За чужий рахунок

За чужий рахунок

Народно-демократичній партії, де головою — народний депутат, екс-Прем’єр Валерій Пустовойтенко, нещодавно заборонили видаткові операції з розрахункового рахунку. Про це «УМ» розповіла речниця НДП Олена Губіна. Фінансове покарання було накладене на партію з огляду на кримінальну справу, порушену Генпрокуратурою за фактом виділення «Укрзалізницею» близько одного мільйона гривень для НДП та партії покійного екс-міністра транспорту Георгія Кірпи («Відродження»). В Україні подібні операції — коли державне підприємство виділяє кошти політичній силі — заборонені.

Напіввинних не буває

Напіввинних не буває

Кількість пунктів, за якими у Каліфорнії звинувачують найскандальнішого українського Прем'єр-міністра, зменшилася удвічі. Торік присяжні окружного суду висунули Павлові Лазаренкові обвинувачення за 29 пунктами, проте минулої п'ятниці суддя Мартін Дженкінс постановив, що 15 із них не мають належної доказової бази, і вирішив відкинути. Таким чином, за Лазаренком залишається 14 пунктів обвинувачення. Додамо, що на початку процесу прокурорська сторона закидала йому цілих 53 «гріхи».

Тисніть на першу кнопку. На неї вже ніхто не «тисне»

Тисніть на першу кнопку. На неї вже ніхто не «тисне»

На Першому Національному телеканалі — суттєві зміни. Нове керівництво держави та Національної телекомпанії наважилося на серйозний і безпрецедентний в Україні крок: відмовилося втручатися у редакційну політику УТ-1. Відповідну угоду днями підписали віце-прем'єр-міністр з гуманітарних та соціальних питань Микола Томенко (від засновників НТКУ — Кабінету Міністрів), президент держтелебачення Тарас Стецьків (від керівництва) та перший віце-президент НТКУ Андрій Шевченко (від творчого колективу).

Бензин як вибухова суміш для уряду

Кажуть, людина найбільше пізнається за поведінкою в екстремальних ситуаціях. Згадану тезу сповна можна поширити на наших політиків та «екстрім», у який вони потрапили, — паливну кризу. Під впливом бензинового дефіциту багато хто «зірвався», відтак на поверхню вилізло чимало суперечностей, які донедавна воліли приховувати. Емоційно пережила кризу Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко. Зокрема, після позавчорашнього засідання уряду вона жорстко розкритикувала свого екс-конкурента в боротьбі за пост Прем'єра Петра Порошенка та першого віце-прем'єра Анатолія Кінаха.

Юля і неслухняний «віце»

Юля і неслухняний «віце»

Відкриваючи вчорашнє засідання уряду, Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко подякувала першому кабмінівському «віце» Анатолію Кінаху. В її словах було чути жовч. «Хочу «подякувати» Анатолію Кириловичу за коментарі, в яких уряд був визначений як «головний винний», — цитує слова Прем'єрки УНІАН. — Авжеж, ми беремо всю відповідальність на себе, але треба враховувати і політичну ситуацію: ви розумієте, звідки це взялося і як це взялося». Не дуже приємний випад у бік першого віце-прем'єра стосувався паливної кризи в Україні та коментарів із цього приводу самого Кінаха. Нещодавно голова Української спілки промисловців і підприємців, лідер партії тих самих людей і перший чоловік у Кабміні (після жінки Прем'єр-міністра) покритикував дії уряду у сфері паливної політики і, зокрема, виступив проти адміністративно-силових методів у цій сфері. Тимошенко ж вважає, що головна причина кризи — не фіскальна політика уряду, а змова російських нафтопостачальників.

«Я — не кримінальний барон», — каже Дон

Некоронований лідер опозиції Віктор Янукович каже, що правоохоронні органи допитують його у двох справах — щодо все ще чинного керівника Донецької облради Бориса Колесникова, який відмотує термін у Лук'янівському СІЗО, та справи про виділення спортсменам грошових виплат за звитяги на літній Олімпіаді. По першому епізоду, як писала «УМ», Януковича було допитано днями. «Мене викликали як свідка у справі Бориса Колесникова, — розповів у інтерв'ю українській службі Бі-Бі-Сі лідер Партії регіонів. — Це стосувалося роботи фонду «Золотий скіф» (В.Я. є президентом «Скіфа». — Авт.) і взагалі моєї роботи разом із Борисом Колесниковим у ті роки, коли я працював керівником Донецької облдержадміністрації. Я відповів на усі питання у справі фонду. Я також мав очну ставку із Костянтином Воробйовим, виконавчим директором «Золотого скіфа».

