Українське випробування для Європарламенту

У Європейському парламенті у Страсбурзі вчора відбувалися дебати на тему ситуації в Україні. Разом із главою союзної дипломатії Федерікою Могеріні, окрім закордонної політики ЄС, євродепутати говорили про безпеку та оборону. Це була перша стратегічна оцінка ситуації з початку конфлікту за східним кордоном Євросоюзу.

Нарешті — додому!

Нарешті — додому!

Італія знову тимчасово залишилася без президента. Учора вранці 89-річний Джорджо Наполітано, який обіймає цю посаду вже майже дев’ять років, підписав акт про свою відставку. Як повідомляє газета «Ла Стампа», останні години на посту глава держави провів зі співробітниками своєї канцелярії.

І штик-ніж — для немовляти

І штик-ніж — для немовляти

Російський військовослужбовець Валерій Пермяков, якого підозрюють у вбивстві цілої сім’ї у вірменському місті Гюмрі, не буде виданий Вірменії. Як повідомляє сайт News.am, про таку можливість навіть не йдеться, адже, згідно зі статтею 61 Конституції Російської Федерації, громадянин РФ не може бути виданий іншій державі.

Чорна свобода ціною життя

Чорна свобода ціною життя

Книга, яка стала світовим бестселером, а за версією впливового британського порталу OnePoll.com визнана однією із 10 найбільш надихаючих книжок світу за всю історію людства, тепер перекладена і українською мовою. «Довгий шлях до свободи» — це автобіографія першого чорношкірого президента ПАР Нельсона Мандели, роман, який розкриває усі таємниці життя одного із найбільших борців за свободу ХХ століття, людини, яку не вдалося зламати.

І Мухаммед став Шарлі

І Мухаммед став Шарлі

Як уже не раз зазначалося останніми днями, своєю гучною акцією в редакції французького сатиричного журналу «Шарлі ебдо» терористи досягли мети, цілком протилежної тій, яку (очевидно) переслідували. Замість залякати цивілізований світ — навпаки, змусили його ще більш радикально об’єднатися в боротьбі з тероризмом, що засвідчив багатомільйонний «Марш єдності» в Парижі минулої неділі.

Ласкаво просимо до Кирзбекістану!

Ласкаво просимо до Кирзбекістану!

Чудова й гостинна країна десь у Середній Азії (єдина прикрість — немає виходу до моря) чекає туристів з усього світу й водночас дещо побоюється приходу «зелених чоловічків», що прийдуть «захищати російськомовне населення» після того, як про неї активно почала писати російська преса... Усе це — про Кирзбекістан.

Демократія в стилі диктатора

В Іспанії набирає обертів обурення законом «Про безпеку», який у середині грудня минулого року, винятково голосами депутатів від правлячої Народної партії, ухвалив парламент. Відтоді у Барселоні, Мадриді та інших великих містах країни відбуваються перманентні демонстрації й акції протесту.

Пекельна підземка

Одна людина загинула та 84 госпіталізовано після задимлення, що виникло позавчора на одній зі станцій жовтої лінії метро у Вашингтоні. Як повідомляє FoxNews.com, двоє потерпілих перебувають у критичному стані.

Париж — це Шарлі

Париж — це Шарлі

Минулої неділі, 11 січня, Париж нагадував Київ 1 грудня 2013 року, коли мільйон киян та гостей столиці України вийшли на вулиці з протестом проти побиття студентів, що проводили на майдані Незалежності мирний мітинг за євроінтеграцію. Той, хто хотів залякати незгодних із політикою влади, натомість досягнув протилежної мети — суспільство повстало проти сваволі й зрештою скинуло корумпованих бандитів.