура. І якщо на Богомольця, 10 у даному випадку побачили в діях посадовців Черкащини ознаки тяжких корупційних злочинів, то на Різницькій навпаки! Доручивши перевірку обласній прокуратурі, керівництво якої теж покривало «дерибан», Генпрокуратура врешті–решт погодилася з її результатами. Заступник Генпрокурора Віктор Пшонка у відповідь на депутатський запит розписався в тому, що в діях службовців Свидівецької сільради та кооперативу «Агро–Каскад» відсутній склад злочину.

Ласкаво просимо, генацвале!

Наразі вітчизняне Міністерство внутрішніх справ не має інформації про масовий потік до України біженців з кавказького регіону у зв’язку з військовими подіями в Грузії. Хоча на Богомольця, 10 і не заперечують, що поодинокі випадки виїзду кавказців на Україну з охоплених війною територій уже є.

Скидаймося на залік

Скидаймося на залік

Такого висновку дійшли у Департаменті Державної служби боротьби з економічними злочинами МВС, проаналізувавши результати боротьби з корупцією та хабарництвом у сфері освіти протягом цього року. Нечистих на руку освітян підрозділи ДСБЕЗ виявляли не самотужки, а спільно з Генпрокуратурою, СБУ, ДПА та Міністерством освіти і науки. Результат: лише цього року викрито 485 злочинів у системі освіти (більшість із яких підпадають під категорію службових). А це й двісті фактів хабарництва, й майже сотня фактів розкрадання майна. Нині до кримінальної відповідальності притягається 121 освітянин, кожен четвертий із них є керівником навчального закладу — інституту, ПТУ, школи чи дитячого садка. Загальна сума збитків від їхньої діяльності — майже три мільйони гривень.

У перший клас за п’ятсот гривень

Прокуратура Севастополя порушила кримінальну справу за фактом відмови прийняти дітей до загальноосвітньої установи, повідомляє УНІАН. За словами старшого помічника прокурора міста Наталії Харцизової, директор гімназії № 1, всупереч наказу Міністерства освіти та науки України № 204 «Про прийом дітей у перший клас загальноосвітніх навчальних установ», видав власний наказ про проведення конкурсних співбесід для майбутніх першокласників.

«П’яна» термобудка

Днями цей високоградусний вантаж «засвітили» співробітники податкової міліції Полтавщини. Реалізуючи матеріали оперативних напрацювань, вони зупинили одну з вантажівок, яка рухалася автомагістраллю Київ—Харків. Зовні вона нічим не відрізнялася від сотень своїх «сестер» із напівпричепами–термобудками. Однак термобудка цієї автівки насправді була лише своєрідною маскувальною «оболонкою» для... потаємної цистерни. Останню виготовили спеціально для підпільного перевезення спиртової продукції. Адже цистерна займала фактично всю корисну площу і кріпилася за допомогою окремих пристосувань.

Твої–мої гроші

Цей кримінальний прийом давно вже став класикою жанру. На шляху пішохода злочинці підкидають гаманець із невеликою сумою грошей. Коли ж людина його піднімає, то раптом з’являється справжній власник, перевіряє вміст і заявляє, що насправді сума в ньому була значно більшою. Здавалося, прийом настільки широко відомий, що на ньому вже ніхто й не попадається. І все ж знаходяться простаки, які відразу «влітають» на чималі суми.

Міліція і на морі, і в церкві

Міліція і на морі, і в церкві

За прогнозами МВС, цього року на території Криму відпочиватимуть близько семи мільйонів громадян. Їхній спокій щодоби оберігають сім тисяч міліціонерів, у зоні відповідальності яких перебуває майже 5500 оздоровчих закладів.