Пташиний вірус у Пісках

Перші птахи почали гинути у селі Піски Буринського району на початку червня. Спочатку ветеринарна служба, до якої звернулися селяни, поставила цілком «буденний» діагноз - сальмонельоз. Але після аналізів у київській лабораторії стало зрозумiло, що ситуація значно складніша.

Фатальна екскурсія

Той ранок починався навіть цікаво. Тридцять шести- та семикласників Тростянецької школи № 3 вирушили на екскурсію зі своїми вчителями. Дійшли до середини мосту через залізничні колії, коли раптом під першими дітьми обірвалася велика залізобетонна плита, і вони слідом за нею полетіли вниз iз висоти вісім метрів.

Помста ціною 50 тисяч доларів

Анонімний дзвінок до чергової частини сумського міського відділу внутрішніх справ зафіксували о 20.05, потім невідомий чоловік подзвонив ще раз, повторивши передане повідомлення: заміновано трубний завод , а механізм спрацює о 22 годині. Відповідні міліцейські підрозділи терміново виїхали за адресою.

Хто тут саботажник?

На першій власній післявиборчій прес-конференції переможець перегонів за посаду Сумського міського голови Геннадій Мінаєв, лідер «помаранчевого» руху «Нічна варта» ще з виборів-2004, дорікнув попереднику, виконуючому обов'язки мера Сергію Клочкові, у зволіканні з передачею влади. Пролунало навіть слово «саботаж».

Шість нирок для області

Якщо у людини відмовляють нирки, вона стає практично нежиттєздатною: чотири-п'ять днів без допомоги — і приходить трагічний кінець. Шість апаратів «штучна нирка», що встановлені у новому відділенні хронічного гемодіалізу Сумської обласної лікарні, для багатьох пацієнтів відвернуть той кінець і дадуть можливість жити.

«Швидка» прискорила смерть

Буденний випадок: внаслідок серцево-судинної недостатності помер чоловік, мешканець Чернечої Слободи Буринського району, що на Сумщині. Коли йому стало погано, дружина спробувала дотелефонуватися до «швидкої» Буринської центральної районної лікарні. Лінія була постійно зайнята. Тоді жінка додзвонилася до рідні в райцентрі, і вже ті спробували зробити виклик до села за обнадійливим номером «03».

Жінка з необмеженими можливостями

Жінка з необмеженими можливостями

Відтоді, як ми востаннє зустрічалися з Наталкою («УМ» писала про неї у 2000-му, а про її з друзями діяльність — у 2001-му), вона змінилася. Розквітла, стала впевненішою в собі, розкутішою. Та чи й можна дивуватися, адже Наталя Осауленко за ці роки здобула освіту, знайшла покликання, отримала фахові знання під це покликання, бо воно не збіглося з освітою, має роботу. А ще разом із друзями побувала у багатьох країнах, знайшла нових друзів. Зустріла того, хто став її чоловіком, і народила сина Сашка, якому зараз півтора року. Звичайна біографія звичайної молодої жінки, скажете ви. І ми погодимось.
Ось тільки до обласного прес-клубу, де призначена наша зустріч, Наталя без допомоги чоловіка не дістанеться. Втім чиюсь ще — а ми стоїмо з готовністю допомогти — категорично заперечує: «Та що ви, ми так кожного дня на роботу й з роботи. Ми ж на другому поверсі живемо. А ліфт не працює». Коли сходинки закінчуються, вона вміло рулює коридором свого візка, на якого Наталі довелося сісти в дев'ятнадцять.

Мода на українське

На недавній виставці у Києві, де сумчани трималися гурту, обласний голова Сумщини Ніна Гаркава зовсім по-жіночому поділилася: «Ловлю себе на тому, що із задоволенням носила б український одяг»... Ще перед прийняттям Україною незалежності довелося побувати на річниці Запорізької Січі, де жінки кожної області — а приїхала на Запоріжжя вся Україна — одяглися у свої місцеві вишиванки. Майстрині визначали на око: це Полісся, це Буковина, це Іванофранківщина... І мені було приємно, що збереглася полтавська вишиванка, пошита та вигаптувана ще молодою моєю бабусею, і вона вплітається в суцвіття неповторних візерунків...

Хоружівка сказала: «Так!»

Черги біля виборчих дільниць, їхня мала пропускна спроможність, відтак — загальна нервознiсть стали прикметою ранку 26 березня і на Сумщині. Чи могло бути інакше, скажімо, в Косівщині, що під Сумами, якщо виборчу дільницю тут влаштували в тісній сільраді? Натовп нуртував, а тим часом поруч стояли дві школи — інтернат і загальноосвітня, де площі дозволили б почуватися виборцям значно комфортніше. Схожа ситуація була і в інших населених пунктах. Недостатня облаштованість дільниць із великим числом виборців призвела до того, що люди стояли в чергах сотнями, iнодi понад годину, як то було, зокрема, в Краснопіллі. Дехто спересердя кидав запрошення й казав, що голосувати не буде зовсім. Однозначно можна говорити й про неготовність до виборів політсил України, які не спромоглися вчасно й без напруги забезпечити виборчі комісії своїми представниками...

У планах — «срібло», «золото» і маля

У планах — «срібло», «золото» і маля

Лілія Єфремова, здається, ще не отямилася після подій, що звалилися на неї останнім часом. Вона трохи розгублена. Але те, що на запитання відповідає дуже коротко, — схоже, не від хвилювання, а риса характеру. Єфремову час від часу доповнює тренер — Костянтин Вайгін, який очікував на Лілине повернення з Італії в Сумах.