Бліда смерть

Про отруєння грибами дванадцяти людей у селі Пушкарівка Сумського району «УМ» розповідала. Нині трагедія набула нового розвитку: п'ятеро постраждалих померли. Серед них — троє дітей віком від восьми до тринадцяти років. Жодні зусилля сумських та київських лікарів їм не допомогли. Можливо, зіграло свою роль ще й те, що постраждалі звернулися до лікарні не відразу. Після півночі вони відчули ознаки отруєння, але чекали ранку, аби звернутися по медичну допомогу. Як відомо ж, коли йдеться про отруєння грибами, рахувати треба не години, а хвилини.

Кого вполювали гриби

Вилазки «на природу» в пошуках грибів, або ж тихе полювання, приносить задоволення і дітям, і дорослим, але тільки у тому випадку, коли народ, так би мовити, знає своїх героїв в обличчя і може відрізнити бліду поганку від опенька. В іншому разі після веселого застілля можна потрапити прямісінько до лікарняної палати, а то й реанімаційного відділення. Буває, що врятувати жертву власної нерозбірливості медикам не вдається...

Маскарад для коноплі

Найбільший цього року в області незаконний посів коноплі виявлено в селі Олександрівка Буринського району. Майже 26 тисяч кущів було замасковано: збоку дивишся — кукурудзяне поле, заходиш вглиб — буяє конопля. Так успішно потрудився 27-річний мешканець Бурині. До «заснування» врожаю він поставився грунтовно. Ще минулого року придбав у селі занедбану садибу, цього року здійснив посів.

На коня!

На коня!

У Сумах відбулася презентація програми «Відродження села — справа молодих». До цього питання звертаються всі, хто хоче продекларувати свою турботу про державу. Про нього говорять давно й настирливо, якщо не сказати набридливо: від радянського «стирання меж» між містом і селом до програм усіх і всяких кандидатів на всі та всілякі посади. Проте селу не стає краще. Часом здається, що воно живе не завдяки, а всупереч. І статистика, наведена міністром аграрної політики Олександром Баранівським, лише підтверджує це. Смертність у сільській місцевості щорічно на 163 тисячі осіб перевищує народжуваність. За останні п'ять років 178 сіл зникли з карти України. І така перспектива залишається стабiльною: за останні три роки у восьми тисячах сіл не народилася жодна дитина. Чи виживуть ці села?

Від бюджету соціального — до бюджету села

Від бюджету соціального — до бюджету села

Позавчора на сумському майдані перед обласною адміністрацією Віктора Ющенка чекали люди. Передусім — студенти, які вимагають вирішення проблеми ректора Сумського педагогічного університету, а власне — відміни наказу міністра освіти Станіслава Ніколаєнка про призначення ректором Миколи Подберезького (детальнiше про цей конфлiкт — на 3-й стор). І хоча студентам пояснили, що Подберезький уже не ректор, вони хотіли почути коментарі Президента. Так само, як інші люди — з багатьох інших приводів.

Студенти йдуть. Міністерство пише?

Четвертого липня сумські студенти та викладачі педагогічного університету вирушили в похід на Київ. Вірніше, спершу не власне в похід, а автобусом — до села Харківці під Пирятином Полтавської області. Тут минулого року перервали свою ходу учасники руху студентського спротиву, отримавши свою перемогу. Звідси планують іти до столиці пішки протестанти цьогорічні. Їхня вимога: відміна наказу міністра освіти про призначення ректором університету Миколи Подберезького. Останній виграв на виборах, приховавши від колективу інформацію про факт своєї судимості, що могло суттєво вплинути на думку членів колективу. Втім першу зупинку учасникам походу довелося зробити дуже швидко — відразу в Сумах. Мали дочекатися викладачів, які того дня стали учасниками конференції трудового колективу університету.

Хто відродить село,

Близько вісімсот студентів випускних кусів та випускників аграрних вищих навчальних закладів України прибули вчора до Сум на форум «Відродження села — справа молодих». Окрім цих головних, згідно з назвою заходу, дійових осіб всеукраїнської наради, зініційованої Міністерством аграрної політики України, на неї також приїхали керівники аграрних ВНЗ, начальники обласних агроуправлінь, голови райдержадміністрацій, керівники сільгосппідприємств... Словом, усі ті, хто повинен мати відношення до відродження села.

Новий похід на Київ не відміняється,

Новий похід на Київ не відміняється,

Уже наступного дня після початку акції «Ні — брехні!» та розбиття наметового містечка студентів у сквері Шевченка в центрі Сум стало відомо, що новообраний ректор Сумського педуніверситету Микола Подберезький написав заяву про звільнення. Втім цей акт навряд чи можна назвати покаянням за продуманий чи непродуманий обман (обираючись на посаду, Подберезький приховав свою судимість). За деякою інформацією, пан Микола, звільняючись, заявив про нібито вчинений на нього тиск обласної влади.

Знову «Ні — брехні!»

Як пам'ятає Україна, саме торішній День Конституції став першим, коли було поставлено протестні намети. Саме в Сумах, студентами, і рух той не спинявся вже до наметів «помаранчевих». Цьогорічні намети були не лише знаком річниці сумського руху спротиву — протестом новим. Таким чином розпочалася безстрокова акція «Ні — брехні!», спрямована проти призначення міністром освіти та науки Станіславом Ніколаєнком на посаду ректора Сумського державного педагогічного університету імені Макаренка пана Миколи Подберезького.

Молоко скисне, поки фінанси свиснуть?..

«Дев'ять тонн молока недобрав у населення та господарств за один день лише Недригайлівський молокозавод, — розповідає голова Недригайлівської райдержадміністрації Микола Коваленко. — Такі результати масового стихійного страйку селян, які перестали здавати молоко заготівельникам».