Дивіться, хто говорить

Дивіться, хто говорить

Колишній охоронець Леоніда Кучми Микола Мельниченко готовий дати свідчення у справі Гонгадзе американському Федеральному бюро розслідувань. Про таку домовленість із екс-майором держохорони повідомив на вчорашній прес-конференції голова Служби безпеки України Олександр Турчинов. Він нещодавно побував у Сполучених Штатах і провів з екс-майором коротке рандеву. «Мельниченко готовий давати свідчення співробітникам ФБР і готовий надати матеріали й технічне устаткування», — зазначив керівник спецслужби. Певних домовленостей Олександр Турчинов досягнув і під час зустрічей із «силовим» керівництвом Штатів, зокрема, з директором Федерального бюро розслідувань.

Ігор Гринів: Ми не зможемо вбити старого дракона, створивши власного

Ігор Гринів: Ми не зможемо вбити старого дракона, створивши власного

Опозиція інколи дорікає новій владі, що та нібито не має чіткого бачення майбутнього, а відтак — визначених пріоритетів у політиці. Але ця теза говорить не стільки про некомпетентність влади (бо в неї якраз, навпаки, помітні пріоритети — соціальна спрямованість, євроінтеграція тощо), скільки про те, якою важливою є міцна державна стратегія. В ідеалі вона має становити сценарій, за яким розвиватиметься країна і за яким належить рухатися головним «акторам», себто представникам влади. І в міжнародній сфері, і в економіці, і в культурі, та будь у чому.
При Кучмі такої визначеності точно не було. Чого варте хоча б «багатовекторне» метання між Європою та Росією. Леонід Данилович так і не сформулював відповіді на своє «легендарне» питання «Що будувати?», а тому чогось міцного не збудував. Стара влада залишила новій багато боргів. Таким словом — «борги» — директор Національного інституту стратегічних досліджень, народний депутат-«нашоукраїнець» Ігор Гринів називає ті речі, які забрали в українців, або яких їм не дали.

«Нет» каже «Так!»

«Нет» каже «Так!»

Якби вибори Президента відбувалися тільки серед українських користувачів світової мережі інтернет, то переконливу перемогу на них святкував би лідер коаліції «Сила народу» Віктор Ющенко. За даними опитувань різних сайтів, його «мережевий» рейтинг майже в дев'ять разів вищий, ніж показники кандидата від влади Віктора Януковича. Зрештою, аби переконатися в цьому, не обов'язково навіть вдаватися до інтернет-соціології. Досить тільки звернути увагу на те, скільки на різних сайтах розвелося рiзноманiтних кпинів над «бігмордовим» «Тому що», анекдотів та віршиків про Януковича, надто після його падіння під дією звичайного курячого яйця. Таких «підколів» не було навіть за часів пріснопам'ятного Брежнєва. Але в період «розвинутого соціалізму» ще не було інтернету, тож зневажливі відгуки про державного лідера розходилися по умах народу через курилки й кухні місяцями та роками. Тепер же, завдяки всесвітньому павутинню, будь-який новий анекдот про «пахана» чи «дона» розлітається в лічені години. Та й не тільки анекдот, а інформація взагалі. Саме інтернет за умов майже тотального контролю влади та її «темників» над електронними ЗМІ взяв на себе роль масового передвиборчого інформатора й комунікатора. Водночас — не пропагандиста, бо інтернет-аудиторія, яку вважають найбільш політично підкованою у порівнянні з читачами газет, слухачами радіо чи глядачами телебачення, навмисної агітації не потребує. Свій вибір — за Ющенка — український інтернет зробив уже давно.

Ющенко переможе в першому турі

Ющенко переможе в першому турі

На даний момент нема жодного соціологічного джерела, яке б показало, що за чотири тижні до першого туру президентських виборів фаворитом є не лідер коаліції «Сила народу» Віктор Ющенко. Єдиний, хто в цьому сумнівається, — російський фонд «Общественное мнение». Відштовхуючись від цього, керівник виборчої кампанії кандидата Ющенка Олександр Зінченко стверджує, що є підстави вважати: В.Ю. здобуде перемогу вже 31 жовтня, не чекаючи повторного голосування. «Настільки змінюється ситуація, настільки змінюються настрої суспільства, що, виходячи з моєї політичної логіки, ми зараз напередодні тих подій, які можуть вплинути на ситуацію так, що Ющенко може виграти в першому турі», — зазначив на вчорашній прес-конференції керівник об’єднаного штабу коаліції «Сила народу».