Палицями по голові

Палицями по голові

Минулої п’ятниці в Бучі, що під Києвом, було скоєно напад на депутата Ірпінської міськради, голову Громадського об’єднання «Народна воля» Віктора Бархоленка. На початку п’ятої вечора депутат повертався після сесії додому, припаркував свою стареньку «Волгу» біля воріт і тільки–но вийшов з авто, як до нього підійшло двоє незнайомих молодиків.

«Життя завершу у в’язниці»

Упродовж минулого тижня в Апеляційному суді Донецька відбувалися чергові слухання за повторним розглядом справи про вибух на стадіоні «Шахтар», що прогримів тринадцять років тому під час матчу і забрав життя тодішнього президента клубу 42–річного Ахатя Брагіна та п’ятьох охоронців. Нагадаємо, про високий професіоналізм виконавців «вироку» свідчить те, що за десять хвилин до приїзду Брагіна його охоронці перевірили всі закутки службового входу та гостьову трибуну і не виявили нічого підозрілого. Сама вибухівка, яку «підривники» замаскували під дерев’яним настилом біля входу, на переконання фахівців, була заводського виробництва і керувалася на відстані радіосигналом.

Не хочеться ображати баранів...

Ви знаєте вулицю Маршала Гречка? Передостання тролейбусна зупинка на ній — «Си­рецька», остання — «Видавництво «Київська правда», далі траса повертає на Виноградар і вливається в проспект Правди. Місцинка — так собі. Стоять гуртожитки та як магнітом притягує всіляких відморозків відомий київський цвинтар — Берківці. У мене там поховані рідні, але сама я на Берківці ходити не наважуюсь (і вам не раджу). Зате щодня проїжджаю повз — з п’ятого тролейбусу пересідаю на 26–й.

«Або моя, або нічия...»

Повідомлення про те, що в центрі Черкас у залі ігрових автоматів скоєно напад на працівницю — 19–річну дівчину — підняло на ноги всіх оперативників Придніпровського райвідділу міліції. Коли правоохоронці примчали на місце події, то виявилося, що дівчина отримала тяжкі поранення ножем — в обличчя, груди та живіт. Під ніж злочинця потрапив і охоронець закладу. Втрачаючи свідомість, дівчина встигла назвати колегам ім’я 36–річного нападника, оскільки його вона добре знала, бо жила з ним кілька місяців, але потім кинула.

Розстріл друга

В Умані компанія з п’яти молодих людей сиділа в помешканні одного з друзів і мріяла про світле майбутнє. Гуртом вони планували відкрити бізнес. Спочатку розмова йшла тихо–мирно, але згодом переросла в запальну суперечку, а пізніше — в бійку. Останнім аргументом у сварці став карабін.

Віталій Грицак: Банки, які ми охороняємо, не грабують!

Віталій Грицак: Банки, які ми охороняємо, не грабують!

Коли начальник Департаменту Державної служби охорони при МВС цієї середи давав бліц–інтерв’ю «Україні молодій» з нагоди святкування 56–ї річниці служби, в центрі Києва, на вулиці Володимирській, грабували філію великого банку. Такого в столиці не траплялося вже давно — пік пограбувань київських банків був рік тому. Грабіжник із пістолетом виніс 80 тисяч гривень, його слід втратив собака — вочевидь, він тікав на авто зі спільником. З’ясувати, який саме банк пограбовано і хто його охороняв — бійці так званої «платної міліції» з ДСО чи приватні охоронці, «УМ» так і не вдалося — в міліцейському відомстві не хочуть завдавати шкоди репутації фінансових установ у період кризи. Тим більше в МВС прогнозують, що рівень злочинності внаслідок кризи лише зростатиме: на слизьку доріжку можуть ставати ті люди, які втратять роботу, або гроші у банках, що луснули.Тому наша розмова з генералом Грицаком стосувалася вічних турбот власників — грошей та безпеки їх збереження, а також нинішньої кризи, яка торкнулася і ДСО. «Ми не відрізняємося від інших суб’єктів господарювання, як і вони, ми підлягаємо загальній системі оподаткування, хоча і є неприбутковою організацією, тому в нас ті ж самі проблеми», — розповідає «УМ» Віталій Грицак і додає, що їхнім клієнтам варто готуватися до підвищення тарифів на послуги державної служби охорони.

Микола Андреєв: Нині 90 відсотків колишніх «недоторканних» сидять за ґратами. Так буде і з сьогоднішніми

Микола Андреєв: Нині 90 відсотків колишніх «недоторканних» сидять за ґратами. Так буде і з сьогоднішніми

У 1993 році на зміну карному розшуку боротися з наркомафією прийшов Департамент боротьби з незаконним обігом наркотиків (БНОН). З того часу наркозалежних в Україні не поменшало. Більше того, якщо згадати звинувачення міліції на адресу секретаря міськради Харкова Геннадія Кернеса, то можна дійти висновку, що дурман–зілля стає популярним і серед так званої політичної еліти. Начальник БНОН Микола Андреєв пропрацював у «системі» понад 34 роки і є одним із тих у міністерстві, хто першим заявив: споживачів наркотиків не можна карати — їх потрібно лікувати, а за ґратами мають сидіти постачальники.

«П’ятірка» від Європи

«П’ятірка» від Європи

У грудні нинішнього року відбудеться чергова ротація українського миротворчого контингенту в Косові. Заміну проводять правоохоронці з вітчизняного МВС, адже Міноборони вже відправило в Пріштину своїх «новобранців». Українські міліціянти показують високий рівень підготовки, визнають члени європейської комісії, що прибула в Україну з інспекцією. Належна скоординованість дій наших правоохоронців, за словами євроінспекторів, є запорукою безпеки українських миротворців у «гарячому регіоні». Проте українці сподіваються також на виваженість керівництва контингенту в прийнятті рішень, аби запобігти повторенню трагедії, що мала місце у березні 2008 року, — тоді, нагадаємо, загинув лейтенант внутрішніх військ МВС з українського підрозділу миротворчих сил Ігор Кіналь.

Хто вбив Аліка?

Нагадаємо, що 13 років тому внаслідок вибуху на відомому донецькому стадіоні загинули перший президент футбольного клубу «Шахтар» Ахать Брагін (у кримінальних колах відомий як Алік Грек) та кілька наближених до нього осіб. Бізнес загиблого тоді перейшов до молодого помічника Аліка — нині відомого олігарха Ріната Ахметова. Утім за ці роки ні слідство, ні суд так і не вийшли на замовників теракту, лише на виконавців. За версією слідства вибух був організований бандою Кушніра—Рябіна, а майор міліції В’ячеслав Синенко на момент вибуху сприяв виконавцеві підриву — Ігорю Філіпенку.

Ото напозичався!

На Черкащині оголошено в розшук 56–річного підприємця із районного центру Чорнобай. Міліція порушила проти нього кримінальну справу за ст. 190 КК (шахрайство в особливо великих розмірах). Річ у тім, що протягом останніх двох років він напозичав у своїх знайомих близько одного мільйона двохсот тисяч гривень!