«Дояр» Литвин

Щоб сформувати імідж близького до простого народу політика, позавчора під час візиту на Полтавщину лідер Народної партії Володимир Литвин... доїв корову. Було це на Сорочинському ярмарку. Литвин був одягнутий у вишиванку в стилі «білим по білому». В такому вбранні дояра за роботою світ іще, мабуть, не бачив...

Віртуальні «несуни»

Протягом одного тижня на Полтавщині співробітники міліції «вирахували» одразу кількох комп'ютерних рейдерів, які полювали на майно та кошти «рідних» підприємств. Зокрема, у Карлівському районі знайомі з азами програмування працівники одного з товариств із обмеженою відповідальністю брали на абордаж його бухгалтерську програму. Нехитрими маніпуляціями (власне, зміною цифр) в електронних відомостях про обсяги виробленої продукції та її загальний грошовий еквівалент «несуни» ХХІ століття створювали надлишки тієї ж таки продукції, які привласнювали, так би мовити, не відходячи від тепер уже зовсім не віртуальної «чорної» каси... За попередніми даними правоохоронців, у такий спосіб зловмисники безкарно «доїли» своє підприємство кілька місяців, завдавши йому при цьому збитків на суму 12 тисяч гривень.

Замість «чорного» — два додаткових входи

До традиційного і водночас завжди неповторного ярмарку в селі Великі Сорочинці, що у Миргородському районі на Полтавщині, залишилося менше трьох тижнів. Цього року він триватиме з 14 по 19 серпня, хоча офіційне відкриття заплановане на 15 серпня. Організатори очікують, що в ньому візьме участь Президент України, котрий має серед «завсідників» ярмарку — насамперед народних майстрів — багато знайомих. До речі, активно впроваджувана Віктором Ющенком «мода» на їхні вироби, власне, на відродження традиційних українських ремесел змінює на краще й обличчя ярмаркового майдану.

Повітряний патруль

Не встигли міліціонери призвичаїти своїх потенційних «клієнтів» до вуличних патрулювань на велосипедах чи конях, як співробітники Машівського райвідділу внутрішніх справ (Полтавська область) «осідлали» ще екзотичніший вид транспорту — гелікоптер. З його допомогою правоохоронці виявляють несанкціоновані посіви снодійного маку та конопель.

«Кулачний футбол» з дітьми

Наша газета вже повідомляла про безпрецедентне за ступенем нахабства побиття нетверезими міліціонерами дітей-сиріт із Градизької спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату, які відпочивають в оздоровчому центрі «Миргородський». Попри те, що керівництво обласної міліції досить жорстко відреагувало на дикунські «витівки» підлеглих (нагадаємо, що після цього інциденту близько десятка з них позбулися своїх посад, одержали догани, попередження про неповну відповідність займаним посадам або взагалі були звільнені з органів внутрішніх справ), той приголомшливий випадок у селі Олефірівка Миргородського району продовжував обростати найрізноманітнішими чутками.

«Виховна година» з міліцейськими кулаками

Багатьох мешканців Полтавщини приголомшила надто своєрідна «виховна година», яку влаштували у розташованому в селі Олефірівка Миргородського району дитячому оздоровчому таборі «Миргородський» співробітники тамтешнього міськрайвідділу внутрішніх справ. Останні офіційно стежать за порядком і охороняють спокій учнів Градизької школи-інтернату, котрі зараз там відпочивають. Тож 10 липня о шістнадцятій годині на чергування заступили двоє інспекторів взводу патрульної служби. Їхнім головним завданням, як і зазвичай, було підтримання порядку на дискотеці, що починалася близько дев'ятнадцятої години. На той час частина дітей повернулася з річки і стояла в коридорі спального корпусу.

«Ленінці» — за Шухевича

Позавчора у Полтаві відбулася науково-теоретична конференція «Генерал-хорунжий УПА Роман Шухевич. Тернистий шлях до перемоги», присвячена 100-річчю з дня народження діяча українського визвольного руху. Ініціювала її проведення Ленінська районна організація «Народного союзу «Наша Україна». Іініціативу підтримала низка місцевих громадських організацій.

А де «Правиця»? - Ще має шанс

А де «Правиця»? - Ще має шанс

Позавчора на мітингу в Полтаві лідера партії «Народний союз «Наша Україна» В'ячеслава Кириленка зустрічали винятково «нашоукраїнськими» та «народносамооборонними» прапорами. Уважні спостерігачі помітили відсутність там стягів інших учасників сформованого на базі тієї ж «Нашої України» передвиборчого блоку, зокрема, Народного руху України, Української народної партії, УРП «Собор», що згуртувалися у «Правицю», та інших «дрібніших» партій. І ставили один одному питання: а чому, власне, їхніх прапорів тут не видно?

Художник, який малював дерево роду і народу

Днями на могилі видатного українського художника Івана Дряпаченка в його рідному селі Василівці Козелещинського району урочисто відкрили пам'ятник митцю. Земляки повернули односельцеві своєрідний борг пам'яті. Адже, попри те, що полотна живописця прикрашали найпрестижніші галереї колишнього Союзу, починаючи з московської Третьяковки і ленінградського Ермітажу, для більшості нефахівців він залишався маловідомим, невідкритим.

«Непопуліст» у пшеничному «вінку»

Позавчора під час візиту на Полтавщину Прем'єр-міністр України Віктор Янукович тему позачергових парламентських виборів публічно коментував десь із півдесятка разів. При цьому визначену за домовленістю керівників трьох гілок влади дату їхнього проведення — 30 вересня — жодного разу не згадав як доконаний факт. Імовірній «годині Ч» в устах керівника уряду зазвичай передувала фраза: «Якщо вибори відбудуться...». Але, на його переконання, «підстав як таких для проведення дострокових виборів не було й немає». Мовляв, відсутні ж у нас будь-які кризи, економічні показники зростають, народ задоволений...