Він терпів — і вам велів!

Нинішня влада здійснила першу високу «посадку» у своєму середовищі: затримано не опозиціонера, а діючого чиновника. Ним стала начальниця Державної інспекції з контролю за цінами Тетяна Рудь. На інспектора одягли наручники у неї вдома, в нiч iз вівторка на середу — одразу ж після обшуку. А вже наступного дня міністр економіки Василь Цушко на засіданні уряду запропонував звільнити Рудь із займаної посади. Колеги–міністри пропозицію підтримали — із формулюванням «за порушення присяги держслужбовця».

Киш звідси, малі!

Киш звідси, малі!

Прем’єр–міністра починає дратувати впертість, з якою малий та середній бізнес у нашій країні намагається вижити внаслідок його реформ. Миколі Азарову та його команді, очевидно, набридло виправдовуватися перед мітингувальниками, і вчора він вирішив піти в атаку. Доволі агресивний текст, якими віднедавна пан Азаров балує пресу і радіослухачів холодними осінніми ранками у середу, мав показати, що керівник уряду готовий гнути свою лінію до кінця. Бажано переможного. Утім нестиковок iз реальністю у короткому спічі глави Кабміну на захист Податкового кодексу було навіть більше, ніж показної рішучості.

Ефектно! Але не ефективно...

Ефектно! Але не ефективно...

Українська влада отримала підставу для чергових звітів про свої успіхи, а експерти — для висловлення тривоги про стан економіки. Чиновники та аналітики вкрай по–різному оцінили «феноменальний жовтень», коли впродовж місяця інфляція у нашій державі раптом зменшилася майже у шість (!) разів і становить нині всього лише 0,5%. Якщо перші вважають це своїми заслугами та ознаками одужання економіки, другі вважають такий стан речей своєрідними «каруселями» і запевняють: до Нового року інфляція ще покаже себе.

Книга палких і рожевих мрій

Рахункова палата України оприлюднила дані, які разюче розходяться із бадьо­рими реляціями Президента та керівника виконавчої влади. Так, за дев’ять місяців нинішнього року доходи держбюджету виявилися невиконаними на 7 млрд. гривень, а видатки — на 5 мільяр­дів. Дефіцит майже вдвічі перевищив минулорічні показники, а погашали його переважно запозиченнями. Найдивовижніше, що подібні тривожні тенденції стали можливими на тлі економічного зростання, про яке не забуває повідомляти влада.

А в «Лексусi» ми зберігаємо пробірки!

Генеральний директор Дніпропетровського регіонального центру стандартизації Олександр Турчин, який цієї середи став відомим на всю країну, вирішив дати пояснення громадськості. Нагадаємо, відкриваючи чергове засідання Кабміну Прем’єр–міністр Микола Азаров навів обурливий приклад марнотратства: обласний чиновник Держкомстандарту грубо порушив наказ самого Азарова — не витрачати державні кошти на придбання предметів розкошi! «Директора звільнити, машину забрати», — Микола Янович, здавалося, не тямив себе від люті.

Стук, стук — і мільйон!

Стук, стук — і мільйон!

Якщо ти знайомий iз контрабандистом, то маєш усі нагоди швидко розбагатіти! Таку ідею висунув керівник Держкомітету з питань регуляторної політики і підприємництва Михайло Бродський. «Ми зараз обговорюємо питання, щоб тому, хто вказав на контрабанду, виплачувати винагороду — дуже велику, — сказав чиновник, хоча й зізнався: ця ініціатива дуже суперечлива. — Наприклад, якщо ти знайшов скарб, то отримуєш 25%. Давайте запропонуємо уряду: якщо ти знайшов контрабанду, отримуєш такий самий відсоток винагороди».

А пінгвінів ми оподаткуємо!

Прем’єр Микола Азаров змушений виправдовуватися. Невпевненості його позиції надає як сам період політичного міжсезоння, так і бажання керівника уряду хоча б показувати уявні успіхи — якщо не існує реальних. А цього його прагнення не розуміють: тому з’являються конфузи. Нещодавно Прем’єр заявив, що Україну вже практично вирішили прийняти до угоди про вільну торгівлю, а потім ці слова спростував офіційний Брюссель. Наприкінці минулого тижня пан Азаров сказав, що вартість російського газу для України знизиться і в першому кварталі наступного року становитиме 235 доларів за тисячу кубометрів. А за кілька днів українського Прем’єра спростував дрібний чиновник, офіційний речник «Газпрому»: мовляв, жодних нових домовленостей не існує!

Виграє тільки перший

За політично виваженими заявами азербайджанського президента Ільхама Алієва у Києві експерти побачили прагнення стати лідером серед країн — нафтових експортерів. У тому числі — з нашою допомогою. За незвично агресивною заявою Віктора Януковича про переведення нафтогону «Одеса—Броди» в аверсний режим простежувалася рішучість цьому посприяти. Час для втілення ідеї — якнайсприятливіший: реверс нафтопроводу втрачає важливість для Росії. А оскільки вже на підході нафта з Казахстану, всі розуміють: хто перший замкне транспортний ланцюжок, той і диктуватиме правила транзитної гри наступні десятиліття.

Дорога ціна дешевих кредитів

І ви, і я, і взагалі кожен українець станом на нинішній день заборгував світу по 1,1 тисячi доларів. За статистикою, дер­жавний борг України упродовж нинішнього року зріс на 2,7 млрд. доларів і вперше в нашій історії переступив психологічну позначку «50 мільярдів». Нині він становить 51,09 млрд. доларів. Таким чином співвідношення боргу до прогнозованого на наступний рік ВВП становить вже 37%.

Чорне і неполіткоректне золото

Чорне і неполіткоректне золото

Енергетична тема вчора не вщухала на президентській вулиці Банковій: після від’їзду росiйського прем’єра на червону килимову доріжку ступив очільник Азербайджану Ільхам Алієв. Попри свої переконання та вимоги передвиборчого моменту, Віктор Янукович вирішив не відступати від протоколу — і два президенти покладали вінки спочатку до могили Невідомого солдата, а потім взяли участь у церемонії пам’яті жертв Голодомору.