Микола Мельниченко: Розстріли, гадаю, почнемо з Кучми

Микола Мельниченко: Розстріли, гадаю, почнемо з Кучми

На зустріч із журналістом «УМ» Микола Мельниченко вже звично прийшов у супроводі двох охоронців з СБУ. Утім на запитання, наскільки серйозними є загрози його життю зараз — після передачі Генпрокуратурі плівок, записаних під диваном Кучми, відповідає, що вже не хоче бути свідком під охороною. Мовляв, скільки таких свідків по Україні, але ж їх ніхто не охороняє. Та й узагалі, якщо є мета вбити — обов’язково вб’ють. Микола Мельниченко запевняє, що як тільки зареєструється кандидатом у президенти, одразу відмовиться від «сек’юріті», щоб бути «ближчим до людей». Колишній майор держохорони усе менше говорить про минуле, пов’язане зі справою Гонгадзе, а більше про майбутнє — свої президентські амбіції та... власну фракцію в парламенті. Він відчуває суспільний запит на «сильну руку» й пропонує програму «воєнного стану».

Полковнику дали два місяці

Полковнику дали два місяці

На минулому тижні «УМ» повідомляла про затримання 26 серпня в коридорах Генпрокуратури колишнього помічника начальника відділу «К» СБУ Валентина Крижановського, який майже чотири роки перебував у розшуку й навіть устиг отримати російське громадянство. Полковник прийшов до слідчих ГПУ разом з адвокатом, щоб дізнатися, як розслідують його справу, й одразу отримав відповідь: за викликом слідчих терміново прибули бійці ГУБОЗу, які й затримали пана Крижановського спочатку на три доби. Коли ж цей час минув, Генеральна прокуратура, згідно з процедурою, направила до Печерського райсуду столиці подання про обрання запобіжного заходу Валентину Крижановському у вигляді тримання під вартою.

МВС та «чорна кішка»

МВС та «чорна кішка»

Виїзна колегія МВС, проведена минулої п’ятниці у Хмельницькому, розглянула кілька загальних тенденцій щодо криміногенної ситуації у країні. Опосередковано міліцейські чиновники таки підтверджують, що криза має вплив на збільшення рівня злочинності (лише крадіжок зареєстровано удвічі більше), але одразу додають, що все під контролем, бо відсотки розкриття злочинів не падають. І це при тому, що слідчі буквально завалені кримінальними справами, бо в останні роки кількість заяв від громадян про злочини зросла в чотири рази! Водночас змінилися пріоритети у корумпованих чиновників, адже кожен другий хабар, викритий міліцією, стосується сфери земельних відносин. Про невдоволення міністра Луценка рівнем «очищення» власних лав та про черговий бій «перевертням», який стартує від сьогодні, «УМ» повідомляла в попередньому номері. З іншого боку, ще напередодні колегії було змінено керівництво обласної міліції у Криму, на Черкащині та Харківщині. Перші пішли? Утім міністр Луценко не пов’язує ці кадрові зміни із прорахунками генералів у роботі.

Мундири запливли жирком

Мундири запливли жирком

Учора в Хмельницькому відбулася виїзна колегія Міністерства внутрішніх справ щодо діяльності органів міліції за сім місяців поточного року. Міністр Юрій Луценко відкрив зібрання вельми емоційною критикою на адресу керманичів обласних управлінь. «Мене турбує виконавча дисципліна ваших підлеглих та їхнє нахабство, — обурювався пан Юрій. — Не реагуєте, запливли жирком і, мабуть, взагалі забули, для чого ви призначені?».

Президент і його солдати

Учора на базі міліцейського відомства відбулася нарада керманичів МВС, СБУ та Генпрокуратури, яку провів Президент Віктор Ющенко. Насамперед глава держави закликав правоохоронців під час виборчої кампанії бути поза політикою.

А що це ми, «хробаками» торгуємо?

Днями працівники СБУ затримали в різних куточках Києва двох молодих торгівців комп’ютерними вірусами. Як повідомляє прес–центр СБУ, хлопці 20 та 23 років збували бажаючим електронні програми, призначені для несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих систем та комп’ютерних мереж.

Крадіжки під стукіт коліс

Крадіжки під стукіт коліс

Курортний сезон у самому розпалі. І хоча відпочивальників під час кризи й поменшало, але охочих розжитися за їхній рахунок — навпаки. Купа кишенькових злодіїв, шахраїв та грабіжників кинулась до пасажирських потягів, щоб «почистити» кишені пасажирів ще до того, як вони доберуться до моря. Таку негативну тенденцію цього літа фіксують у МВС. Водночас, на Богомольця, 10 нарікають, що «Укрзалізниця» скасувала іменні квитки, адже швидко і напевно з’ясувати завдяки базі даних квиткових кас, хто саме їхав із потерпілим у вагоні, тепер неможливо. Отож громадянам треба бути пильнішими.

Газ не міг «розрізати» будинок

Газ не міг «розрізати» будинок

Минуло сім із половиною місяців відтоді, як у курортній Євпаторії пролунав вибух, що забрав життя 27 людей. Під час порятунку мешканців з–під завалів на місці НП перебували керманичі держави — Президент Віктор Ющенко та Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко. Надавалася перша допомога, підраховувалися збитки, було створено урядову комісію з розслідування причин НП. Менш ніж за місяць потому, видаючи перші ключі від нових квартир постраждалим євпаторійцям, Прем’єрка більше говорила про покарання для винуватців трагедії. І додала, що наразі перевіряють на безпеку підвали всіх багатоповерхівок по країні. Вже тоді стало зрозуміло, що урядовці не бажають розглядати жодну версію вибуху, яка не збігається із офіційно затвердженою. Мовляв, у підвалі будинку стався витік газу та кисню з балонів, які безвідповідально залишили там комунальники. Їх і треба карати...

«Поп–шоу» на фініші

Київ, Донбас, Крим, Волинь, Тернопільщина — такими регіонами прошумів десятиденний візит патріарха Московського та всієї Русі Кирила. Першоієрарх РПЦ вийшов на фінішну пряму у Свято–Успенській Почаївській лаврі. Після проведеної тут всеношної та сьогоднішньої Божественної літургії літак патріарха о 16.30 візьме курс на Москву. Тож настане час збирати каміння, підбивати підсумки: наскільки цей візит поглибив церковний розкол в Україні. Чимало громадських та політичних організацій сьогодні проводжатимуть російського патріарха пікетами.

Пристрасті навколо голови

Учора українські судмедексперти почали ідентифікацію фрагментів черепа, які можуть належати журналістові Георгію Гонгадзе. Передбачається ДНК–експертиза та ідентифікація з кістками тіла Гонгадзе, яке ще з листопада 2000 року зберігається у морзі. Нагадаємо, що фрагменти голови слідчі знайшли позавчора неподалік села Сухоліси Білоцерківського району — на місці, яке вказав затриманий екс–генерал МВС Олексій Пукач. З невідомих причин, які ще потрібно з’ясувати слідчим, убивці на чолі з Пукачем відітнули тут жертві голову, а тіло перепоховали за 20 км від місця злочину — в Таращанському лісі.