Конституція як «політичний велосипед»: поїдемо на старому чи оберемо з двох нових?

Конституція як «політичний велосипед»: поїдемо на старому чи оберемо з двох нових?

З нагоди чергової річниці Конституції України тижневик «Дзеркало тижня» звернувся до трьох ключових гравців українського політикуму: уряду, сформованого парламентською коаліцією, опозиції та Президента - із пропозицією викласти свою версію вдосконалення Основного закону. Адже в тому, що Конституцію, яку останнім часом критикують чи не всі (політики), таки будуть знову змінювати, сумніватися вже не випадає.

«Селяни» міняють курс?

Поки деякі політичні діячі, не бажаючи розставатися з депутатськими мандатами й керівними парламентськими кріслами, продовжують запевняти, що Верховна Рада V скликання ще повернеться, тверезомислячі сили готуються до виборів. Минулої суботи в Пущі-Водиці під Києвом відбувся з'їзд Селянської партії України, яка змінила лідера, а незабаром, схоже, може змінити й попутників по виборчій кампанії.

Іди трудись, колишній депутате

Іди трудись, колишній депутате

Відучора майже три десятки депутатів Верховної Ради із чистою совістю можуть заявляти, що вони вже не депутати. І ніщо більше не заважає їм зайнятися пошуками нової роботи. Як повідомив лідер «Нашої України» В'ячеслав Кириленко, 28 «нашоукраїнців» нарешті отримали від апарату ВР свої трудові книжки, яких їм не видавали минулого тижня. Нагадаємо, що саме стільки — 28 — заяв про вихід із фракції й, відповідно, припинення депутатських повноважень у п'ятницю зачитав у сесійній залі спікер парламенту Олександр Мороз. Однак «НУ», за словами Кириленка, не погоджується з тим, що іншим 38 її представникам, які також склали мандати, не віддають трудові книжки. Учора «помаранчеві» депутати планували зустрітися й поговорити на цю тему з Головою ВР.

Без опозиції в залі так самотньо...

Без опозиції в залі так самотньо...

І знову трохи «старих пісень про головне»: ніхто нікуди не пішов, Верховна Рада легітимна, а тому працюватиме доти, доки... А втім, що потрібно для того, аби парламентарії від коаліції, як і домовилися раніше їхні лідери з Президентом, нарешті перестали пробувати себе в ролі сатириків і пішли на вибори, зрозуміти складно. Щодня вони, хоч і поріділими лавами (схоже, жорстка дисципліна у фракції Партії регіонів дещо послабилася), сумлінно збираються на засідання, проголошують нищівно-гумористичні заяви в бік опозиції та Банкової, за щось голосують і щось обговорюють. І хоча штаби «профільної» партії в регіонах уже потроху розгортають виборчу кампанію, а соціалісти явно не без прицілу на підняття рейтингу на повну піарять свого нового героя Василя Цушка, у сесійній залі з їхніх вуст лунає далеко не виборча риторика. Звісно, якщо судити з її змісту й не помічати «вух» передвиборчої агітації, які стирчать із кожної такої філіппіки.

А коаліція — проти

А коаліція — проти

Як і обіцяла, парламентська коаліція вчора організовано прийшла на засідання Верховної Ради — незважаючи на укази Президента, заяви опозиційних депутатів про складення мандатів, рішення з'їздів «Нашої України» та БЮТ тощо. Як пояснив Голова ВР Олександр Мороз, «коаліціонери» вважають парламент п'ятого скликання легітимним, і вважатимуть доти, доки висновок про обнулення партійних списків тих політичних сил, чиї представники склали повноваження нардепів (нагадаємо, шляхом виходу зі своїх фракцій) не підтвердить Центральна виборча комісія. Спершу, заявив Мороз, треба пройти цю процедуру, і лише потім з'їзд відповідної парті може ухвалювати відповідне рішення. «Доки не надійшло підтвердження від ЦВК про відповідні акти, парламент не може вважатися нелегітимним», — наголосив спікер.

«Я ліг не під Януковича, а під Конституцію»

«Я ліг не під Януковича, а під Конституцію»

Бурхливий інформаційний вечір четверга час від часу сколихували повідомлення про екстрене засідання Верховної Ради, яке нібито чи вже почалося, чи ось-ось почнеться. Однак засідати проти ночі «коаліціонерам», мабуть, уже набридло, тому до сесійної зали вони зійшлися за розкладом — учора на 10-ту. І зацікавлено послухали міністра внутрішніх справ Василя Цушка, якого самі ж запросили у гості 252 голосами.

Проти «Беркута» стане «Барс»?

Проти «Беркута» стане «Барс»?

Майже о першій годині ночі 25 травня з Банкової роз'їжджалися «силовики» — близько двох годин вони обговорювали з Президентом політичну ситуацію. Як заявив перед нарадою в. о. голови Служби безпеки Валентин Наливайченко, «доповідали главі державі, чим день закінчується».

Європа нам співчуває,

Європа нам співчуває,

Від безперервних і, що головне, безрезультатних переговорів між українськими політичними лідерами стомилися не лише ми з вами, а й міжнародна спільнота. Зокрема, Європа, яка, схоже, дедалі скептичніше сприймає перспективи приєднання України до ЄС. Такі висновки можна зробити зі слів президента Парламентської Асамблеї Ради Європи Рене ван дер Ліндена, який цими днями перебуває в Україні з візитом для участі в засіданні політичного комітету РЄ.

Тріскотня під час засухи

Незважаючи на спеку, своє непевне становище й повну байдужість потенційних виборців до подій у розпущеній Верховній Раді, працьовиті депутати трьох фракцій парламентської коаліції мужньо продовжують засідати. І навіть трохи займаються законодавчою діяльністю, хоча їхнім основним заняттям за відсутності опозиції, звісно, залишається виголошення заяв. Чи не найбільше старається Голова ВР Олександр Мороз, у якого вчора був майже бенефіс — так палко й емоційно Олександр Олександрович проголошував свої тези.