Життя не МЕД у СЕСТРИ

Життя не МЕД у СЕСТРИ

Лікарня — не найприємніше місце для проведення часу, особливо якщо пацієнтові цілий день треба ходити на уколи, прогрівання чи перев'язки. Втім перебування на лікарняному ліжку може викликати й позитивні емоції — якщо тобі дійсно пощастить із медсестрою, і в неї будуть веселий характер і «легка» рука. Вона не заходить, а залітає до палати, щиро цікавиться самопочуттям кожного пацієнта, весело щебече у відповідь, і за цими розмовами ти навіть не помічаєш, як тоненька голочка проколює шкіру і ліки починають перетікати зі шприца у твоє тіло. Навіть болючий вітамінний укол (той, кому кололи групу В1, В6 і В12, чудово розуміє, про що я) дивовижним чином не викликає бажання заритися головою у подушку і розридатися від болю.

25 мільйонів квітів

15 березня у Києві починається традиційний весняний двомісячник з благоустрою та озеленення, на проведення якого міська влада виділила понад 191 мільйон гривень — на 10 відсотків більше, ніж торік. Як розповів «УМ» заступник начальника ГУ контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном Києва Геннадій Давидов, про це йшлося на вчорашньому засіданні колегії КМДА.

Кохання під «Помаранчевим небом»

Кохання під «Помаранчевим небом»

Від сьогодні й протягом трьох наступних тижнів у 32 українських кінотеатрах «крутитиметься» перша сучасна українська художня картина, якa ще до виходу на великий екран викликала величезний резонанс у вітчизняному кінопрокаті. Йдеться про творіння режисера Олександра Кирієнка «Помаранчеве небо» — півторагодинний фільм із бюджетом півмільйона доларів, у якому знялися як професійні актори, так і пересічні учасники революції, і навіть троє лідерів Майдану: Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко та Олександр Мороз.

Рятуйте, мамо, бо йде політреклама

Рятуйте, мамо, бо йде політреклама

Українському виборцеві не позаздриш: кожні 15 хвилин його годують убійними порціями політичної реклами з телевізора. Зазирнеш у поштову скриньку — ще один заряд. Вийдеш надвір (принаймні в містах) — те саме. Сядеш в автобус, метро — отримай нову подачу. Інакше й бути не могло, адже вибори-2006 — перші суто партійні, причому як до парламенту, так і до рад обласних, міських та районних рівнів. А є ще ж вибори мерів та сільрад... Лише до ВР балотуються 45 партій та блоків, загалом 7641 особа. Словом, отримуйте тисячі рекламних хвилин, бігбордів, лайтбоксів, листівок, газет, плакатів.
Те, що політичної реклами забагато, — ще м’яко сказано. Те, що складається враження, ніби в нас відбувається не конкурс партій, їхніх ідеологій та програм, а конкурс рекламних роликів, — сказано досить точно. Але результати соціологічного дослідження Українського інституту соціальних досліджень ім. О. Яременка і Центру «Соціальний моніторинг» свідчать, що немає жодної партії чи блоку, чию рекламу виборці сприймали б переважно позитивно. При цьому «лідери» негативного сприйняття — ролики Опозиційного блоку «Не так!» (66% критичних відгуків), Блоку Вітренко «Народна опозиція» (63%) та «Нашої України» (59%).
Певно, партії та блоки — учасники виборів — вважають, що активною рекламною кампанією вони збільшать свій відсотковий ужинок (а деякі — й переберуться через клятий трипроцентний бар’єр). Наївні... Трамбувати в наші мізки свою пропаганду раптом почали всі, і, відповідно, симпатії «новонавернених» розподілятимуться пропорційно між усіма. Якщо ж ідеться про «перерозподіл» голосів між тими, хто вже визначився, то політична реклама в цьому сенсі відіграє мінімальну роль. Тут значно важливіші конкретні кроки — виграшні чи програшні.
Тож, робимо висновок, політреклама справляє далеко не такий значний вплив, як декому здається. Своєю кількістю вона фактично нівелює сама себе. Але без неї теж обійтися не можна — ще, дивись, узагалі забудуть. А найпростіший спосіб постійно нагадувати про себе — телевізор.
Тож зосередимося передусім на телевізійній агітації, менше зачіпаючи «паперову» та «бігбордову». Адже, по-перше, неможливо осягнути неосяжне, а по-друге, у регіонах зміст листівок та рекламних щитів не просто множиться, а ще й варіюється залежно від політико-географічної зони. А ось телеролики бачать усі, і саме з них багатомільйонна армія виборців може робити висновки про ідеологію, забарвлення, щирість, смак, жагу до перемоги, заможність тієї чи іншої політичної сили. Зрештою, як і про її існування чи відсутність.

