Без опозиції в залі так самотньо...

08.06.2007
Без опозиції в залі так самотньо...

Бiльшiсть продовжує вирiшувати свої оргпитання. (Фото Укрінформ.)

      І знову трохи «старих пісень про головне»: ніхто нікуди не пішов, Верховна Рада легітимна, а тому працюватиме доти, доки... А  втім, що потрібно для того, аби парламентарії від коаліції, як і домовилися раніше їхні лідери з Президентом, нарешті перестали пробувати себе в ролі сатириків і пішли на вибори, зрозуміти складно. Щодня вони, хоч і поріділими лавами (схоже, жорстка дисципліна у фракції Партії регіонів дещо послабилася), сумлінно збираються на засідання, проголошують нищівно-гумористичні заяви в бік опозиції та Банкової, за щось голосують і щось обговорюють. І хоча штаби «профільної» партії в регіонах уже потроху розгортають виборчу кампанію, а соціалісти явно не без прицілу на підняття рейтингу на повну піарять свого нового героя Василя Цушка, у сесійній залі з їхніх вуст лунає далеко не виборча риторика. Звісно, якщо судити з її змісту й не помічати «вух» передвиборчої агітації, які стирчать із кожної такої філіппіки.

      Голова ВР Олександр Мороз, відкривши вчора ранкове засідання, знову наголосив: «парламент працює і в його складі 450 народних депутатів», а те, що вони не беруть участі в засіданнях, нічого не означає — головне, що у залі присутні понад 225 нардепів (під час реєстрації на табло висвітлюються цифри у межах 250—265). А Президент, на думку спікера, зробив «чергову помилку», заявивши напередодні перед дипломатами з інших країн, що парламент неправочинний, у тому числі й на міжнародному рівні. «Навіть в указі Президента, який сумнівний з точки зору відповідності Конституції, про щось подібне не йдеться, тому спокійно на це реагуйте», — наголосив Мороз.

      Звісно, в центрі уваги «коаліціонерів» знову були опозиційні колеги по ВР п'ятого скликання, які своїми заявами про вихід із фракцій і, відповідно, складенням депутатських повноважень накинули на шию парламенту зашморг. І думають, що затягнули, тоді як коаліція цього визнавати вперто не бажає. «На заміну тим, хто відмовився від депутатського мандата, мають прийти наступні за списком, бо на сьогодні списки БЮТ та «Нашої України» згідно з законом не обнулені, оскільки в судах знаходяться на розгляді позови щодо законності рішень міжпартійних з'їздів цих блоків», — наголошував у своєму виступі лідер Компартії Петро Симоненко. Та й не він один — цю тезу повторював багато хто. При цьому чи не найбільше «більшовики» переймалися тим, чи отримують опозиціонери та їхні помічники зарплату, чи користуються службовими автомобілями й кабінетами тощо.

      Зрештою представники парламентської більшості, як і обіцяли напередодні, 261 голосом «за» ухвалили постанову, згідно з якою депутат, що написав заяву про вихід з фракції, має бути присутнім на засіданні під час її зачитування. Після чого головуючий — на той момент перший заступник голови ВР Адам Мартинюк —запросив народних депутатів від опозиції на засідання парламенту. Для аудиторії телеканалу «Рада» й журналістів Адам Іванович пояснив, що такий крок був необхідний, оскільки деякі депутати від опозиції відкликають свої заяви про вихід з фракції: «Потрібно  щоб головуючий називав прізвище, а депутат у залі не заперечував. Якщо депутат скаже, що такої заяви не писав, тоді буде інша ситуація». Хоча «нашоукраїнець» Петро Порошенко вже заявив, що фракції «НУ» та БЮТ не зайдуть до сесійної зали Верховної Ради «ні за яких обставин», оскільки після угоди  про проведення дострокових виборів, підписаної Президентом, Прем'єр-міністром та Головою ВР, «Рубікон було перейдено, і назад дороги немає».

      Небажання «коаліціонерів» відпускати «нашоукраїнців» та БЮТівців у «вільне плавання» стосується не всіх опозиціонерів. Скажімо, члена «Нашої України» Романа Безсмертного Голова Верховної Ради сам планує позбавити депутатського мандата — в судовому порядку, оскільки Роман Петрович нібито суміщає роботу нардепа й заступника голови президентського секретаріату. Про це повідомив Адам Мартинюк, зазначивши, що «буквально кілька днів» залишилося й заступникові секретаря РНБО Олександру Турчинову, в якого збігає двадцятиденний термін, відведений на складання депутатських повноважень. А заява про вихід із фракції, за словами віце-спікера, в цьому випадку не працює.

      А між тим Роман Безсмертний готовий «алаверди» судитися з Верховною Радою: як прокоментував ситуацію в інтерв'ю «5-му каналу» сам заступник голови СП, у парламенті йому не віддають трудову книжку. За словами Безсмертного, заяву про складення депутатських повноважень він написав іще у квітні, після призначення на нову посаду, однак у ВР цього чомусь уперто не хочуть помічати.

 

А ТИМ ЧАСОМ...

      Комітет Верховної Ради з питань регламенту рекомендує парламенту ухвалити проект постанови про календарний план проведення четвертої сесії ВР п`ятого скликання. Як повідомляє прес-служба парламенту, проектом календарного плану передбачається розпочати пленарні засідання четвертої сесії 4 вересня 2007 року і закінчити  роботу 11 січня 2008 року.

  • Львовом — з колядою

    Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

  • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

    Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

  • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

    Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
    Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
    І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

  • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

    «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
    Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

  • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

    Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

  • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

    Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>