«Янукович» упав, «Ющенком» не торгували...

«Янукович» упав, «Ющенком» не торгували...

«Ви, часом, не маєте хусточки? Ну хоч наліпки?!». Ще пам'ятаєте, звідки це? Пригадуєте, як помаранчевий крам відривали «з руками» у зухів, які примудрялися проникнути в різноманітні штаби і вихопити якийсь жмут стрічок? Дістати хустку було вже досягненням, а щасливі власники прапорів виглядали просто «мажорами».

Місто спостерігає за тобою

Уявіть собі місто, яке «бачить», що робиться на вулицях і в під'їздах, фіксує скільки витрачається у вашій квартирі води, викликає ліфтера, якщо ліфт зупинився, міліціонера, якщо на вас, не дай Боже, напали хулігани, чи пожежника, якщо десь запахло димом, словом місто, яке «слідкує за собою» і «дає собі раду». Це не кадри фантастичного кiно — системи під назвою «Безпечне місто» вже працюють у західних мегаполісах і, можливо, з'являться незабаром в українських містах.

«Форевер» мер

«Форевер» мер

«Я сам себе вітаю з черговим добрим вчинком, — так розпочав свою прес-конференцію міський голова Києва Леонід Черновецький. — Я вибив грунт з-під ніг своїх критиків, бо з п’ятниці, відколи подав заяву до Центрвиборчкому, я більше не маю претензій на депутатство».

Закритий рот столичних медіа

Зреагувавши на численні «прохання трудящих» і скандали, пов’язані зі стосунками столичної влади з пресою, парламентський Комітет із питань свободи слова вирішив «розрулити» одразу всі столичні питання: тиск КМДА на колектив муніципальної газети «Вечірній Київ», конфлікт міської влади з кіоскерами та обмеження доступу журналістам до більшості міських чиновників. Засідання зробили відкритим.

«Небокрай» і небайдужість

Милосердя і мистецтво єднають різнонаціональні громади: єврейська благодійна організація «Бейтейну — Наш дім» разом із державними соціальними службами проведе програму «Небокрай», яка допоможе виявити в українських інтернатах талановитих дітей і розвинути їхнє обдарування. Гроші на цю справу виділив благодійний фонд євреїв США «Джойнт». «Бейтейну — Наш дім» — організація, створена 2004 року, аби надавати психологічну й соціальну допомогу дітям та їхнім родинам у єврейській спільноті України. Головна методика — арт-терапія, тобто «лікування мистецтвом». Діти пробують себе в малярстві, вишиванні, музиці, гончарстві, беруть участь у театрально-циркових номерах тощо. Педагоги та психологи, що ведуть ці студії, переконані: ніщо так не лікує душу, як творчiсть, розкриття внутрішнього світу дитини через мистецтво. За два роки «Бейтейну — Наш дім» накопичив досвід роботи з родинами й почав застосовувати його і в українській громаді.

Археологія злочину

Археологія злочину

Уже довгий час доктор підводної археології і дослідник середньовічних мостів з університету Торуня Анджей Кола працює не зовсім у своєм напрямi. На прохання Ради охорони пам'яті боротьби і мучеництва Польщі він очолює експедицію польських археологів, котрі досліджують місця ганьби людства, тяжких злочинів «червоних» і «коричневих».

Росія видасть VIP-біженців

Росія видасть VIP-біженців

Установче засідання нового підкомітету - з міжнародного співробітництва - в рамках комісії Ющенко -Путін відбулося цієї середи у Києві. Так офіційно трактувалася мета вчорашнього робочого візиту до Києва міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова.

«Темник» по-черновецьки

Темники повертаються до столиці, заявляє колектив «Вечірнього Києва» - газети, яка з 2001 року є виданням міськради. За словами журналістів, роботу їхньої редакції намагається «регулювати» Головне управління КМДА з питань ЗМІ та зв'язків з громадськістю.

Не рада, а звіринець!

Мер столиці Леонід Черновецький скликав спеціальну прес-конференцію, аби поділитися своїм баченням ситуації в Київраді. За його словами, головні перешкоди роботі київської міської влади виходять з кабінету Юлії Тимошенко. «Князем тьми» у Київраді є відтак Михайло Бродський, якого мер охарактеризував російським прислів'ям: «Чорного кобеля не відмиєш добіла».

Чия булава?

Чия булава?

Із сивої давнини до XX століття Україна була «прохідним двором» для численних орд і армій, зазнавала постійного грабунку. Тож не дивно, що реліквії і пам'ятки мистецтва нашого народу можна зустріти в музеях і приватних колекціях по цілому світі. Нещодавно «клейноди» запорізького козацтва «знайшлися» аж під Нью-Йорком.