Марасін зник у туманах Альбіону,

У червні 2000 року «Україна молода» інформувала про інцидент біля прохідної ВАТ «Мотор Січ», учасниками якого були симпатики двох кандидатів у народні депутати — директора автогенного заводу Олега Марасіна і помічника гендиректора «Мотор Січі» Ярослава Сухого. Сутичка супроводжувалася перестрілкою. Потому пан Сухий «переграв» на виборах своїх конкурентів і нині перебуває в парламентському таборі есдеків.

Тендером по бездоріжжю

З-поміж сільських районів мешканці лише трьох районів Запоріжжя стовідсотково забезпечені автобусним сполученням із райцентрами. Найменш комфортно почуваються потенційні пасажири Кам'янка-Дніпровського, Новомиколаївського, Чернігівського і Токмацького районів, де більше третини сіл і хуторів не значаться на маршрутах перевізників. Сумна статистика на тлі затвердженої Міністерством транспорту програми «Сільський автобус»: до 1 квітня 2004 року транспорт повинен заходити в усі села. Ті, щоправда, куди прокладено асфальтні дороги. До решти автоперевізники мають дістатися трьома роками пізніше.

Дні і ночі бiля мартенівських печей не зімкнути нам очей

Небажання власників індустріальних монстрів усерйоз опікуватися технічним переозброєнням заради оздоровлення довкілля спорадично призводить до позаштатних ситуацій. Чергова з низки зафіксованих на комбінаті «Запоріжсталь» трапилася 15 лютого. На щастя, обійшлося без жертв, інформували «Україну молоду» в облуправлінні МінНС. А жовта хмара, яку могли бачити місцеві мешканці над Заводським районом, здіймалася через те, що в мартенівському цеху з печі «втекло» близько двохсот тонн чавуну. Ось і «збагатилася» атмосфера викидами пару і залізовмісних компонентів. Технічний директор «Запоріжсталі» Олександр Путнокі пояснив, що прогоріла футерівка і броня бокової правої стінки міксера №2. Фахівці міської СЕС підтвердили, що отруйні речовини в атмосферу не потрапили.

Дівоча пам'ять бабці Софи

«Та ні, що ви!.. Це ж було не тоді!..». Уточнення на кшталт наведеного вище вельми часто можна почути з вуст Софії Русанової, мешканки села Нововасилівка, що простягнулося неподалік околиць курортного Бердянська. Жінка дійсно має унікальну, якщо зважити на її вік, пам'ять. «Бабця Софа? Так це ж наша жива історія, — жартують сусіди. — Ходяча енциклопедія!». Жінка справді була свідком низки епохальних подій, народившись у 1904-му; багато з пережитого вкарбувалося у її пам'яті. Найтрагічнішим епізодом особистого життя жінки, котра народила вісьмох дітей, була смерть чоловіка. Скромно відзначили родиною срібне весілля — і невдовзі годувальник сім'ї відійшов у світ інший... Так і залишилася вона вдовою, попри те, що женихалося півсела. «Ніколи було з тими залицяльниками «переговори» вести, — відмахується пані Софія. — Дітей тре було годувати, у люди виводити».

Будні героя

Було це в травні 1988 року. Поїзд «Москва—Бердянськ» привіз воїна-інтернаціоналіста Віктора Синицького з церемонії вручення йому 5 травня Зірки Героя Андрієм Громико (одним з ініціаторів радянської інтервенції). Гучний церемоніал у Кремлі, галас ЦТ та інших ЗМІ, розписаний партбосами до хвилин ритуал зустрічі на рідній землі... А Віктор був сумний і навіть роздратований. У колгоспі де-факто відмінили робочий день, люди всім селом виглядали свого земляка, а він тоді, пригадую, всупереч сценарію вождів, наказав водієві вирватися з кортежу легковиків і завернути на вулицю Піонерську. Тут мешкала його бабуся, Антоніна Терентіївна. 78-річна жінка ніколи не бачила свого онука! Була сліпою. Доки Вітя втрачав здоров'я на чужій землі, офтальмологи, слава Богу, зробили старенькій успішну операцію, і та побачила світ! Рада була онукові до сліз...

П'ять мерців, не рахуючи непритомної жінки,

На місце злочину оперативно-слідча група на чолі з прокурором Запорізької області Валерієм Кулаковим виїхала за сигналом телефонного аноніма. Той повідомив, що колишній засуджений Л. убив трьох чоловік. За вказаною адресою (вул. Фрезерна, 16) міліціонери дійсно знайшли у зливній ямі на присадибній ділянці непритомну жінку (нею виявилася 31-річна мешканка Орджонікідзівського району, безробітна). Їй надали першу медичну допомогу і відправили до шпиталю. Невдовзі з цієї ж ями було піднято тіла чотирьох чоловіків і однієї жінки. Особи потерпілих наразі встановлено, інформувала вчора кореспондента «УМ» прес-секретар обласного прокурора Маріанна Власова.

Сім кілограмів кришталю і «срібло»

Сім кілограмів кришталю і «срібло»

З четвертої спроби мешканець Запоріжжя Михайло Бондар став призером міжнародного конкурсу інтерфотографії «Франческо Форно». В Італії були представлені фотоклуби Одеси, Львова і Запоріжжя. Фортуна посміхнулася тільки пану Михайлу. Представницьке журі відібрало для нагороди його світлину «Хлопчик і птахи». Срібних медалей автора удостоїли Всесвітня асоціація фотомистецтва, а також дві італійські асоціації — кінематографістів і фотографів. Незаперечний успіх з огляду на ту обставину, що на «Франческо Форно» майже півтораста авторів з Європи й Азії представили кількасот фотореалій.

Знов протестний голос чути. На курорті

Учора до Бердянська примчала, мов на пожежу, комісія Управління культури Запорізької облдержадміністрації. Аби нарешті долучитися до конфлікту між мерією і колективом єдиної в місті дитячої бібліотеки. Влада заповзялася прибрати заклад з набережної, подалі від моря («Аби дітки не споглядали напівголих дядь і тьоть, котрі дефілюють на пляжі» — один з аргументів мерії). На думку завідуючої бібліотекою Світлани Ушанової, такий намір є хибним: пропонують бібліотечні фонди (і дітей) підняти на другий поверх, у БК «Софіт», де проходять гомінкі заняття численних гуртків. А не дай Боже, пожежа — як дітей евакуювати? І чому, зрештою, владі закортіло змінити власника помешкання в елітному районі аж на 45-му році існування тут дитячої бібліотеки? Замовила «крутизна»?

Процес пішов...

Сьогодні в Бердянську повинен відновитися судовий процес над Русланом Хамаровим, котрому інкримінують убивство одинадцятьох жінок. До 12 лютого у судовому засіданні, що, як іформувала «УМ», розпочалося в понеділок, було оголошено перерву. Колегія суддів під головуванням Вадима Мульченка повідомила, що відкритим буде лише винесення вироку. Згоду на це суддя питав у сторін українською мовою, і лише вбивці довелося розтлумачувати суть уточнення російською. Прикметно, що родичі однієї з убитих ратували за відкритість процесу.

Вісім «лимонів» — до приватної кишені?..

На Запоріжжі розпочалася «репетиція» з продажу земельних ділянок в обхід чинного законодавства. «Піонерами, ясна річ, виступили державні мужі «столичного», Запорізького, району. Як інформує природоохоронна прокуратура області, група посадових осіб Запорізької державної районної адміністрації організувала «приватні аукціони» з продажу земель несільськогосподарського призначення. У низці афер до реалізації меркантильних угод було долучено посадових осіб кількох сільських рад.