Платимо мільярд — отримуємо 450

Для того, щоб зареєструвати народних депутатів, Центральній виборчій комісії відводиться час до 17 травня — як встановлює закон, 20 днів після публікації офіційних результатів виборів. «Розпочався завершальний етап виборчої кампанії, і найприємніший момент — реєстрація народних депутатів», — прокоментував голова ЦВК Ярослав Давидович.

На Банковій, але без Банкової?

Учора Президент Віктор Ющенко зустрічався з лідерами «помаранчевих» сил, які подолали на виборах 3-відсотковий бар'єр. Глава держави розмовляв з політиками про поствиборчий період, зокрема про формування правлячої коаліції.

Довкола та навкруги

Довкола та навкруги

Лідерка «іменного» блоку Юлія Тимошенко та керманич Соцпартії Олександр Мороз знову просять Президента про зустріч. Із Віктором Ющенком вони хочуть поговорити про формування парламентсько-урядової коаліції, про що написали у своєму відкритому листі.

Кохайтеся, «регіони», та не з Москалями

Геннадій Москаль, не побувши «губернатором» Луганської області й півроку, подав рапорт про відставку. Є висока ймовірність того, що керівництво держави прийме його заяву. Принаймні прес-служба Луганської облдержадміністрації повідомляє, що Кабінет Міністрів підготував усі потрібні документи для звільнення Москаля, і їх передано в секретаріат Президента.

Роздоріжжя біля підніжжя

Сьогодні блок «Наша Україна» оприлюднить свою позицію щодо майбутньої парламентсько-урядової коаліції. Якщо конкретно, то з приводу протоколу, який минулого тижня підписали Юлія Тимошенко, Роман Безсмертний і Олександр Мороз. Його скріплення, здавалося б, наблизило «помаранчевих» до формування поствиборчої коаліції. Далебі: наступного ж дня в «нашоукраїнців» з'явилися претензії до шостого пункту протоколу, який, з-поміж іншого, дозволяє тій силі, що набрала найбільшу кількість голосів, пропонувати свою кандидатуру (читай — Тимошенко) на пост Прем'єра.

А таки не так!

Не щастить соціал-демократам (тим, котрі «об'єднані»). Так бідолашні пнулися до Верховної Ради, але, зрештою, зазнали поразки. А на доважок прокуратура ще й порушила кілька кримінальних справ, пов'язаних із передвиборчою фішкою СДПУ(о) (чи то пак блоку «Не так!») — референдумом про вступ до Єдиного економічного простору та Північноатлантичного альянсу (НАТО). Виявилося, що частина підписів, зібраних есдеками, була підроблена.

Ех, іще б по «соточці»!

Ех, іще б по «соточці»!

Підсумкове засідання Центральної виборчої комісії почалося вчора о 16-й годині. На жаль, станом на цей час номер «України молодої» вже доверстувався, тож ми не встигли донести до читачів офіційні цифри. Однак ці дані не надто відрізняються від тих, що були оприлюднені ще 30 березня. Після звірки електронних та паперових протоколів, а також їхнього уточнення, з'ясувалося, що йдеться лише про соті частки відсотка.

Раз, два, три, чотири, п'ять...

Партія регіонів заявляє про те, що дані виборчих протоколів із «мокрими печатками» не збігаються з «електронними». Про це кореспонденту УНІАН розповіла представниця ПР у Центрвиборчкомі Олена Лукаш. Недоотримали голосів опозиціонери, натомість найбільше перебрали «помаранчеві» сили. «Ми не хочемо нікого звинувачувати, — зазначила адвокатка Януковича, — і хочемо з'ясувати реальні причини такої ситуації, а також звернути увагу Центральної виборчої комісії до спотворення даних».

Ех, раз, і ще б раз!..

Ех, раз, і ще б раз!..

Якщо винести за дужки формування «помаранчевої» коаліції та всі інші поствиборчі процеси, то найбільшою інтригою власне перегонів на цей час є Блок Наталії Вітренко «Народна опозиція». Адже те, пройдуть «вітренківці» до Верховної Ради чи ні, може суттєво вплинути на політичні розклади. «Народні опозиціонери» станом на 15-ту годину вчорашнього дня мали 2,57% голосів. Для того щоб пройти в парламент, їм треба було нашкребти ще з піввідсотка. Показник Блоку Вітренко з ранку й до вечора поволі зростав. А все через те, що найбільше неврахованих бюлетенів залишалося на сході та півдні України, тобто там, де Вітренко підтримало в середньому 5% виборців. Питання, чи вдасться прогресивній соціалістці перекинутися-таки через виборчий бар'єр, на вчорашній обід залишалося без відповіді.

«Дільничні» міліціонери

Із вчорашнього дня і до 28 березня біля дільничних та окружних виборчих комісій за порядком стежитиме 74 тисячі працівників органів внутрiшнiх справ. Враховуючи те, що в Україні є близько 34 тисячі виборчих дільниць, за кожною з них наглядатиме в середньому по два міліціонери. Охорону виставлено біля всіх окружкомів. З того часу, як на ДВК завезли бюлетені, їх взято під цілодобову охорону. Як розповів на прес-конференції заступник міністра внутрішніх справ Володимир Рудик, до охорони громадського порядку у дні виборів буде залучено «практично всі сили міліції».