Колядника — до суду

Колишній голова Апеляційного адміністративного суду Львова Ігор Зварич, який «прославився» на всю країну звичкою «засівати» храм Феміди великими грошима, невдовзі постане перед судом. Адже досудове слідство у резонансній справі «колядника» (рік тому під час обшуку кабінету та оселі Зварича правоохоронці знайшли мільйон доларів та два мільйони гривень) Генпрокуратура вже завершила. Але передати справу до суду можна буде лише після того, як обвинувачуваний у корупції служитель Феміди ознайомиться з усіма матеріалами досудового слідства.

Кримінальні рекорди

Вражаюча статистика кри­міногенної ситуації у столиці спливла днями під час розширеного засідання колегії прокуратури Києва за участі керівників правоохоронних органів столиці. Що й казати, якщо кількість зареєстрованих злочинів у Києві, порівняно з минулим роком, зросла на 36,5%, що є найбільшим показником у державі. Як повідомили «УМ» у прес–службі столичної прокуратури, наприклад, тільки в одному Шевченківському районі столиці зареєстровано стільки ж злочинів, скільки у всій Тернопільській області!

«Кірпоманія» триває

«Кірпоманія» триває

Завтра, 27 грудня, виповнюється п’ять років, відтоді як після так званого «третього туру» президентських виборів–2004 у Бортничах, що під Києвом, на території власної садиби знайшли мертвим тодішнього міністра транспорту i зв’язку Георгія Кірпу. Офіційна версія слідства — самогубство, хоча існували припущення щодо насильницької смерті. За життя Георгій Миколайович заслужив двозначної слави: як одіозний можновладець епохи Кучми — з одного боку (зловживання на державних закупівлях, будував президентські резиденції, за рахунок саме його відомства нібито фінансувалася виборча кампанія Януковича, а також звозилися шахтарі до столиці на додаткових потягах), та найефективніший керманич Мінтрансу та «Укрзалізниці» — з іншого.

Двоголова Феміда

Як уже повідомляла «УМ», у вівторок, 22 грудня, завершилися п’ятирічні повноваження голови Вищого адміністративного суду Олександра Пасенюка. За день до цього, пан Пасенюк призначив себе виконувачем обов’язків голови ВАСУ до призначення нового керівника суду. Втім це сподобалося не всім його заступникам — потенційним кандидатам на посаду голови ВАСУ, а також керівництву Верховного Суду, яке перебуває у конфлікті з Пасенюком і не бажає його перепризначення на посаді на наступний термін. Згідно з чинним законодавством, саме Вищий адмінсуд вирішує долю виборів Президента в разі оскарження їх результатів, а не Верховний Суд, як було раніше. Тому мати свого голову ВАСУ бажають різні групи впливу на судову владу.

Феміда ніяк не поділить вибори

Сьогодні в Києві має відбутися засідання Конференції суддів адміністративних судів України. Зібрання служителів Феміди проходитиме в атмосфері конфлікту між керівниками Вищого адміністративного суду та Верховного Суду — Олександром Пасенюком та Василем Онопенком. П’ятирічні повноваження першого на посаді голови ВАСУ офіційно спливли позавчора, тож другий вважає, що це крісло має посісти інша людина. «УМ» уже повідомляла, що на думку пана Онопенка, Олександр Пасенюк має чимало огріхів у роботі, нібито керує судом у «ручному режимі» тощо. Натомість у самому ВАСУ вважають, що причини такої критики слід шукати в тому, що, згідно з чинним законодавством, саме Вищий адмінсуд вирішує долю виборів президента в разі оскарження їх результатів, а не ВСУ, як було раніше. На цьому тижні конфлікт між судовими інстанціями переріс у нову площину: за день до завершення повноважень Пасенюка президія ВАСУ визначила, що до призначення нового голови суду його обов’язки виконуватиме саме Пасенюк.

У Голованівськ — їсти борщ

Колишній начальник райвідділу міліції Голованівського району, що на Кіровоградщині, Михайло Ковальський ще позавчора був звільнений із–під варти. Як пояснив «УМ» речник Генпрокуратури Юрій Бойченко, відповідне рішення — змінити Ковальському запобіжний захід з утримання під вартою на підписку про невиїзд — ухвалив слідчий. Таке право слідчий має згідно зі ст. 165 Кримінально–процесуального кодексу, яка передбачає загальні положення порядку застосування, скасування або зміни запобіжного заходу.

Генерал уже не в резерві

Керманич МВС Юрій Луценко, який тиждень тому заявив про підтримку на виборах президента–2010 кандидатури Тимошенко, учора звільнив свого нового–старого заступника й водночас начальника кримської міліції Анатолія Могильова, якого кілька днів тому поновив на цій посаді Донецький окружний адміністративний суд. Як повідомляє прес–служба кримської міліції, генерала Могильова звільнено «за грубе порушення закону «Про міліцію», який забороняє співробітникам міліції займатися політичною діяльністю. Мовляв, генерал перебував у кадровому резерві МВС, але водночас дозволив собі займатися політикою — очолив Кримський передвиборчий штаб кандидата в президенти, лідера Партії регіонів Віктора Януковича.

Різницька, прощавай...

Різницька, прощавай...

Як повідомив «УМ» речник ГПУ Юрій Бойченко, учора Генпрокурор Олександр Медведько задовольнив рапорт свого заступника Олександра Шинальського про відставку (поданий ним у понеділок) і звільнив його з органів прокуратури за власним бажанням.

КС — скасувати?

Народний депутат від НУ–НС Роман Зварич (який нині перебуває у політичній орбіті Юлії Тимошенко) відверто заявив про те, що одним із завдань майбутньої конституційної реформи є скасування інституції Конституційного Суду. Такі плани він виголосив не під куполом Верховної Ради, і навіть не в Україні, а на конференції «Вибори Президента в Україні: попередній погляд», яка відбулася у Вашингтоні 10 грудня з ініціативи Атлантичної Ради.

Воїни в мантіях

Усе почалося минулої п’ятниці, коли Голова Верховного Суду Василь Онопенко запропонував Раді суддів адмінсудів України достроково звільнити голову Вищого адмінсуду Олександра Пасенюка. Мовляв, пан Пасенюк перевищує власні повноваження, систематично порушує законодавство, незаконно (в ручному режимі) сформував судову колегію для розгляду заяв і скарг, пов’язаних із виборами–2010 тощо. На думку пана Онопенка, така ситуація в адміністративному судочинстві лише зашкодить президентським перегонам.