«Грім» серед ясного неба

Уже через чотири роки наша держава планує взяти на озброєння сучасний ракетний комплекс, який матиме чимало переваг над аналогами імпортного зразка. Про це після навчань у Хмельницькій області заявив командувач Cухопутними військами України, генерал-лейтенант Валерій Фролов, повідомляє прес-служба Міноборони. «У бюджеті на 2007 рік уперше за останні роки передбачені кошти на підтримку і розвиток Pакетних військ. Ми очікуємо отримати цей комплекс до 2011 року за умови достатнього і ритмічного фінансування», — сказав Фролов. Наразі військові сподіваються, що кошти, які мають поступати впродовж чотирьох років, надходитимуть без затримок.

Соборнiсть наших душ і партій

Соборнiсть наших душ і партій

Учора в Україні вже традиційно відзначали День соборності. Саме 22 січня 1919 року відбулося історичне (хоч і формальне й не реалізоване до кінця на практиці) об'єднання українських земель в одне ціле — на Софiйському майдані керівництво Української Народної Республіки та представницька делегація Західноукраїнської Народної Республіки проголосили возз'єднання.

Платити чи не платити?

Після гучної заяви міністра юстиції Олександра Лавриновича, що він уже заплатив за новими тарифами і пропонує повторити цей подвиг усім законослухняним громадянам, стало зрозуміло: влада взялась за своїх підданих всерйоз і готова застосовувати найрізноманітніші важелі, аби змусити їх платити більше. Події минулого тижня підтвердили, таки ми маємо рацію. Спочатку віце-прем'єр-міністр Володимир Рибак заявив, що в Україні може з'явитись міністерство житлово-комунального господарства — щоб регіони краще розуміли, як треба правильно витрачати кошти. А через день y Комітеті Верховної Ради з питань будівництва і житлово-комунального господарства відбулось перше засідання робочої групи, створеної за результатами міжкомітетівських слухань. Очолив робочу групу представник антикризової коаліції, депутат-«регіонал» Валерій Петросов.
Хвиля подорожчання комунальних послуг нині котиться Україною. І кожен регіон має свої особливості.

«Моржі» виходять iз кабінетів

Неймовірно тепла зима поки що не дає любителям на морозі булькнути в ополонку й відчути всю насолоду від «моржування». Однак купання у річці 19 січня вже стало доброю традицією для вищого керівництва держави. Президент України як людина, яка поважає народні традиції, вже звично має намір зануритися у холодну дніпровську воду. Про це «УМ» повідомила керівник апарату прес-служби глави держави Лариса Мудрак. Щоправда, де саме відбуватиметься входження в освячену, хоча й не крижану воду, наразі невідомо. Віктор Ющенко визначиться сьогодні-завтра.

Міліцію «очистять» наперекір волі Майдану

Уже до 1 березня цього року в лавах правоохоронців відбудуться кадрові чистки шляхом переатестації працівників. Про це на святкуванні п'ятнадцятої річниці з дня створення спецпідрозділу швидкого реагування «Беркут» заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Михайло Корнієнко. Щоправда, теперішнє керівництво силового відомства називає це перевіркою на підтвердження кваліфікації. Трохи раніше екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко попереджав, що має дані, за якими вже незабаром відбудуться звільнення людей, котрі після Помаранчевої революції замінили дискредитованих міліцейських посадовців. Тепер слова «польового командира» Майдану практично не викликають сумнівів — для когось таки звільнятимуть «теплі» місця.

«Соар-2» збирає розгублених

Грузинська Феміда у суботу таки відпустила під заставу в розмірі приблизно 1176 американських доларів за кожного з шістьох членів екіпажу сейнера «Соар-2». «УМ» уже повідомляла, що українські рибалки були затримані напередодні Службою берегової охорони за звинуваченням у порушенні кордонів Грузії та незаконному вилові риби. До завершення розслідування вони перебуватимуть на судні, куди їх відконвоювали на прохання посольства України. У в'язниці досі залишаються ще троє моряків і капітан. Саме останньому загрожує тюремне ув'язнення, хоча Сергій Месников і відкидає усі звинувачення. У Міністерстві закордонних справ України не змогли пояснити, чому трьох українців, окрім капітана, досі не перевели на судно. Затримку пов'язують із процесуальними нормами й очікують, що звільнення під заставу відбудеться вже незабаром.

Грузинські морепродукти за ціною ув'язнення

Спільний українcько-російський похід по рибу в територіальні води Грузії може закінчитися для наших співвітчизників досить плачевно. Нагадаємо, у середу українське судно «Соар-2», зареєстроване в Севастополі, було затримане поблизу міста Очамчира кораблями ВМС Грузії. За «компанію» з українцями грузини «замели» й російське судно «Грот», зареєстроване у Новоросійську, — воно теж незаконно рибалило на чужій території. Начальник прикордонної служби Бодрі Біцадзе пояснив, що обидва рибальські кораблі без дозволу грузинської сторони увійшли до так званої закритої зони біля узбережжя Абхазії. Тому капітанів суден звинувачують у порушенні кордонів, незаконному вилові риби і порушенні правил судноплавства.

Прольот із чаркою

Чотири тижні ув'язнення — такий попередній вирок норвезької Феміди командиру і двом авіаційним технікам українського літака Ан-22, яких 8 січня в аеропорту Флесланд перед вильотом затримала поліція за підозрою у вживанні алкоголю. Суд постановив відпустити весь екіпаж із дванадцяти осіб, окрім трьох.

ЗаЛЬОТЧИКИ

На неадекватний стан льотчиків, членів екіпажу транспортного літака Ан-22, який мав доставити американське нафтове устаткування до столиці Азербайджану, звернув увагу співробітник служби безпеки аеропорту Флесланд, повідомляє УНІАН із посиланням на РІА «Новости». Перевірка поліції підтвердила, що семеро людей, серед яких — командир літака, другий пілот і штурман, перебували у стані алкогольного сп'яніння.

Шашлички з чорнобильським присмаком

Тим, хто полюбляє без зайвих зусиль посмажити м'ясо на природі, слід бути обережнішими. Якщо ви не є справжнім прихильником приготування шашликів за усіма традиціями — від маринування м'яса до збору дров для вогнища — а віддаєте перевагу тому, щоб придбати все необхідне в магазині, принаймні перевірте виробника товару. Адже фантазії «винахідників» заробити легкі гроші переходять усякі межі. Не зупиняє їх і те, що виручені копійки можуть коштувати комусь не лише здоров'я, а й життя.