П'ятірка від ООН

Україна на «відмінно» спрацювала під час спалаху захворювання на пташиний грип у Криму, оскільки медики, ветеринари та працівники МінНС координували свої дії й швидко реагували на зміну ситуації. Про це на вчорашній зустрічі з журналістами заявив заступник Генерального секретаря ООН, старший координатор системи ООН із питань пташиного та людського грипу доктор Девід Набарро.

Панацея від вірусу-мутанта

Панацея від вірусу-мутанта

Звіт про успішне завершення першого етапу випробування вакцини, яка, можливо, зможе врятувати людство від пандемії пташиного грипу, днями був опублікований у журналі The Lancet. Співробітники Центру контролю і запобігання захворювань (Атланта, Штат Джорджія), довели, що винайдений ними препарат на 100 відсотків захищає організм мишей та щурів від різновидів вірусу N5Н1, виявлених у В'єтнамі та Гонконгу.

Подвійний удар

Подвійний удар

Увечері другого лютого Луганськ здригнувся від жахливого вибуху, який пролунав у самому центрі змученого морозами міста. Як повідомляє прес-служба Головного управління МінНС України в Луганській області, вибух повністю зруйнував адміністративний будинок, який належав Донецькому спеціалізованому управлінню «Промзв'язокмонтаж»: уламки стін розлетілися в різні боки, дах, підкинутий догори вибуховою хвилею, накрив те, що лишилося від добротної двоповерхівки. О 18 годині 15 хвилин пожежні машини всіх підрозділів міста помчали на вулицю Перша Лінія обласного центру рятувати з-під завалів постраждалих. За попередніми даними, в момент вибуху в офісах могли працювати семеро людей, але сказати напевно, скільком із них вдалося вижити (і чи вижив хтось взагалі), міненесники могли тільки після закінчення пошукових робіт.

І горобець не проскочить

Для того щоб уберегти від зараження пташиним грипом сім сотень крилатих мешканців столичного зоопарку, ще торік була розроблена спеціальна програма профілактики. Усі працівники, які доглядають за птахами, отримали спеціальний одяг і засоби особистого захисту і гігієни — без такої «екіпіровки» ніхто не заходить годувати лебедів або ж чистити фазанячі клітки. Щодня птахи одержують раціон, збагачений вітамінами і мікроелементами для зміцнення імунітету, передає «Інтерфакс-Україна». Двічі на день проходить огляд птахів, а щотижня в пернатих беруть на аналіз кров (матеріали досліджують у центральній лабораторії ветеринарної медицини). А щоб уникнути контакту рідкісних птахів iз перелітними — потенційними носіями вірусу, у столиці почали робити вольєри, які зверху накривають плівкою, а по боках обгортають дрібною сіткою, через яку не пролізе навіть горобець. У зоопарку вже побудовано 6 таких вольєрів, треба обладнати ще чотири. Гроші на це має виділити КМДА.

«Здорова» шестирічка

Вітчизняну галузь охорони здоров'я очікують зміни: Міністерство охорони здоров'я презентувало «Національний план дій в інтересах здоров'я народу України» — так звану «дорожню карту» розвитку галузі, яка передбачає розробку низки державних програм, зміни до чинних законів та ухвалення нових. За словами віце-прем'єр-міністра з гуманітарних питань В'ячеслава Кириленка, всі останні роки держава викидала кошти (причому не надто великі) на лікування населення, яке вже страждало від великої кількості недугів, нова ж програма робить акцент на профілактиці хвороб. Тоді й смертність українців зменшиться, а індекс людського розвитку, навпаки, збільшиться.

І вишневий садок...

Ні для кого не секрет, що молодих, а тим паче досвічених, лікарів майже неможливо умовити працювати в селі — фахівці, яких так не вистачає у глибинці, впираються чим тільки можуть, аби не потрапити до якогось депресивного району, далекого від благ цивілізації. Як показала практика, ані палкі заклики урядовців, ані примусове направлення випускників медичних вузів «на село» позитивного результату не дали.

Експеримент на колесах

Новинка відрізняється від звичних потягів метро як зовні, так і всередині: «морда» вагона не обрубана, а трохи витягнута й обтічна (чимось нагадує машину-іномарку), обшивка вже не гофрована, а гладка, колір спочатку був жовтогарячим (коли один із вагонів демонстрували на відкритті станції «Бориспільська»), але згодом дирекція метрополітену вирішила не порушувати традицій і повернутися до традиційних синіх тонів. «Начиння» вітчизняних вагонів теж відрізняється від російських: у них працює автоматична система вентиляції (майже кондиціонер), а також система відеоспостереження і пожежогасіння.

А Грушевський ні до чого!

А Грушевський ні до чого!

Доля стародавнього будинку, який виходить вікнами просто на Софійський собор, не вирішена й досі: три дні тому головний архітектор Києва Василь Присяжнюк відмовився дати остаточне погодження проекту реконструкції споруди, відправивши замовника — КП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» — з'ясовувати історичну та архітектурну цінність старенької двоповерхівки. А вже потім архітектори будуть вирішувати, що саме невдовзі з'явиться на місці будинку, на Софійській, 20/21 — черговий скляний монстр або ж акуратний будиночок, витриманий у стилі минулої епохи. Але спочатку треба розібратися, чи мають право замовники взагалі змінювати сьогоднішній вигляд споруди, за збереження якої відчайдушно борються деякі громадські організації та мешканці сусідніх будинків. Адже по місту ходять чутки, що з непоказного балкончика саме цієї будівлі колись виступав Михайло Грушевський, проголошуючи Третій універсал Центральної Ради про незалежність України...

«Криворіжсталь» дешевша за ваш вірус!

«Криворіжсталь» дешевша за ваш вірус!

Минулого тижня в Києві проходив міжнародний семінар, присвячений проблемi пташиного грипу: два дні українські медики й ветеринари, а також гості з Грузії, Казахстану, Узбекистану й США виступали з доповідями, ще три дні були присвячені науковим тренінгам. Американці демонстрували найсучасніше обладнання, яке використовують для індикації вірусу пташиного грипу як у людей, так і в матеріалі птахів, пояснювали, як правильно зібрати взірці, куди помістити матеріал, як посіяти слиз від інфікованого птаха на курячі ембріони, виростити і виділити вірус.

Холодно... як би не було i як би не дуло в твоє вiкно...

Холодно... як би не було i як би не дуло в твоє вiкно...

«Такий дрижак, хоч грілку із собою в дорогу бери, — бідкалися вчора журналісти «УМ», розтираючи змерзлі носи та задубілі від холоду руки. — За прогнозами, мало ж бути максимум 19 градусів морозу...» Дійсно, на прогнозовані українським Гідрометцентром 16—19 градусів нижче нуля вчорашні тріскуни, які вдарили у столиці, скидалися мало. Люди, які перед виходом на роботу не полінувалися поглянути на позначки «вуличного» термометра, розповідали про 25—26, а в одному випадку про всі 29 холодних градусів.