Ризикнули... чужим життям

Ризикнули... чужим життям

Різкі коливання температури повітря призвели до виникнення низки екстремальних ситуацій на водоймищах. На Каховському водосховищі, приміром, кілька десятків рибалок, попри застереження фахівців з питань надзвичайних ситуацій, потрапили у льодовий полон. Крижину відірвало від берега і понесло за вітром від села Велика Знам'янка. На щастя, рибалок-фанатів помітив сторожовий пост рибопідприємства «Прибій», інформує начальник Кам'янка-Дніпровського райвідділу МінНС Віктор Кріпкий. За сприяння співробітників міліції і рибінспекції «дрейфувальників мимоволі» за кілька годин доправили до берега. Тут вони розбіглися вусібіч — аби не оплачувати з власного гаманця роботу рятувальників.

«Чортова дюжина» української «мухи»

У Німеччині відбувся поєдинок за титул інтерконтинентального чемпіона серед боксерів-«мух» (категорія до 53 кг) за версією WBA. Майже однаковим виявився потенціал Мойсера Кастро (Нікарагуа) й українця Володимира Сидоренка. «Майже» — тому що по завершенні 12-го раунду судді віддали перевагу таки нашому боксеру.
За повідомленням німецької інформагенції SID, поєдинок мав епатажне забарвлення: Кастро важив понад 53 кілограми, і в разі його перемоги боксер з американського континенту не був би проголошений чемпіоном світу. Залишається висловити припущення, що організатори поєдинку не сумнівалися у перемозі українця? Адже всі свої попередні 12 боїв на професійному ринзі Володимир Сидоренко виграв, причому половину з них — нокаутом. Відкинувши будь-які забобони, українець погодився, аби найважливіший у його досьогоднішній кар'єрі поєдинок мав саме номер 13.

Біологічна бомба б'є по дітях

Статистика свiдчить, що жертвами палички Коха у райцентрі Вільнянськ, що на Запоріжжі, стають усе більше людей. Якщо в Україні на сто тисяч населення — в середньому 70 випадків захворювання на туберкульоз, то у Вільнянському районі — 107,3! Вражають медиків також високий показник смертності та його динаміка. Якщо в 2002 році від підступних бацил загинули майже 12 відсотків хворих, то в 2003 році — вже удвічі більше — майже 24 відсотки. Недавні результати обстеження дітей лише додали лікарям занепокоєння: у шестисот школярів і дошкільнят виявлено паличку Коха. А реакція Манту виявилася позитивною у понад половини обстежених дітей.

Наркомани — «мани-мани»!

Не минуло й року, як обласний прокурор Григорій Середа «відважився» публічно заявити, що начальник облуправління боротьби з незаконним обігом наркотиків Руслан Пучков насправді є не грозою, а колегою наркобаронів, їхнім «дахом». Аж знову прес-групи обласних управлінь СБУ, міліції та облпрокуратури розповсюдили спільне повідомлення. «Задокументовано діяльність організованої злочинної групи, яка збувала наркотики в Мелітополі, — йдеться у ньому . — Вилучено велику кількість наркотичних засобів, вогнепальної зброї...

Активи «всихають»

17 лютого Верховна Рада ухвалила закон про врегулювання заборгованості за вкладами фізичних осіб банку «Слов'янський». Iдеться про кошти 1253 вкладників. Проте не можуть добитися парламентарії, аби Генпрокуратура, НБУ оприлюднили «... обставини, які призвели до банкрутства банку «Слов'янський», імена тих, хто стоїть за цим», зауважив у своєму виступі народний депутат Юрій Кармазін (фракція «Наша Україна»). Адже, як далі зазначив він, «пікетники доказували штучний характер банкрутства банку, вказували на конкретних винуватців, на тих, зокрема, хто нині сидить в уряді України».

Весна «всуху»

Запорізькі сільгоспвиробники шоковані звісткою з парламенту: 19 лютого депутати не ухвалили закон про визнання Запорізької області зоною стихійного лиха, відтак очікуваного відшкодування збитків не буде. Лише 159 законодавців визнали очевидне. Навіть запорізький висуванець соціал-демократ об'єднаний Ярослав Сухий не підтримав земляків, фактично вдаривши по руці, простягненій по допомогу. Мало тішить запоріжців та обставина, що «з носом» лишилися також постраждалі від стихії Херсонська і Тернопільська області.

Запорізький мер «приймав» на цвинтарі

Рік тому, 23 лютого, десятки тисяч запоріжців проводжали в останню путь 54-річного Олександра Поляка. Смерть міського голови була несподіваною і загадковою, викликала не тільки масу чуток, а й тривале розслідування. Тієї п’ятниці він поїхав на дачу, звідки відійшов у інший світ.

Вовчиці пальця в рот не клади!

У сільських районах Запорiжжя триває відстріл вовків, котрі завдають клопоту мешканцям не лише віддалених сіл, а й невеликих райцентрів. У Токмацькому районі, приміром, щотижня впольовують бодай одного хижака. Велику зграю вовків ліквідовано на території Очереватівської сільради, біля села Коханого. На жаль, сніг на Токмаччині скроплено не тільки вовчою кров'ю.

Не всі «мінери» виходять у мільйонери!

Як повідомляла «Україна молода», 22 січня невідомий «терорист» зателефонував правоохоронцям, аби повідомити, що він має намір підірвати Дніпрогес. Невдовзі він знову вийшов на зв'язок, аби назвати місце передачі «мінеру» мільйона гривень. Однак на сміттєзвалище на Великий Луг за грішми ніхто не з'явився.

«Опель», на вихід!

«Опель», на вихід!

«Чорна п'ятниця», 13 лютого, стала світлом у кінці «тунелю тривалих балачок» з приводу складання у Запоріжжі легковиків компанії «Адам Опель АГ». Аби перегорнути нову сторінку в історії Запорізького автозаводу, машинобудівники з осені минулого року займалися реконструкцією виробничих цехів (комплекти необхідного обладнання надійшли з Німеччини), а керівники ЗАТ «ЗАЗ» лобіювали у парламенті закон щодо преференцій вітчизняним автозаводам з потужним потенціалом.