«Що згорить — то не згниє»

Києву потрібно максимум три-п'ять років, аби збудувати два сміттєспалювальні заводи й закрити всі полігони, на які звозять відходи зараз. «Один (завод) буде біля ТЕЦ-6, там є ділянка майже у п'ять гектарів, а для такого заводу потрібно два з половиною гектари, а інший — у промисловій зоні, справа, якщо їхати по Столичному шосе, — повідомив заступник голови КМДА Анатолій Голубченко. — Ми хочемо через два з половиною роки відкрити перший завод, а другий — через три з половиною». Відтак будівництво першого з них розпочнеться вже цього року, а другого — через рік. Після цього буде лише один, резервний, полігон для шлаків, які залишатимуться після спалювання сміття і складатимуть 2% від теперішнього обсягу відходів столиці.

Грип не здається

Київські школярі сидітимуть вдома щонайменше до кінця цього тижня. Про це повідомила «УМ» Лариса Колос, заступник головного лікаря санітарно-епідеміологічної служби столиці. Вона також спростувала інформацію, що відвідування шкіл частково відновлять. «Ми відслідковуємо, як розвивається епідемія, і підготуємо відповідний висновок», — повідомила пані Колос. Якщо ситуація стабілізується, санепідемслужба міста буде клопотати про відновлення занять у школах перед головою КМДА Леонідом Черновецьким, який і запровадив карантин своїм розпорядженням від 12 лютого.

А ти знаєш кунг-фу?

А ти знаєш кунг-фу?

Слово «Шаолінь» у нас знають завдяки Джекі Чану та голлівудським фільмам, у яких натуралізовані американські китайці у помаранчевих рясах легким доторком ламають стіни, загрібають руками жар та складають у стоси полчища «поганих хлопців». Китайські школи бойових мистецтв, які залишалися таємними понад тисячу років, у минулому столітті відкрилися для світу і одразу обросли безліччю небилиць і стереотипів. Цього тижня в Україну приїхав Юй Куа Чен, настоятель бойових мистецтв храму Шаолінь. Разом зі своїм учнем і єдиним українцем — почесним монахом Шаоліня Андрієм Старовойтом, вони вирішили розвіяти деякі міфи про легендарну гірську обитель монахів Чань. «Я запросив Учителя, аби він погрався з дітьми, пожив під дахом будинку, — пояснює Андрій Старовойт мету візиту Юй Куа Чена, — адже він не має власного дому і зовсім не має вільного часу, бо постійно когось лікує. Або вчить».

Внученята Герострата

Останні два роки йде нечуваний наступ на культурну спадщину Києва. Про це заявили на спільній прес-конференції директор музею «Київська фортеця» В'ячеслав Кулініч, директор Національного Києво-Печерського заповідника Сергій Кролевець та народний художник Анатолій Гайдамака. Оскільки нищення споруд комплексу п'ятої башти Київської фортеці не припиняється, а міськрада розглядає нове землевідведення, вже на території фортечної башти № 4, керівники музеїв та митці підписали звернення до Генерального секретаря ЮНЕСКО та до керівництва нашої держави.

Німецькі б очі вас не бачили!

Потік людей, які хочуть оформити візу до якоїсь із цих країн, настільки зріс, що останні вирішили вдатися до послуг посередників. Тепер збиратиме заяви на отримання візи до Федеративної Республіки Німеччина, Королівства Бельгія та Королівства Нідерландів міжнародна фірма VFS — Visa Facilitation Services (Служба спрощення отримання віз). Вона прийматиме заяви і призначатиме дату співбесіди. А розглядати візові заяви та видавати візи будуть безпосередньо посольства.

Лавра пливе?

Відомо, що пагорби під Києво-Печерською лаврою повільно «зсуваються». Керівництво заповідника вже давно б'є на сполох. Однак через «дощову зиму» зсувонебезпечні ділянки активізуються чи не по всій країні. Днями з'явилася інформація, що зсуви під Лаврою почали призводити до перших серйозних проблем.

Тарифи відступають?

Господарський суд Києва у вівторок скасував «історичне» розпорядження мера столиці Леоніда Черновецького про підвищення комунальних тарифів у 3,4 раза, повідомляє інформагенція «Українські новини». А здобув цю славетну перемогу над «тарифною гідрою» попередній градоначальник — Олександр Омельченко, про що і поспішив похвалитися киянам: «Київський міський Господарський суд визнав розпорядження Київської міської державної адміністрації від 30 жовтня, підписані Черновецьким, незаконними і скасував їх, — сказав Омельченко — тому я хочу привітати киян із перемогою».

Та він же Тарасюк!

Незалежно від того, хто буде міністром закордонних справ, зовнішньополітичний курс України залишиться незмінним. Про це заявив на брифінгу виконуючий обов'язки міністра Володимир Огризко, кандидатуру якого на пост глави МЗС вніс на розгляд Верховної Ради Президент Віктор Ющенко. «Вчора, виступаючи перед дипломатами, акредитованими у Києві, Президент укотре підтвердив, що Україна продовжить курс на європейську і євроатлантичну інтеграцію», — сказав Огризко. На його думку , зараз необхідно ліквідувати білі плями в законодавстві про зовнішньополітичну діяльність, а також продовжувати реформування МЗС та оптимізацію його діяльності, які проводив Борис Тарасюк.

Жертва патріотизму

Інтрига зберігалася більше тижня — чому все-таки росіяни не пустили до себе Петра Порошенка. Не хотілося вірити, що немстиві «старші брати» так відплачують нам за Жириновського із Затуліним, яких попросили з України на невизначений термін. Тож висловлювалися різні версії, зокрема депутата Поживанова, який запідозрив, що в такий спосіб злі спецслужби хочуть позбавити російських дітей українських цукерок. А скринька просто відчинялася...

Гія — у Радянській Україні

Гія — у Радянській Україні

Столична влада вночі не спить, а думає, як би ще краще вшанувати пам'ять Георгія Гонгадзе. Спочатку, влітку 2005 року, ім'ям журналіста назвали вулицю Машинобудівну у Солом'янському районі столиці. А днями Київрада «відібрала» ім'я Георгія в Машинобудівної і «віддала» його проспекту Радянської України у Подільському районі. Взагалі сам процес перейменування вулиць відбувається у два етапи. Спочатку комісія при КМДА з перейменування вулиць готує відповідне рішення, а потім його приймає міська рада.Однак, «проспект Гонгадзе» буквально «протиснули».