Король сонетів

Король сонетів

Літературознавчі нюанси поезії відкриті далеко не кожному. Але навіть непосвячений може собі уявити ту феноменальну творчу працю, яку здійснив сумський поет Юрій Назаренко, якщо пояснити просто. Спробуємо... Про сонет, звичайно, чули всі, — про його особливу форму, що вміщується у чотирнадцяти рядках. Вважають, народився він в Італії на межі ХI—ХII століть, найвідоміші поети-сонетисти — Данте, Шекспір, Петрарка. Вищий ступінь сонетної творчості — вінок сонетів. Це коли кожен із чотирнадцяти рядків сонета-матриці або ж сонета-магістрала — першого основоположного сонета — дає початок твору новому. Результатом є п'ятнадцять сонетів — вінок.

Передвиборчий іспит для сумських ВНЗ:

Передвиборчий іспит для сумських ВНЗ:

12 травня біля пам'ятника Шевченку в Сумах відбувся студентський мітинг. Молодь обговорювала перспективу злиття трьох сумських вищих навчальних закладів до одного університету. Здавалося б, подія не з виняткових. Ну мітинг, ну студентський, ну на майдані. Але майдан був лише сценою. Головні ж події (як часто буває у нас, певно ж, у зв'язку з просто-таки напруженим розвитком демократії) відбувалися за лаштунками. У змішаному жанрі — від трагедій до фарсу...

«Нагрів» без газопроводу, але і сам «згорів»

Громадянин З. як людина цілком офіційна — заступник директора з питань виробництва ПВКП «СТС» — заслуговував довіри. Та й справу пропонував добру: провести газопровід у селах. З. укладав договори з приватними підприємствами і сільськими кооперативами, брав гроші на виконання робіт, а потім ділився ними. З ким? Із самим собою. Бо значна частка коштів ішла на його власні потреби.

Гоп-стоп — закономiрний фінал

Сценарій «операцій» був простий і перевірений: хтось, відволікаючи господаря будинку, заводив із ним розмову, решта тим часом непомітно проникали в дім, забирали те, що можна взяти, й зникали. Жертвами крадіїв ставали переважно люди похилого віку. І на розмову вони пристають охоче, і не такі прудкі, аби швидко відреагувати, якщо щось запідозрять. Так діяла компанія, коли заставали хазяїна на подвір'ї або удома. Якщо ж ніхто не відгукувався, просто зламували замок і — винось!

Міняю квартиру з трупом

Мешканець Сум, котрий поміняв свою квартиру на іншу — на вулиці Жукова, вочевидь, є людиною невибагливою. Бо згодився заїхати до неприбраного помешкання. Коли ж почав позбуватися сміття та чужих речей, зрозумів, що коробка з-під телевізора не лише важка, а й смердить недобре. Зрозумівши, що до квартири отримав ще й неприємний додаток, чоловік викликав міліцію. У коробці виявилося тіло людини, замотаної у поліетилен та мішковину.

Врятував дитину, не порушуючи графіка

На Краснопільському автовокзалі почули про пожежу дуже швидко — сталася вона неподалік, на Вокзальній вулиці. Хтось розповів і про те, що в будинку — мала дитина. Водій однієї з «маршруток» під'їхав до місця пожежі, заліз у вікно будинку, передав з нього дівчинку людям. Потім сів у машину і рушив далі за маршрутом...

Збір урожаю з міської землі

Коли департамент комунальної власності Сумської міської ради оприлюднив для обговорення проект рішення «Про вдосконалення відносин, пов'язаних з орендою землі, що перебуває у власності територіальної громади міста Суми», то явно не сподівався, що підприємці відреагують настільки негативно. «Окремих зауважень» не було. Підприємці вже напрактикувалися помічати розставлені на них капкани. Бізнесмени досить ретельно вивчили проект і справді неформально подискутували на цю тему. В результаті чого запропонували взагалі не виносити проект для обговорення на сесії як такий, що погіршує умови здійснення підприємницької діяльності в місті.

Зазнімкуватися не страшно

Небезпека, про яку часто говорять, стає звичною. Інформація про зростання туберкульозних захворювань теж викликала занепокоєння загалу лише спочатку. Але попри нібито «буденність» хвороби, вона не стає менш загрозливою. Статистика твердить: щодня в Україні у вісімдесяти двох людей вперше встановлюють цей діагноз, тридцять осіб помирають від туберкульозу. На Сумщині фіксують щодня три випадки захворювання та одну смертельну жертву палички Коха.

«Агроконтракт» на подорожчання хліба

«Агроконтракт» на подорожчання хліба

«Хліб у Сумській області нині став чи не найдорожчим в Україні», — говорить голова Сумського територіального відділення Антимонопольного комітету України Юрій Іванов. Жителі Сум своє ставлення до березневого подорожчання висловили пікетуванням сесії міської ради. Особливо їх обурювало те, що напередодні у виступах керівників області та міста оптимістично завірялося, що зерно є, борошно є, проблем з цінами не буде. Але ціни тих виступів, певно, не чули, — зросли. В середньому — на дванадцять відсотків.

«Чуму» — у світлу хату

У Сумах відбулася презентація центру профілактики ВІЛ/СНІДу. Власне, відкрився центр уже давно. Принаймні приміщення для нього виділили у лютому чотири роки тому. Яким воно було тоді, головний лікар центру Тамара Трецька згадує як нічний жах. Хотіли навіть відмовитися від цього пропонованого колишнього, далеко не «свіжого», дитсадка. Але їй пояснили, що відмовитися тепер — це отримати надію хіба на ще гірше. Тим паче, пригадує Тамара Олександрівна, навіть це приміщення виділили тільки завдяки тому, що куратор медицини, заступник голови обласної адміністрації Микола Соколов «стукнув кулаком по столу».