«Ми» — поняття ненадiйне
Про свій вихід з Народної партії гучно заявив заступник голови обласної організації Володимир Руденко. Напередодні на обласній конференції він зробив самовідвід зі списку кандидатів у депутати обласної ради.
Про свій вихід з Народної партії гучно заявив заступник голови обласної організації Володимир Руденко. Напередодні на обласній конференції він зробив самовідвід зі списку кандидатів у депутати обласної ради.
Документи — як люди. Вони народжуються і гинуть, страждають від репресій та війн, їх можуть кинути у забуття і зробити відомими. Як і люди, вони можуть бути правдивими і фальшивими, безпристрасними і водночас емоційними. Відмінність — вони здатні жити значно довше, ніж люди, а відтак нести в собі пам'ять про тих, кого вже давно немає на цій землі — лише у архівах...
Сесія облради зібралася у досить невеликій залі. При стовідсотковій явці вона, напевне, не вмістила б усіх депутатів та запрошених журналістів. Склалося враження, що організатори на повну явку й не розраховували. А може, і зусиль не доклали для цього?
Утім це припущення. Фактом же є, що за притягнення Щербаня до кримінальної відповідальності підняли руки 7 депутатів, проти — 11, утрималися також 11. Шляхом елементарного підрахунку підсумовуємо, що участь у голосуванні взяли 29 осіб. Загалом же на сесії були присутні 47 із 75. Інші, виходить, просто не голосували.
Зустріч зі студентами Сумського державного університету стала складовою робочої програми нещодавнього перебування міліцейського міністра в Сумах. Основною ж метою Юрія Луценка було підбиття підсумків діяльності сумської міліції. Він розповів, що невдоволений роботою відділу з боротьби з наркотиками, ДАІ, Лебединського райвідділу та Сумського міського відділу.
Упродовж кількох останніх років Сумщина привертала увагу то одіозним керівником області та особливостями його управління регіоном, то студентською революцією, яка ніби стала епіграфом до помаранчевих подій, то розгулом виборчих порушень, аж до кривавих... Завжди настає час збирати каміння, підсумовувати і виносити вироки — і в прямому, і в переносному сенсі. Прокуратурі Сумщини за рiк довелося розбиратися в багатьох справах, що стали резонансними не лише для регіону. Про них — розмова з прокурором області Олександром Горбанем.
Після багаторічних декларацій та намірів у селі Пустовійтівка Роменського району нарешті закладено фундамент церкви святої Трійці. Власне, старий фундамент храму, збудованого тут 1773 року останнім кошовим отаманом Запорізької Січі Петром Калнишевським, зберігся. Як збереглися частково стіни, щоправда, розібрані, перебудовані, прилаштовані... І все ж церква не зникла повністю. Колоди, з яких складалися її стіни, збереглися, хай і у стінах інших, колгоспних, будівель. Мабуть, таки щось особливе було в храмові, щось від самого Калниша, людини, яка й ім'я мала відповідне — камінь. Яка найдовше за історію Січі була її отаманом. Яка після знищення козацької республіки десять років провела у страшному самотньому ув'язненні в Соловецькій в'язниці. А після дарування Калнишевському імператорського «прощення» вже там, на Соловках, він дожив і помер у «сто дванадцять літ от роду», як було зафіксовано на його надгробку.
Здавалося б, чи варто починати копітку справу, коли до нових виборів усього-нічого? Але офіційний вияв недовіри до Олександра Царенка є сьогодні принциповим питанням для двох обласних організацій-учасниць — Спілки української молоді та Молодіжного націоналістичного конгресу. Вони вважають, як зазначено в опублікованому зверненні, вчинки цієї людини «не достойні довіри виборців та високого звання народного депутата України».
Главою Сумської облдержадміністрації Президент України призначив першу заступницю екс-«губернатора» Миколи Лаврика Ніну Гаркаву. Коли на прощальній апаратній нараді ОДА пан Лаврик дякував усім за спільну працю, своє перше слово як його наступниця сказала й Ніна Гаркава. Насамперед вона пообіцяла продовжувати всі ті напрацювання, що розпочалися за Лаврика. Останній, як відомо, став керівником Чернігівщини.
Чи багато яєць продає одне птахогосподарство? Так, багато. Тож якщо від кожного проданого яйця отримувати бодай копієчку... Думка зрозуміла? Ще раніше вона стала зрозумілою директору товариства «Сумиптахоспілка» пану З. Тому він змусив керівників двох господарств Сумського району, СЗАТ «Первомайське» та ВАТ «Птахорадгосп «Посульський», реалізовувати продукцію лише після укладання угод, які формували ціни. На підставі них, розповідає співробітник Центру громадських зв'язків управління МВС у Сумській області Галина Кожедубова, «Сумиптахоспілка» й отримувала копійку з проданого яйця. І щомісяця завдавала збитків господарствам на двадцять п'ять тисяч гривень.
Путівник має назву «Приємний сюрприз». Гортаючи його сторінки, знаходиш цитати з Шевченка, Бажана, Рильського, Вінграновського. І відчуваєш, що найприємнішим сюрпризом, певно, є навіть не гарне оформлення, а те, що цей альбом про туристичну Грузію читаєш українською. Грузію — «маленьку країну з великим серцем». Грузію, «яку ще доведеться відкрити», бо ж тут переконливо доводять, що, за нагоди, нам просто необхідно обрати «грузинський маршрут». Втім чи варто цьому дивуватися, якщо президент Грузії у минулому — київський студент і володіє українською. І саме українською одним iз перших керівників держав вітав наш народ на «помаранчевому» майдані від імені країни «трояндової революції».