Під Мелітополем і багаття вибухає

Надзвичайно куцу інформацію видають офіційні джерела щодо пригоди з важкими наслідками, яка мала місце у знову ж таки Мелітопольському районі. Начальник Головного управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення Запорізької облдержадміністрації Володимир Янько, з котрим автор цих рядків мав телефонну розмову, повідомив, що неподалік села Обільне обідньої пори ремонтники залізниці влаштували багаття поруч із майданчиком 1213-го кілометра. Невдовзі пролунав вибух. Важкі поранення у груди, гомілку і кінцівки одержав 32-річний мешканець Мелітополя, робітник бригади ремонтників.

Знов снарядів «голос» чути. І тріск вставленого скла

Не встигли висохнути штани Президента України після відвідин Мелітопольського району (як не старалися запопадливі охоронці з парасолями, той дощепад таки дістав гаранта), як було підмочено репутацію Леоніда Кучми. Запевняв глава держави, що рішення щодо знищення зібраних боєприпасів буде виваженим, з урахуванням позиції сільських громад. Та вже наступного дня, судячи з інформації начальника Головного управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації Володимира Янька, було прийнято рішення: «дайош» підриви, не відходячи від каси! І 17 червня, попри спротив мешканців обстріляних у травні сіл, 35 фахівців саперної справи почали знищення боєприпасів, зібраних у навколишніх населених пунктах і на полях. Пан Янько повідомив ЗМІ, що «виїзна комісія заслухала всіх представників, котрі займалися вивченням впливу пробних вибухів на екологію», та й вирішила «почати в четвер зранку планові підриви боєприпасів у невеликій кількості. Від 8-ї години ранку до 18.30 iз півторагодинними перервами між вибухами, якi тривають по 30 хвилин. Цей графік погоджено з головою адміністрації, сільськими радами».

У травні свистіли снаряди. У вересні полетять голови?

У травні свистіли снаряди. У вересні полетять голови?

Про давно обіцяний візит глави держави у район надзвичайної ситуації, що склалася в результаті кількаденних вибухів на артскладах під Новобогданівкою, «УМ» повідомляла позавчора. Попри шалені темпи відновлювальних робіт упродовж кількох діб до «виходу в люди» Кучми, навіть пропрезидентські електронні ЗМІ констатували, що будинки у навколишніх селах «і досі стоять, як після війни». Та й Л. К. зауважив, що у постраждалих хатах вікна поміняли, а «внутрь не заглянули, як і людині... А там ще набагато гірше, як снаружі». Тре, мовляв, «поновити роботу комісії, пройти через кожну хату, через кожну людину. І де треба, допомогти». У чому? Президент перерахував з букета послуг усе, здавалося, що згадав: медобстеження усіх без винятку, лікування і відпочинок — за рахунок держави (компенсували хоча б затрати шпиталів Мелітополя, половина пацієнтів яких — і досі з інших районів), усім газ, медпункти з лікарями і ліками.

Над цвинтарем зійшла «Чорна зоря»?

Про масову наругу над могилами у Запоріжжі «Україна молода» вже повідомляла. Днями на Першотравневому цвинтарі знищено ще кілька десятків пам'ятників. Свідки вандалізму викликали міліцію, і двох жінок, котрих ледь відірвали «від роботи», було доправлено до Комунарського райвідділу МВС. Міліція встановила, що одна з них була затримана під час першої «серії» руйнувань. З'ясувалося не тільки те, що її відпустили; нині міліціянти твердять, що тоді було затримано лише трьох вандалів. Отже, каже начальник райвідділу міліції Володимир Савчук, нині підозрюваних четверо — двоє чоловіків 1980 року народження і ще молодший жіночий тандем вандалок.

Дали «коксу»!

Упродовж багатьох років комбінат «Запоріжсталь» постійно фігурує у статистиці правоохоронців як зона інтересів криміналітету. Ще одне злочинне угруповання днями затримали співробітники облуправління СБУ, повідомляє прес-служба цього поважного відомства. Спритники «спеціалізувалися» на викраденні дедалі дефіцитнішого коксу.

40 днів після вибухів

Для військовиків найзручніший, тобто найдешевший, варіант знищення зібраного боємотлоху після травневих вибухів на артскладах військової частини А-2985 — використання кар'єру між селами Терпіння і Троїцьке. Попри категоричний спротив місцевого люду минулих четверга і п'ятниці тут почали підривати смертоносні арсенали. Реакція знервованих людей на канонаду була миттєвою: телефони розривалися і в Новобогданівській сільраді, і в керівників районних служб у Мелітополі. Відтак у штабі з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації змушені були заспокоювати людей: експеримент, мовляв, це, не хвилюйтеся...

Нехай усім заціпить!..

Низка патріотично налаштованих партій і громадських організацій Запоріжжя виступила з протестними заявами щодо рішення місцевого суду Орджонікідзівського району обласного центру. Розглянувши клопотання мерії, суддя Воробйова заборонила проведення у Запоріжжі будь-яких мітингів, зборів і пікетів. Незаконним визнано також використання бігбордів, агітацію в палатках. Своє рішення представниця Феміди мотивувала тим, що «все це» може «спричинити громадський безпорядок, створити загрозу безпеці життя і здоров'я городян, їх правам і свободам». Але як же щодо Конституційного права українців на вільне волевиявлення своїх думок, у тому числі на мітингах і зборах?!

Перевізнику, вийди «із затінку»!

З-поміж 63 питань порядку денного, розглянутих на останній сесії Запорізької міськради, найдискусійнішим виявилося транспортне. Влада втомилася вести боротьбу з нелегітимними автоперевізниками і запропонувала знизити ставку єдиного податку. Попри спротив низки песимістично налаштованих депутатів (Віктор Великий, приміром, упевнений, що це не викличе «масове бажання бігти і реєструватися у людей, котрі досі нічого не платили»), пропозиція пройшла: впродовж трьох місяців автоперевізники платитимуть не по 90, як дотепер, а по 50 гривень. Наприкінці року міськрада аналізуватиме підсумки експерименту.

«Москвич» нашкодив футболістам і... втік

У ніч на вівторок у шляхову пригоду втрапили футболісти запорізького фармклубу «Металург». За кілька десятків кілометрів від Полтави перед «Ікарусом» несподівано вигулькнув «Москвич». Завдяки миттєвій реакції запорізького водія вдалося уникнути лобового зіткнення (у такому випадку, до речі, власник і пасажири легковика навряд чи відбулися б легким переляком). Автомагістраль була після дощу слизькою і спортклубівський «Ікарус» опинився у кількаметровому кюветі, інформує прес-аташе ФК «Металург» Ігор Павленко. Порушник з місця аварії дременув.

Губить людей вода

Губить людей вода

До сьогодні дві третини мешканців Запорізької області вживають воду, назвати яку питною язик не повертається (офіційна статистика традиційно віддзеркалює намір чиновників мінімізувати проблему «приємнішим» відсотком). Керівники регіону визнають, що від дефіциту найнеобхіднішого — води — потерпають щонайменше 433 населені пункти. За інформацією обласної СЕС, бактеріологічна забрудненість комунальних водогонів перевищує допустимі норми на 30 (у Токмаку, Василівці, Пологах, Веселому) і навіть 50 (у Бердянську і Мелітополі) відсотків! Третина водопровідних мереж і очисних споруд давно відпрацювала свій амортизаційний ресурс; планово-попереджувальні ремонти обладнання й агрегатів насосних станцій фахівці здійснюють лише на сорок відсотків.