Опозицію послали

Опозицію послали

Микола Азаров не стримався. «Да пошли вы!..» — прямим текстом «послав» перший віце-прем'єр народних депутатів. Правда, очевидно, не всіх, а лише тих (поруч із ложею уряду, хто не знає, розташована фракція «Нашої України»), які зустріли несхвальними вигуками пропозицію Миколи Яновича «не бути безвідповідальними» і проголосувати за бюджет-2007. «Для вас это игры, а для меня — вся моя жизнь, для меня это четырнадцатый бюджет!» — не приховував емоцій перший заступник Віктора Януковича і за сумісництвом — міністр фінансів. Хтозна, чи почули його заклики ті, до кого вони були звернуті, але бюджет, насамперед, звісно, силами «антикризової» коаліції, таки ухвалили. Знову. Бо перший ухвалений Верховною Радою варіант Президент, нагадаємо, не підписав і повернув до парламенту зі своїми пропозиціями.

Київська влада розкладе тарифи по поличках

Київська влада розкладе тарифи по поличках

Так звана «робота» міської ради Києва прикувала до себе увагу всієї України. Однак учора київські керiвники таки зробили перший і головний крок для того, аби конфлікт між опозицією й міською владою пішов на спад — зібралися на перше засідання комісії з вивчення тарифів на житлово-комунальні послуги. Її завданням є детальний розгляд і перевірка всіх складових — від цін на матеріали для ремонту труб до зарплати двірника, — які в сукупності, власне, і становлять ціну життя киян у теплих оселях, із водою у кранах, чистими під'їздами та справними ліфтами.

Клоун на пожежі

Клоун на пожежі

Уже смішно, як казав класик радянського гумору. Вчора Прем'єр-міністр Віктор Янукович представив Міністерству надзвичайних ситуацій його нового керівника: Нестора Шуфрича. Ще й порекомендував йому «активніше зайнятися проблемами Чорнобильської АЕС». З огляду на те, що, як іронізує у своїй заяві з приводу призначення нового міністра «Наша Україна», «Нестор Шуфрич у своїй недовгій політичній кар'єрі неодноразово сам був надзвичайною ситуацією і в парламенті, і поза ним», залишається сподіватися, що активність Нюсі (так називали Шуфрича деякі люблячі колеги) все ж буде спрямована в мирне русло.

Навiщо купувати студентiв, якщо бажаючi є й без того?

...А проплачені студенти під Київрадою таки були. Так, там були тисячі щирих, справді обурених діями мера й тим неподобством, яке чиниться у Києві з легкої руки столичної влади, обманутих тим же Черновецьким, обібраних потенційним підвищенням тарифів людей. І вони справді готові днювати й ночувати під мерією, захищаючи свої права. Вони справді з радістю зустрілися б із Леонідом Михайловичем віч-на-віч і розказали йому все, що про нього думають. Бо рівень підтримки в Києві у Черновецького зараз стрімко наближається до нуля, і для того, щоб це збагнути, не треба проводити жодних соціологічних опитувань – досить пройтися по вулиці й запитати у простих киян, як вони ставляться до міського голови та його дій.

Хто кого переблефує

Відвиклi від виборів кияни вчора з подивом виявили на найбільш людних місцях (біля метро, торгових центрів тощо) знайомі з передвиборчої кампанії агітаційні намети. Причому в кількох варіантах: можна було побачити яскраві палатки як із символікою партії «Реформи і порядок», так і з написами «Наша Україна» або Блок Тимошенко. Однак незалежно від того, якій політичній силі належав намет, над ним майоріли три прапори: «НУ», БЮТ і Блоку Віталія Кличка. Саме останній, оскільки він асоціюється насамперед зі столичним політикумом, остаточно переконував усіх збентежених появою виборчої символіки в невиборчий час: вийти на вулиці політичних агітаторів спонукали останні події у Київраді, де, як уже повідомляла «УМ», днями злилися в одне об'єднання «Демократичний Київ» фракції трьох вищеназваних політичних сил.

Черновецького похитнули

Черновецького похитнули

Позиції мера в Київраді серйозно похитнулися. І, можливо, незабаром Леонідові Черновецькому доведеться згадати давно призабуту столичними мерами істину: окрім міського голови (а не монарха), кияни обирають іще й міську раду. Раніше й Олександрові Омельченку, і Черновецькому вдавалося контролювати в «законодавчому» органі столиці більшість депутатів, які слухняно проводили через Київраду вигідні мерові рішення. Однак цього понеділка пiд час зборів фракцій блоків Тимошенко, «Нашої України» та Віталія Кличка було створене опозиційне до Черновецького депутатське об'єднання «Демократичний Київ», до якого ввійшли 63 депутати столичної міськради (представники вищеназваних блоків та позафракційні). Себто більшість, враховуючи, що загалом Київська міська рада налічує 120 народних обранців.

«Форевер» мер

«Форевер» мер

«Я сам себе вітаю з черговим добрим вчинком, — так розпочав свою прес-конференцію міський голова Києва Леонід Черновецький. — Я вибив грунт з-під ніг своїх критиків, бо з п’ятниці, відколи подав заяву до Центрвиборчкому, я більше не маю претензій на депутатство».

Не заважайте жити Януковичу

Не заважайте жити Януковичу

Що більше в народі зростає обурення нинішньою політичною ситуацією, то частіше лунають заклики до «нового Майдану», повстання «на боротьбу за Україну, щойно набубнявіють бруньки» та інших революційних способів боротьби. Однак нового Майдану, швидше за все, не буде. Принаймні дехто попереджає, що якщо й виникнуть такі спроби, то нова революція захлинеться кров'ю. Адже при владі, яка, нагадаємо, змістилася з Банкової на Грушевського, тепер не добрий Кучма (смійтеся, смійтеся — ще згадаєте слова Леоніда Даниловича про те, що його видатний внесок у «наше щасливе дитинство» ми оцінимо тільки після того, як його з нами вже не буде), а «конкретний» Янукович.

Чиї інтереси захищає Янукович?

Тихо й скромно, «не висовуючись» поза межами своєї компетенції і не конфліктуючи з Президентом напряму, - так, на думку політологів, навчили поводитися Віктора Януковича найняті ним американські (або і якісь інші) політтехнологи. З прицілом на майбутнє, звісно: як відомо, той, хто тихіше їде, у результаті далі буде. Однак іноді про це правило Віктор Федорович таки забуває.

«Стабілізєц» наближається

«Стабілізєц» наближається

Бучних урочистостей з нагоди перших 100 днів перебування при владі уряду Вiктора Януковича не передбачається. «Свята як такого не буде. У нас є заходи, де будуть підбиті підсумки: що вдалося, а що ні», - розповів сам Прем'єр журналістам на прес-конференції після вчорашнього засідання уряду. А й справді, хіба до святкувань, якщо стільки роботи!