Троє товаришів

Троє десантників із Миколаєва, які два місяці тому зникли в Криму, повернулися в Україну і можуть... постати перед судом за дезертирство. За «самоволку» солдатам може загрожувати термін тюремного ув’язнення не менш ніж три роки. У прес-службі Генштабу Збройних сил України повідомили, що всі матеріали по цій справі вже знаходяться на розгляді в Херсонській прокуратурі.

А тепер — Лукаш!

Розпочаті минулого тижня резонансні затримання та виклики на допити відомих політиків та екс-посадовців тривають: учора по обіді оперативники СБУ затримали колишнього міністра юстиції в уряді Азарова Олену Лукаш. За словами речника СБУ Олени Гітлянської, пані Лукаш перебувала в розшуку «через її причетність до злочинів проти Майдану».

А ворог атакує

А ворог атакує

Останніми днями на лінії розмежування (переважно в районі Донецького аеропорту) почастішали збройні провокації, які влаштовують бойовики «ДНР». Це і турбуючий вогонь iз кулеметів, гранатометів, мінометів та зенітних установок, і активізація ворожих снайперів, і приховане мінування.

Почерк спецслужб

Почерк спецслужб

У російському Донецьку продовжуються слухання у справі полоненої української льотчиці. Цього тижня прокурори представляли свої докази «винуватості» Надії Савченко. У числі матеріалів, переданих слідству ватажком луганських терористів Ігорем Плотницьким, протоколи огляду особистих речей, телефонів і сім-карт Савченко.

Найшла коса на Кличка?

«Форум порятунку Києва» — громадська організація, яка займається розслідуваннями щодо незаконних забудов у столиці й проводить мітинги та акції проти місцевої влади. Нещодавно на сайті МВС з’явилася інформація, що керівника цієї організації — Віталія Черняхівського — оголошено у розшук.

Не стріляйте пеліканів

Правоохоронці затримали виконуючу обов’язки начальника Державної екологічної інспекції в Одеській області. Жінка вимагала хабар за «правильний» документ. Про це повідомив заступник Генерального прокурора України, прокурор Одеської області Давід Сакварелідзе.

Лист у майбутнє

Лист у майбутнє

Багато сучасних дітей, коли їм дають кулькову ручку, папір, конверт та марки, запитають: для чого це все потрібно, якщо є електронка?! Тому Всесвітній поштовий союз уже не один рік поспіль прищеплює дітям любов до написання листів, цього року організувавши вже 45-й Міжнародний конкурс епістолярного жанру. Із жовтня до січня школярi віком від 10 до 15 років мають змогу «Написати листа собі 45-річному» через «Укрпошту» — національного оператора зв’язку — і взяти участь у міжнародному конкурсі епістолярного жанру.

Переселення храму

ПАМ’ЯТКИ
Переселення храму
Церкву з Чернігівщини перевезуть до Музею просто неба в Пирогові
Валерія НАЛИВАЙКО
У селі Городище Чернігівської області стоїть дерев’яна церква — перлина істинно української архітектури часів бароко на Лівобережжі, — якій уже більше 200 років. Однак iз плином часу храмові загрожує невідворотне. Щоб запобігти остаточній руйнації, керівництво Національного музею народної архітектури вирішило врятувати перлину українського бароко і перенести до київського скансену Пирогово. «Я, відверто кажучи, сумую за втратами таких пам’яток у природному середовищі. Але ми там не маємо можливості забезпечити реставрацію та охорону пам’ятки в подальшому», — зазначив гендиректор Музею просто неба Юрій Бойко.
«На превеликий жаль, процес порятунку цієї унікальної дерев’яної церкви, найбільшої на Поліссі, затягнувся, — прокоментував директор. — Перше рішення про її перенесення до Київського скансену прийняла ще Рада Міністрів УРСР. Із початком перебудови релігійні громади намагалися відновити історичні церкви, а тому призупинились будь-які переміщення. Релігійна громада села Городище досить довго це питання гальмувала, лише кілька років тому вони нарешті зрозуміли, що нездатні забезпечити реставрацію та утримання історичної пам’ятки власними силами».
Незважаючи на те, що частина матеріалу церкви в дуже крихкому стані або взагалі зруйнована, Юрій Бойко не полишає надії на те, щоб вдало і без втрат реставрувати храм. «Частина матеріалу в барабанах під банями та під низом дашків дуже зруйнована, але переважно все автентичне і є можливість його зберегти. Я як реставратор виступаю за те, щоб вносити мінімальні заміни, робити вставки замість гнилих частин, які не піддаються консервації чи укріпленню», — наголосив директор. Для такого плану спасіння необхідно було вирішити купу бюрократичних питань, зокрема переконати сільраду, аби та погодилася з намірами музею забрати пам’ятку на свою територію для монтажу, реставрації та подальшого збереження, що, на щастя, вдалося.
За словами Юрія Бойка, вже практично все готове для «переїзду»: кожна архітектурна деталь церкви пронумерована, скрізь прибиті таблички, справою опікується відповідальний архітектор та релігійна громада. «Маємо кількох меценатів, які погодилися взяти на себе частину витрат на проектні роботи, демонтаж, перевезення та відтворення на території музею. Ми інформували Міністерство культури і сподіваємося на бюджетну підтримку вже наступного року. Отож до наступного сезону ми будемо готові в усіх інженерно-архітектурних напрямах», — запевнив Юрій Бойко. Втім не виключено, що в останній момент усе може піти шкереберть, тож директор заявив, що в разі, коли не буде достатньої матеріальної підтримки, церкву не демонтуватимуть. Однак і кинутою на поталу долі унікальна пам’ятка теж не буде: спеціальна бригада зробить найпотрібніші протиаварійні роботи, щоб не було затікання під час негоди. n

«Чеченська справа»

У Верховному суді Грозного пройшли перші публічні слухання у справі українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. Росія звинувачує їх в участі у воєнних діях на стороні чеченських сепаратистів у 1994—1995 роках.