Відлуння нічного пострілу

Прокуратура Голосіївського району Києва порушила кримінальну справу щодо співробітника відділу Державної служби охорони, який 22 березня пострілом із пістолета важко поранив агітатора партії «Пора». Віктора Сича (учора «УМ» помилково назвала його Сергієм Шумейком) підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу. Як пояснює прес-служба прокуратури Києва, «перебуваючи на службі по охороні громадського порядку, під час переслідування і затримання 17-річного громадянина [міліціонер] допустив перевищення своїх службових повноважень та внаслідок безпідставного застосування табельної зброї спричинив йому вогнепальне поранення грудної клітки». 34-річного Віктора Сича взято під варту. Вирішується питання про його арешт.

Щедрі понад план

Партія регіонів на Дніпропетровщині встряла в неабияку халепу. Днями Кіровський районний суд своїм рішенням визнав факти підкупу виборців, незаконної агітації і використання коштів поза виборчим фондом із боку кандидатів у депутати до Дніпропетровської обласної ради від Партії регіонів. Суд встановив, що 8 березня, в «жіночий день», кандидати від ПР роздавали «дармові» подарунки і проводили незаконну агітацію. Позов до суду подавала обласна організація Народного руху. Як розповів член штабу НРУ Володимир Величко, за законом, тервиборчком за рішенням суду має зняти Партію регіонів із виборів до облради.

Знову вдома. Посмертно

Kолишнього президента Югославії Слободана Мілошевича, який загинув минулого тижня в тюрмі Міжнародного трибуналу, поховають на батьківщині. Вічний спокій він знайде на подвір'ї сімейного будинку в містечку Пожаревац, що за півсотні кілометрів від Белграда.

«Темник» для Ющенка?

Один із найпопулярніших телеканалів Російської Федерації — РТР, він же «Росія», — зняв з ефіру інтерв'ю з Віктором Ющенком, яке мало вийти минулої суботи. Його планували показати в рамках програми «Формула влади» й навіть анонсували в кількох поважних газетах та журналах. Програму ж, як довідалася «Українська правда» зі своїх джерел, зняли без будь-яких пояснень.

П'ять років без права на реабілітацію

П'ять років без права на реабілітацію

Для нової України 9 березня важливе двома речами. Насамперед — це день народження Тараса Шевченка. По-друге, це дата, коли неподалік пам'ятника Кобзарю пролилася кров, коли її, ту кров, під час політичного бунту намагалися втихомирити в міліцейських відділках кучмівської України, потім знову проливали — біля Адміністрації Президента, а згодом бунтівників тримали в ув'язненні. Йдеться про 9 березня 2001 року, про «Україну без Кучми».

«Ігоре Михайловичу, брелок-наручник тобі пасує»

Коли міністр внутрішніх справ Юрій Луценко почув інтерв'ю Ігоря Бакая телеканалу «Інтер», у нього з'явилося бажання відкликати санкцію на арешт екс-завгоспа Кучми. Тимчасово. Просто Луценко дуже хоче поспілкуватися з олігархом, який тепер носить у штанях російський паспорт. А позаяк Бакай на камеру сказав, що приїхав би в Україну, якби не його можливий арешт, міністр звернувся до Генпрокурора Медведька: чи можливо створити «вікно»? Але тут виникла проблема: санкцію на арешт дав Печерський суд. А рішення Феміди за раз-два не скасуєш.

Розчарованi «Десною»

Генпрокуратура завершила розслідування справи, яка кілька місяців тому сколихнула всю Україну. Йдеться про трагічний випадок, який стався в 169-му навчальному центрі Сухопутних військ Збройних сил «Десна». 29 листопада минулого року під час нічних навчальних стрільбищ один із курсантів переплутав маячки і вцілив у навчальний центр, де якраз сидів запасний екіпаж. Від пострілу загинуло двоє військовослужбовців, а ще двоє одержали поранення.

Чи піде Бакай по етапу, який для нього вже «пройдений»?

Чи піде Бакай по етапу, який для нього вже «пройдений»?

Бомба не вибухнула. Очікувалося, що інтерв'ю одного з найзаможніших кучмівських олігархів та екс-керівника Держуправління справами Ігоря Бакая наробить чимало галасу в Україні. Бакай нібито мав на замовлення якихось політичних сил вилити з екрана телевізора відра компромату на голову «помаранчевих», і, скажімо, про це ще кілька днів тому попереджала «Наша Україна». Але «Ігорьок», який нині є громадянином Росії, сенсацій в інтерв'ю для телеканалу «Інтер» не зробив. Він кілька разів вкусив «помаранчевих» (особливо Луценка), намагався робити добру міну і показувати себе щасливим бізнесменом, якого тепер з Україною нічого не в'яже.

Невинний Євген, що клав метрополітен

Керівник виборчого штабу Партії регіонів Євген Кушнарьов відкараскався від одного зі звинувачень, які йому висували протягом останнього року. Йдеться про перевищення влади, службових повноважень і завдавання шкоди державі, а якщо конкретно — про зловживання під час будівництва у Харкові третьої лінії метро.

Як тебе не очолити, Києве мій...

Як тебе не очолити, Києве мій...

Цьогорічні перегони перетворилися на справжній кандидатський «бум». Мабуть, таки мають рацію ті фахівці, які кажуть, що Помаранчева революція пробудила в українців невгамовне бажання власноруч братися за державотворчість. Особливо ця теза поширюється на тих, хто має хоча б сякий-такий вплив у громадському житті. От і маємо півсотні списків на виборах до парламенту. Всі ж бо вважають себе найгеніальнішими, найексклюзивнішими та сотнями інших «най».