Тільки пір'я полетіло

Тільки пір'я полетіло

Першими жертвами пташиної зарази в місті на березі Чорного моря стали не кури з птахофабрики, свійські водоплавні і навіть не дикі гуси-лебеді — болячка несподівано вдарила по утриманцях Oдеського зоопарку, начебто захищених від контакту з перелітними носіями вірусу. Кілька днів тому, коли в двох вольєрах ні з того ні з сього почали дохнути папуги та фазани, у співробітників зоопарку з'явилися підозри, що причиною падіжу став «той самий грип», але вірити в це якось не хотілося. Одна річ, коли мор забирає курячі душі в Криму, тримаючи в напруженому очікуванні біди й пташників, і медиків, і зовсім інша річ — коли вірус, який може будь-якої миті перетворитися на вбивцю-мутанта, з'являться у твоєму рідному місті...

Життя в «холодильнику»

Життя в «холодильнику»

Роман Франчук — так звуть лікаря, який майже цілий рік опікувався здоров'ям учасників десятої української експедиції до «шостого континенту». І хоча сам фахівець дуже скромно оцінює свої заслуги, варто зауважити, що від його знань та вправності залежало здоров'я не лише «своїх» зимівників і сезонних вчених, а й іноземних туристів та науковців, які час від часу заходили на станцію в пошуках медичної допомоги. «УМ» давно збиралася порозпитувати пана Франчука про нюанси полярної практики, але нагода випала тільки минулого тижня, коли лікар разом з іншими зимівниками повернувся зі станції «Академік Вернадський» до України і зустрівся з журналістами, друзями й колегами — учасниками попередніх експедицій.

Паличка з-під крана

Як розповіла «УМ» лікар-епідеміолог Одеської обласної санепідстанції Алла Побоженська, 7 лютого люди почали звертатись до лікарів, скаржачись на високу температуру, діарею та слабкість, а через тиждень медики вже проводили подвірні обходи, щоб виявити всіх хворих на дизентерію. За словами фахівця, ситуація в Раухівці досі залишається неблагополучною: сьогодні в інфекційному відділенні центральної районної лікарні міста Березівка залишається більше трьох десятків хворих на гостру бактеріальну дизентерію.

Звір без ошийника

Трагедія сталася під вечір у неділю у Комінтернівському районі області, неподалік від Куліндорівських дач — невеликого селища, яке межує з промисловою зоною. Як розповіла «УМ» начальник Центру пропаганди ГУ МінНС в Одеській області Олена Вербицька, хлопчика, який жив у одному з сусідніх сіл, відправили до магазину по мінералку.

Дар від Піднебесної

Поки Харківські дослідники працюють над виготовленням препарату, який би захищав пернатих від зараження вірусом Н5N1, їхні китайські колеги вже представили світові готовий препарат і навіть передали Україні два комплекти зразків інактивованої вакцини проти пташиного грипу. До речі, наша держава єдина безоплатно отримала найсучасніші зразки, виготовлені на основі різних штамів вірусу серотипу H5.

Муха льодовикового періоду

Кокони мух з епохи раннього палеоліту знайшли студенти Чернівецького національного університету на чолі з доцентом Богданом Рідушем, які досліджували останки древніх тварин у кримській печері Еміне-Баїр-Хосар. Як розповів «УМ» у телефонній розмові пан Рідуш, палеонтологічні розкопки в печері проводять протягом 5 років, за цей час дослідники витягли з-під землі чимало предметів, причому не всі вони становили бодай якусь історичну або археологічну цінність.