«Орденопад» без міри й сорому

Святкування 22–ї річниці незалежності традиційно стало нагодою для президентського указу про нагородження орденами, медалями й почесними званнями тих, хто зробив «значний особистий внесок у державне будівництво, соціально–економічний, науково–технічний, культурно–освітній розвиток України».

Не купуй російське

Не купуй російське

Учора під адміністрацією Президента роздавали вітчизняні чай, каву, шоколад, серветки та інші вироби. У такий спосіб активісти Громадянського руху «Відсіч» закликали українців відмовитися від російських товарів, оскільки в нас є безліч своїх, які кращі за російські як за ціною, так і за якістю.

Шкода від наркотиків

Шкода від наркотиків

Скандальна українська журналістка Оксана ­Шкода, яка в минулому працювала у прес–службі Наталії Вітренко, а тепер є нібито помічницею головного російського інтегратора в Україні Віктора Медведчука, з 1997 року до 2001–го перебувала у в’язниці, засуджена за розповсю­дження наркотиків, причому в особливо великих розмірах.

Бите скло Хрещатика, 36

Бите скло Хрещатика, 36

Столична міліція перевіряє «факти псування майна територіальної громади Києва під час штурму адміністративної будівлі міської ради... На місці працювала оперативно–слідча група... Оцінять збиток, завданий столичній казні, а це розбиті вікна, зіпсована офісна техніка та меблі».

Вдома і в’язниця тепліша

У червні минулого року лівійський військовий суд засудив 19 українців до 10 років позбавлення волі, а керівнику групи, росіянину, присудили довічне ув’язнення. Трибунал ухвалив, що підсудні були найманцями у поваленого лівійського лідера Муаммара Каддафі під час збройного конфлікту в 2011 році.

Єгорове горе

Двадцятисемирічний українець Єгор Шевельов наступнi 13 років проведе в американській в’язниці за хакерство. Про такий вирок оголосила манхеттенська прокуратура. Як відомо, у справі були задіяні як мінімум 17 людей з різних країн, у тому числі Росії й України, проте на сьогодні вироки винесені не всім учасникам махінацій.

Додому без грошей

Дванадцятеро українських моряків, які протягом року були змушені жити в Китаї, нарештi повернулися додому. Нагадаємо, що причиною тривалого перебування українців за межами Батьківщини став інцидент, який трапився 26 червня 2012 року, коли судно Мaxima зіткнулося з китайським судном Jingfan.

Підняли, та чи втримають?

Підняли, та чи втримають?

Упродовж минулого тижня у Дніпропетровській, Київській, Полтавській, Сумській, Харківській, Черкаських областях та АР Крим зросла вартість за водовідведення, водопостачання, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Тарифи переглянули органи місцевого самоврядування. Це викликало хвилю обурення місцевих мешканців.

Ближче до народу

9 травня 2011 року для українських журналістів та громадськості стало знаковою датою — у дію вступив Закон «Про доступ до публічної інформації», яким було встановлено гарантії на забезпечення права кожного громадянина на доступ до публічної інформації. На той час прийняття закону сприймалося українцями як вагомий внесок у демократизацiю України, оскільки закон надав можливість бути ближчими до владних структур та одержувати інформацію, яка до того часу була закритою. Передбачалося, що кожен, хто хотів дізнатися будь–яку публічну інформацію, надсилав запит електронним або ж поштовим способом і протягом п’яти робочих днів мав одержати відповідь.