У вас Червона книга — у нас «зелені» гроші

Уявіть, що ви затятий мисливець, і при цьому у вас великі статки й солідне місце в суспільстві. На кого полюватимете? Зрозуміло, що не на зайців. VIP-мисливців приваблює здобич, недоступна для простих смертних, — тварини, занесені до Червоної книги. Одним з найпрестижніших об'єктів такого «царського полювання» є зубр. Причому робити це можна цілком легально. Тому організації «Екоправо-Київ» та Київський еколого-культурний центр б'ють на сполох — через недосконалість нашого законодавства «червонокнижних» зубрів у країні незабаром може взагалі не залишитись. Поголів'я цих красенів за роки незалежності скоротилося вдвічі — з 659 до 300.

Українці своїх не залишають

Як уже повідомляла «УМ», двоє наших співвітчизників були поховані в Таллінні, серед інших радянських вояків, у братській могилі біля пам'ятника Воїну-визволителю, який із таким скандалом спробувала перенести естонська влада. Минулого місяця уповноважена Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова звернулася до міністра закордонних справ Арсенія Яценюка з вимогою перевірити дії естонської влади на відповідність нормам міжнародного права й з'ясувати, чи не можна повернути в Україну останки бійців-полтавців Олени Варшавської та Степана Хапікала.

І Таллінн має «чорні списки»

У фарватері скандалу з талліннським пам'ятником Воїну-визволителю нещодавно поповзли чутки про те, що естонці мають свої списки осіб, небажаних для в'їзду до країни. Більшість із двох тисяч його фігурантів — нібито росіяни, але є й громадяни України. Тоді цю інформацію не змогли підтвердити чи спростувати ні в українському Міністерстві закордонних справ, ні в посольстві Естонії. Та слідом за журналістами цим питанням офіційно зацікавилося МЗС, і естонці «розкололися».

Мавпи теж не дерев'яні

Мавпи теж не дерев'яні

Хто працює або відпочиває в центрі столиці, напевно, вже звик до вуличних фотографів, у яких на плечах сидять мавпи, сови, соколи та інша живність. З усією цією екзотикою за не такі вже й дрібні гроші пропонують сфотографуватися. Як реагують мавпи на українські морози, сови — на полудневе сліпуче сонце, чи соколи — на постійну неволю, їхніх господарів не дуже цікавить. Екзотичні світлини користуються попитом, особливо у гостей, як пам'ятка про відвідини столиці.

Щоб мало не здалося

Привид підвищення тарифу за проїзд у метро бродить Києвом уже кілька років. Ціна в одну гривню за жетон киян обурює — це майже вартість проїзду у маршрутці. Натомість метрополітенівці таку ціну давно обстоюють, посилаючись на те, що доходи комунального підприємства «Київський метрополітен» лише на 38% покривають його видатки. «У світі є лише одне метро, дешевше ніж у Києві, — це в Баку, — каже новий начальник КП «Київський метрополітен» Петро Мірошников. — Тоді як у перерахунку на гривні у Московському метрополітені проїзд коштує 3 гривні 54 копійки, у пітерському — 2 гривні 64 копійки, а у мінському — 1 гривня 31 копійка». Столичний метрополітен наразі вираховує новий економічно обгрунтований тариф. Результати цієї роботи представлять міськдержадміністрації, яка й прийматиме рішення: підвищувати чи ні.

«Бригади» повертаються?

«Бригади» повертаються?

Учора стали відомими деякі побробиці резонансного вбивства директора столичного радіоринку. Геннадій Супруненко у своєму офісі ТОВ «Звєздочьот-1» саме проводив нараду, коли у броньовані двері задзвонили. На екрані домофона секретарка побачила двох чоловіків у сонцезахисних окулярах. Ті сказали, що вони торговці ринку і прийшли заплатити членські внески, тож Супруненко, нічого не підозрюючи, наказав відчинити двері. Відразу по цьому неждані гості увірвалися до кабінету й, погрожуючи зброєю, наказали всім присутнім лягати на підлогу, а директорові ринку, навпаки, встати. Далі вони буквально зрешетили Геннадія Супруненка з пістолетів ТТ і «Браунінг».

В'язень дружби

В'язень дружби

Між Україною і Росією відбувся черговий обмін дипломатичними ляпасами. Минулого вівторка радник Президента Микола Жулинський разом з дружиною та донькою прилетів до Санкт-Петербурга, аби відвідати могилу брата пані Жулинської. Їхній літак приземлився в аеропорту «Пулково-2», де представник прикордонної служби повідомив панові Жулинському, що, на відміну від дружини і доньки, йому в'їзд на територію РФ заборонено. Причин заборони російські прикордонники не назвали, повідомляє УНІАН.

Катерину не посадять!

Катерину не посадять!

Від учора з самого ранку кримські татари пікетують будинок виконкому Сімферопольської міськради. Мер оголосив робочий день вихідним і скасував прийом громадян, а татари обіцяють тримати облогу до тих пір, поки Геннадій Бабенко не скасує своє рішення про встановлення в центрі міста пам'ятника Катерині Другій. Нагадаємо, що 3 червня, у День Сімферополя, «пам'ятникова» імператриця ледь не стала приводом для сутичок між татарами та проросійськи налаштованими кримчанами.

Домівка чи тюрма?

Домівка чи тюрма?

Тварини просто вимирають — за даними Київського-еколого культурного центру, минулого року у зоопарку померли 50 ссавців, а народилося лише 35. Риб, плазунів та амфібій разом втратили 65, а надійшло тільки 10. При цьому від старості вимирає лише незначна частина підопічних зоопарку, решта — від хвороб, недбалості, нелюдського ставлення та умов життя.

Бачили очі, що реставруватимуть

Бачили очі, що реставруватимуть

Відколи влада Подільського району Києва оголосила про намір чи то реконструювати, чи то реставрувати Андріївський узвіз, останній став проблемою, яка так чи інакше збурює громадськість вже довгий час. Виникає безліч питань про те, як виглядав узвіз колись, у якому він стані зараз, а головне — що з ним зроблять «реконструктори». Поки шукають відповіді, на затишній вуличці-притулку для митців та торговців сувенірами зроблено землевідведення, ведеться будівництво, а бруківку залито цементом, по якому, не особливо налягаючи на гальма, літають дорогі іномарки. Митці, мешканці узвозу та громадські організації намагаються чинити опір реконструкції, бо побоюються, що після неї для них місця на Андріївському не залишиться. В гущу конфлікту цієї середи вирішив спуститися перший заступник столичного мера Анатолій Голубченко. Зібравши чиновничу рать, він повів її від Андріївської церкви вниз до Контрактової площі, ділячись по дорозі своїм баченням ситуації навколо узвозу.