Поза, в якій міністровi Яценюку зручно, —

Поза, в якій міністровi Яценюку зручно, —

Арсеній Яценюк учора давав свою першу пресову конференцію в іпостасі голови зовнішньополітичного відомства України. Хоч недосвідчений у новій для себе царині міністр ще користується підказками речника МЗС Андрія Дещиці, виглядає він упевнено й тримається з невластивою кадровим дипломатам жвавістю. Спiлкування iз пресою відбулося відразу по тому, як Арсеній Яценюк мав зустріч з іноземними дипломатами, які працюють в Україні.

Покажи своє чудо Томенку

Такі сім чудес повинна мати кожна область. Це насамперед історико-архітектурні пам'ятки, які можуть бути цікаві туристам. Кожна область запропонує свої найкращі три дива до сімки чудес України, яку оголосять 7 липня, на свято Івана Купала. Це спільна програма як уряду та Верховної Ради, так і громадських організацій. Ініціативу очолює заступник Голови Верховної Ради і колишній гуманітарний віце-прем'єр Микола Томенко. Найпривабливіші для туристів пам'ятки включать до буклетів іноземними мовами та відеороликів, які планують запропонувати західним телеканалам. «Іноземці в Україні знають лише Київ, Львів, Карпати й Крим. Ми хочемо розширити цю географію», — каже Микола Томенко.

Розбуджений з гранатою

Розбуджений з гранатою

Кілька хвилин по першій до «УМ» зателефонував чоловік, який не назвався, але повідомив, що біля одного з корпусів Національного експоцентру в Києві знайшли останки солдата Великої Вітчизняної війни, зі зброєю, серед якої була й граната. Ми прибули туди, як виявилося, ще до приїзду екстрених служб. Справді, під самою стіною виставкового корпусу №13, скраю ями, де ремонтники докопувалися до труби водогону, на газету були складені кістки, а окремо від них — кілька комплектів набоїв, металева каска, фляга та шкіряне портмоне, зі стіни самої ями видно було частину ствола гвинтівки.

Писанка котиться Україною

Півтораметрова гранітна хортицька писанка, пофарбована в яскраво-червоний колір, зі світлими крапками та лініями, повторює традиційні українські розписи. Її розписував художник Леонід Нікітін. А встановили пам'ятник прадавньому оберегу в північно-східній частині легендарного острова, повідомляє агенція УНІАН. На кам'яному постаменті напис: «Українська писанка. Краса. Добробут. Родовід». Пам'ятник височіє на місці відкритого на острові минулого року древнього святилища, яке також має обриси яйця, і датується ІІІ-ІІ тисячоліттям до нашої ери. Згодом на кам'яній стіні за пам'ятником з'явиться напис «Козацькому роду нема переводу», а територію навколо нього впорядкують.

Поетеса української сцени

Поетеса української сцени

Будинок по вулиці Городецького, 17/1, де Наталія Ужвій мешкала 36 років, від учора прикрашає меморіальна табличка. Її столична влада вирішила встановити з нагоди Міжнародного дня театру. Будинок Наталії Михайлівни «дивиться» на Театр імені Івана Франка через сквер, де актриса любила гуляти разом зі своїм чоловіком Євгеном Пономаренком, теж актором цього театру. «Наталiя Ужвій у першу чергу була українкою, видатною українською актрисою, — сказав Богдан Ступка на церемонії відкриття меморіальної дошки. — Її шлях за радянських часів був дуже складний, але вона знайшла душу, серце, зберегла свій талант, щоби віддати людям».

Перевірка вогнем

Перевірка вогнем

«Здобиччю» «червоного півня» в суботу стала одноповерхова будівля за адресою Січневого повстання, 28/30, що розмістилася на території майбутнього «Мистецького арсеналу». Займання сталося на горищі споруди по обіді. Гасити полум'я прибули шістнадцять відділень пожежників. За півтори години вогонь «з’їв і понадкушував» 600 квадратних метрів покрівлі. Жертв та постраждалих немає, хоча на момент виникнення пожежі в будівлі були працівники «Укрреконструкції». Причину пожежі зараз встановлює Головне управління МНС у місті Києві.

Коли поїзд углиб загуркоче

«За мого мерства!» — так відповів Леонід Черновецький на запитання про те, коли нарешті перенаселений та віддалений Троєщинський мікрорайон Києва отримає метро. «За неоптимістичним прогнозом, це 2010 рік, а за оптимістичним, я можу говорити про 2009-й і навіть ближче», — пообіцяв мер під час оглядин будівництва нового електродепо «Харківське», біля однойменної станції метро на Лівому березі.

Екстремальний культпохід

Екстремальний культпохід

Знищенням архітектурних пам'яток столиці нарешті перейнялися депутати з парламентського комітету з питань культури і духовності. Директор музею «Київська фортеця» В'ячеслав Кулініч взявся провести екскурсію для народних обранців, аби показати, що історичні укріплення Києва штурмують з усіх бокiв, а не лише з боку башти № 5, де в новорічну ніч екскаваторами зруйнували телеграф ХІХ століття.

Нав'язлива пам'ять

Нав'язлива пам'ять

Київська міська влада рішуче налаштована увіковічити пам'ять Георгія Гонгадзе, незважаючи навіть на протест матері покійного журналіста. Конкурс на кращий пам'ятник ще триває, але місце його встановлення обрали заздалегідь, причому без зрозумілої мотивації. Це сквер імені Марiї Заньковецької перед житловим будинком по вулиці Червоноармійській, 115/121. Учора мер Леонід Черновецький відкрив тут стелу з написом: «На цьому місці буде споруджено пам'ятник журналістові Георгію Гонгадзе та журналістам, які загинули за нез'ясованих обставин».

Поперед батька на референдум

Поперед батька на референдум

Цієї неділі в Севастополі відбулося «народне опитування»: мешканців міста запитали, чи підтримують вони вступ України до НАТО та до Єдиного економічного простору, а також про надання російській мові статусу державної. Організатори — місцеві комуністи, регіонали, «прогресивні» соціалісти та представники «Руського блока» визнають, що цей «референдум» не має жодної юридичної сили. Голова севастопольської міськдержадміністрації Сергій Куніцин ще напередодні заявив: «Народне опитування, заплановане у місті на 18 березня нічого, крім популістського ефекту, не дасть, а його результати не матимуть законодавчого характеру». «Масовики-затійники» сподіваються втім, що на цілком прогнозовані результати «волевиявлення» зглянеться міська рада й оголосить Севастополь територією без НАТО.