Пасхальний вертеп у ВР

Пасхальний вертеп у ВР

Ні сну, ні спочинку — добре, хоч на Великдень дали вихідний. А в поливаний понеділок — щоб уже, «як штик», були на роботі. Таку вказівку отримали від свого керівництва «коаліційні» (й «ті, що долучилися») нардепи, яких 9 квітня терміново викликали на чергове позачергове засідання Верховної Ради. І більшість таки послухалася, хоча, судячи з того, як відверто дехто з них на цьому засіданні клював носом, самої лише неділі на відзначення найбільшого православного свята парламентаріям було недостатньо.

Депутатська арифметика

Депутатська арифметика

Ще трошки, і перелякана коаліція погодиться скасувати конституційну реформу. Бо поступки, на які йде Верховна Рада (а опозиція, нагадаємо, там наразі й не з'являється), вражають. Учора парламент по суті визнав, що «висмикуючи» депутатів із опозиційних фракцій, «більшовики» діяли незаконно. І... скасував розширення коаліції.

Як депутати Ірак виглядали

О 21-й годині 2 квітня, щойно з Банкової запахло смаженим, парламентська коаліція зібралася на позачергове засідання Верховної Ради. Власне, запрошували на засідання всіх, але опозиційні фракції його проігнорували. На той час Президент іще не оголосив народові про своє рішення, тому нардепи сходилися «під купол» ВР, усе ще сподіваючись на те, що «якось обійдеться». Зрештою, була ж уже така сама ситуація — у серпні, коли з вуст Віктора Ющенка, здавалося, уже напевне мали злетіти слова вироку нинішньому скликанню парламенту. Тоді депутати також негайно збіглися на позачергове засідання, яке, згідно з відповідною постановою ВР, у разі початку консультацій щодо розпуску парламенту можна збирати без жодної бюрократичної тяганини. Але ж тодi таки обійшлося...

З другої спрОБи

«Антикризова» коаліція відбила у «помаранчевих» іще один форпост: учора наглядова рада «Ощадбанку» звільнила з посади голови правління банку «нашоукраїнця» Олександра Морозова. На його місце «наглядачі» призначили Анатолія Гулея, який вважається креатурою братів Андрія та Сергія Клюєвих. На зборах наглядради були присутні лише десятеро її членів, призначених за квотою Кабміну та Верховної Ради (ще п'ятьох призначає Президент).

«Молоток» на мільярд гривень

Столиця б'є рекорди. Як повідомляє прес-служба Київської міськдержадміністрації, на земельному аукціоні, що відбувся вчора в приміщенні Контрактової товарної біржі, за рекордну суму в 999,763 мільйона гривень було продано земельну ділянку площею 113,5 га, розташовану в Оболонському районі на вулиці Озерній. Стартова ціна ділянки становила 869 млн. 359 тис., «фінішна» — мільярд без якихось «копійок». За право купити лот змагалися два учасники аукціону, а переможцем виявилося ТОВ «Баскі плюс 2004», яке планує побудувати й експлуатувати на придбаній землі житлові будинки та об'єкти соціально-культурного призначення.

На Західному фронті — переміни з Конді

На Західному фронті — переміни з Конді

Візит Юлії Тимошенко до Сполучених Штатів Америки знову активував одну з улюблених «фішок» «антипомаранчевого» табору: про «підозрілі» контакти колишніх провідників Майдану з «дядечком Семом». Після парламентських виборів і особливо після відвідин Вашингтона Прем'єр-міністром Януковичем у грудні 2006-го його соратники на деякий час відклали свої саркастичні шпильки в дусі «американських валянок» у загашник. Тепер спробували витягти знову, але «зброя» вочевидь притупилася — натяки на пошуки «помаранчевою» опозицією фінансової підтримки з боку США доходять хіба до сердець найзатятішого комуністично-«регіонального» електорату. По-перше, «заслані агенти ЦРУ» так відкрито, та ще й пишаючись цим, на прийоми до американської верхівки не їздять. А по-друге, як же тоді бути із вищезгаданим вояжем до Штатів Віктора Януковича — не звинувачувати ж і його у «чомусь такому»...

«Страшний» кандидат у президенти Янукович під «домашнім» соусом

«Страшний» кандидат у президенти Янукович під «домашнім» соусом

Інтерв'ю Прем'єр-міністра «по-домашньому», яке чомусь анонсувалося на ICTV як «Свобода слова з Віктором Януковичем», викликало жваву реакцію в колах журналістів та політологів. Тим паче, що цей залп відбувся якраз наступного дня після підписання угоди між Блоком Тимошенко та «Нашою Україною».

«Маскування» на Хрещатику

«Маскування» на Хрещатику

У ніч із суботи на неділю — на два дні пізніше Стрітення, але з його нагоди, — в столичній мерії відбувся благодійний бал-маскарад. Із «цирком», що регулярно відбувається у Київраді (в сесійні дні), свято під назвою «Карнавалія» не пов'язувалося фактично ніяк. Долучилася хіба що прес-служба КМДА, а так — не було ані мера Леоніда Черновецького, ані його заступників, ані інших чиновників. Ба, не завітали також і урядовці й депутати. А дарма. По-перше, акція була благодійною. По-друге, такі дійства в Україні відбуваються не часто.

У літаку, з цеглиною, помилившись номером, «по зальоту»...

У літаку, з цеглиною, помилившись номером, «по зальоту»...

Віктор і Катерина Ющенки

Віктор Ющенко познайомився з Катериною Чумаченко в літаку. На той час Віктор Андрійович працював у банку й летів із групою банкірів у відрядження до США, а пані Катерина (тоді ще — американка) супроводжувала делегацію як голова представництва в Україні компанії «Барентс груп», що виграла тендер Агентства США з міжнародного розвитку на проект реформування банківської системи України.

Так склалося, що місця Віктора й Катерини були поруч. Як згодом згадував Ющенко, розмова почалася з професійних банківських тем і поступово перейшла на Україну, її мистецтво й культуру...

Безпеці України загрожує власний Мінтранс

Безпеці України загрожує власний Мінтранс

Дипломат від природи, Борис Тарасюк після брутального звільнення з посади міністра закордонних справ став дедалі частіше й відвертіше говорити вголос те, про що раніше мусив би змовчати. Зрештою, лідерові опозиційної партії інакше й не можна, крім як рубати правду-матку про владу, яку на посаді керівника МЗС критикувати аж ніяк не випадало.
До слова, свого ймовірного наступника й колишнього першого заступника Володимира Огризка, якого Президент висунув на посаду міністра ЗС, Тарасюк охарактеризував як «досвідченого дипломата, патріотичну та порядну людину, гідного громадянина своєї держави». І, від усього серця побажавши Огризкові «пройти парламентське горнило і плідно працювати на благо нашої Батьківщини», одразу ж йому поспівчував. «Я прогнозую, що моєму наступникові буде важко керувати міністерством без брутального втручання ззовні – в першу чергу, з боку окремих урядовців», — зауважив Борис Іванович під час засідання Центрального проводу Народного руху України і повторив свою думку на прес-конференції пiсля його завершення. Одним із прикладів такого урядовця, який «брутально втручається» не у свою парафію, створюючи «загрозливу для національної безпеки України» ситуацію, Тарасюк назвав міністра транспорту і зв'язку, соціаліста Миколу Рудьковського.