Рецидивіст згорів на пляжі
Лише місяць спромігся пожити без наглядачів 47–річний мешканець Івано–Франківська, за плечима якого — сім реальних термінів ув’язнення. Загалом у рецидивіста — чверть століття тюремного стажу. Востаннє його засудили чотири роки тому за пограбування громадян на території Тисменицького району. Звідси затятий кримінальник має всі шанси увосьме повернутися за «колючку».
НОВИНИ ПЛЮС
«Відкати» на «мухтарах»
Відповідні махінації з бюджетними коштами працівниками кінологічного центру міліції в Одесі виявила перевірка Служби безпеки. Як повідомляє Департамент зв’язків iз громадськістю МВС, наразі слідством установлено, що кінологи з «липкими руками» привласнили 32 тисячі гривень, які призначалися на придбання «братів менших». Утім ця цифра не остаточна.
Фемідо, встаньте! Суд іде
Судові процеси, на яких на лаві підсудних опиняються самі судді, завжди належать до резонансних. На Вінниччині закінчили розслідувати кілька таких кримінальних справ і направили для подальшого розгляду... колишнім колегам, для яких вони особливо не приємні (можна додати, що у двох випадках обвинувачення пред’явлено служителям правосуддя, що працювали головами районних судів). За однією із таких справ Апеляційний суд області, що слухав її по першій інстанції, нещодавно оголосив вирок.
Не заберете джип на штрафмайданчик!
Позавчора близько 17.30 співробітники ДАІ зупинили на столичному Печерську джип, водій якого нібито не увімкнув знак «поворот» під час маневрування. Як повідомили «УМ» у Департаменті зв’язків iз громадськістю МВС, водій не мав при собі документів, які б підтверджували законність керування цим позашляховиком. Бо термін дії довіреності на управління авто, яку він показав, закінчився ще 30 березня 2010 року. Інспектори ДАІ вже збиралися направити авто на штрафний майданчик, але пасажир джипа назвався охоронцем екс–керманича МВС Луценка.
«Прослушка» чи «контра»?
Оператор мобільного зв’язку стандарту CDMA ТОВ «Інтертелеком» (який за кількістю абонентів посідає сьоме місце в Україні) заявляє про вимогу з боку СБУ встановити автоматичну систему зняття інформації на канали зв’язку. «Те, що хочуть наші силові структури, виходить далеко за межі закону. Тому ми зайняли принципову позицію і сказали, що ми не проти виконати вимоги, але лише в рамках чинного законодавства, — заявив одеському телеканалу «АТВ» після обшуку головного офісу оператора гендиректор «Інтертелекому» Борис Акулов. — Адже зняття інформації з каналів зв’язку можна проводити лише за санкцією суду. А конкретно: голови й заступника голови Апеляційного суду Одеської області».
Болюча «полуничка»
Гучне самогубство зацікавлені в нерозголошенні його справжніх обставин особи називають «трагічною випадковістю». Однак правоохоронці не могли не звернути увагу на особливості інтер’єру помешкання, з якого самогубця зробила свій останній крок у вічність: воно було буквально нашпиговане відеоапаратурою та комп’ютерною технікою. Тож днями начальник відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Ігор Мостовий розповів подробиці згаданої трагедії. Як з’ясувалося, квартира належала 35–річному чоловіку, який раніше перебував у розшуку за «постачання» в Росію своїх землячок для сексуальної експлуатації. Однак згодом «заліг на дно» в сусідній державі, а повернувшись в Україну, взявся за старе.
Інвестуй в «Універсал тур»!
Скільки нашим людям не кажи, що дармового сиру навіть у мишоловці тепер не буває, — не вірять. І наступають на ті самі граблі. У таку «мишоловку» потрапили більше двох десятків мешканців Умані, віддавши свої кревні шахраям. А ті обіцяли їм кожного місяця виплачувати по 35—45% за користування їхніми гривнями.
«Поцілунок Іуди» береже Могильов
Німеччина таки повернула Україні викрадений шедевр — картину геніального митця епохи Відродження Мікеланджело Мерізі да Караваджо «Поцілунок Іуди» (або «Взяття Христа під варту»). Сталося це значно швидше, ніж очікувалося — приводом став офіційний візит Президента Януковича до ФРН у понеділок. Хоча спочатку планувалося, що полотно вартістю близько сотні мільйонів доларів відновлять у Німеччині. Адже шедевр дуже постраждав: викрадачі вирізали картину з рами і не скрутили, а склали кілька разів навпіл, що призвело до значних пошкоджень. Через зберігання полотна без належних умов на ньому місцями почала лущитись фарба. Німецька сторона витратила на первинну консервацію і реставрацію картини Караваджо близько 30 тисяч євро, але після повернення шедевра в Україну саме тут на нього чекає ретельна реставрація.