От блін, упав зі штанги «блін»...

От блін, упав зі штанги «блін»...

Напередодні останнього дня чемпіонату світу в канадському місті Ванкувер головний тренер нашої збірної Василь Кулак «попереджав» українських уболівальників, що на поповнення скарбнички «жіночих» медалей нам навряд чи варто сподіватися, зате чоловіки мають чудові шанси у вазі до 105 кг. Тим паче що за океан від України поїхали Ігор Разорьонов і Денис Готфрід, які вже по двічі ставали найкращими важковаговиками планети. Однак із самого початку на українських шанувальників важкої атлетики чекало розчарування.

Своя б'є своїх, щоб чужі боялися

Жеребкування другого раунду Кубка ЄКВ серед жінок створило додаткову інтригу для українських шанувальників волейболу. Наставник «Дженестри» не приховує свого негативного ставлення до керівництва та кадрової політики жіночої збірної України, а найкраща зв'язуюча Європи і тієї ж збірної Ірина Жукова в інтерв'ю нашій газеті казала, що ніколи не гратиме під керівництвом Ігоря Філіштинського. І ось наші «антагоністи» зійшлися в португальському місті Фамалікао, де вже в стартовому поєдинку чемпіонки України зустрілися зі «збірною світу», як називають італійський клуб «Фоппапедретті» з Бергамо, у складі якого, крім Жукової, грає ще одна наша співвітчизниця — Вороніна, а також відома росіянка з турецьким паспортом Любов Килич, німкеня Ангеліна Грюн, хорватка Майя Полжак, італійські «збірниці» Піччініні й Паджі.

«Динамо» в Москві чекають?

«Динамо» в Москві чекають?

Напередодні сьогоднішнього матчу п'ятого туру групового раунду Ліги чемпіонів між «Локомотивом» і «Динамо» прогнозів не бракує. Особливо стараються прихильники «Локо»: на російських спортивних інтернет-сайтах триває опитування вболівальників на тему «Хто переможе?», де господарям відведено щонайменше три «переможних» рядки — «мінімальна перемога «Локомотива», «перемога з відривом у 2 очки», «перемога з розгромним рахунком», тоді як «Динамо» «зі скрипом» «пропонують» один позитивний варіант — просто перемогу.

Бий аутсайдерів, щоб не страшні були лідери

Бий аутсайдерів, щоб не страшні були лідери

Обидва українські клуби, що грали свої матчі в шостому турі Євроліги ФІБА позавчора, вважалися фаворитами в локальних протистояннях. Великого натхнення ця обставина не давала, оскільки кияни й одесити мали зустрічатися з командами, які доти поступалися у своїх групах практично всім. Тобто питання стояло щодо спроможності срібного та бронзового призерів чемпіонату України стати хоча б «кращими серед гірших». Особливо важливим був матч БК «Київ» — «Сконто» (Рига) у столичному Палаці спорту, на трибунах якого зібралося близько двох тисяч «беківських» фанів.

Чому можновладці «відфутболюють» наш гандбол?

Чому можновладці «відфутболюють» наш гандбол?

Ігор Євдокимович Турчин — великий тренер. Про це записано навіть у Книзі рекордів Гіннесса, що зареєструвала 13 (!) Кубків європейських чемпіонів, які здобула жіноча команда київського «Спартака» під орудою Турчина. Шанують його й скандинави, яким він привив кращі гандбольні навички, й ці жіночі збірні нині тримають перші місця у світі. Ви, до речі, знаєте, чому наш співвітчизник кілька років піднімав з нуля жіночий гандбол у Норвегії? Фактично Ігор Турчин у такий спосіб відпрацював турботу про стан свого серця. «Мотор» великої людини не могли «відремонтувати» в СРСР. Не можуть хоча б віддати належним чином шану Ігореві Євдокимовичу і в пострадянській Україні.

Сенсацiєю Португалiї готуються стати латишi

Сенсацiєю Португалiї готуються стати латишi

Португалії, яка прийматиме наступного року фінал чемпіонату Європи, може дуже не пощастити. Принаймні як вигідний фінансовий проект Євро-2004 поставлено під загрозу. Після перших матчів «плей-оф» ніхто з фаворитів не забезпечив собі гарантій виходу у фінал. Більше того, вони двічі програли, двічі зіграли внічию і здобули лише мінімальну домашню перемогу. Можна собі уявити розпач організаторів континентальної фієсти, якщо трибуни стадіонів Ліссабона, Порту та інших міст не дорахуються десятків тисяч багатеньких туристів-уболівальників із сусідньої Іспанії, а також Голландії, Туреччини і Хорватії. Щоправда, британські фанати Шотландії та Уельсу теж «перспективні», чого не скажеш про словенців і тим більше латишів...

Розплата за відвагу

«Іллічівець» у домашньому матчі 1/4 фіналу Кубка України міг розраховувати на те, що «Динамо» берегтиме сили і ноги перед матчами Ліги чемпіонів. Хтозна, можливо, тому наставник маріупольців Микола Павлов дозволив своїй команді позмагатися з киянами у так званому відкритому футболі. І це при тому, що у приазовської команди існують суттєві кадрові проблеми — захисник Анікеєв уже залишив «Iллiчiвець», ще не продовжили контракти Шуховцев, Сахаров і Дірявка. Натомість столичні футболісти зіграли практично основним складом — лише Пеєва і Леко, які перебували у таборах своїх збірних, замінили Юсуфф та Нанні.

Іраклій, перший «ракеток» України

Грузинський тенісист Іраклій Лабадзе, який з 13 років живе за межами своєї країни (Німеччина, США, Австрія), уже давно мріє потрапити у світовий список п'ятдесяти кращих. За його власним визнанням, для цього поки не вистачає стабільності, і лише в Україні Лабадзе виступає з постійним успіхом. Двічі поспіль вигравши «Київ оупен» і ставши улюбленцем столичної публіки, тепер Іраклій з першої спроби заволодів і симпатіями дніпропетровців. Не дивно, що під час фіналу турніру АТП-«челенджер» «Кубок Приватбанку» місцева публіка більше підтримувала саме Лабадзе, а не ізраїльтянина. Адже кавказець і справді на корті перетворюється на справжнього джигіта.

«Золота Лілія» вкорінюється в Донецьку

Для найвидатніших спортсменів Донецька вже стало традицією організовувати представницькі міжнародні турніри. Почин Сергія Бубки, який уже багато років з успіхом проводить у рідному місті «Зірки жердини», минулого року підтримала олімпійська чемпіонка Лілія Подкопаєва. Дебютний міжнародний турнір «Золота Лілія» здобув позитивний резонанс, тож цього разу Палац спорту «Дружба» зібрав представників таких визнаних гімнастичних країн, як США, Китай, Румунія, Росія, Білорусь, Узбекистан і Польща. Звичайно ж, українці заявили практично найсильніших своїх майстрів помосту.

Кінець осінньої траєкторії

Кінець осінньої траєкторії

Загальновизнаним досягненням 13-го чемпіонату України є календар, який чи не вперше не зламали невиправданими переносами матчів. Звичайно, за старою звичкою, наші представники в єврокубках скаржилися на надто щільний графік матчів. Проте лідерам вітчизняного футболу доведеться до цього звикати, якщо вони прагнуть посісти гідне місце в європейській еліті. А поки технологія боротьби на «три фронти» у тих же «Динамо» й «Дніпра» вимагає вдосконалення. Що й підтвердили дві нульові нічиї цих команд в останньому турі.