«А я навіть плакала...»

«А я навіть плакала...»

Коли ми з колегами вийшли з метро «Хрещатик», зіткнулися з велетенським натовпом. Аби просунутися в бік майдану Незалежності, треба було докласти чимало зусиль. Так само, як рік тому. І сніг був такий самий, і кількість символіки. Тільки обличчя людей не світилися тією енергією, як тоді. «Чьо ти тормозіш?» — питав один парубок у іншого, який зупинився, аби роззирнутися довкола. А торік було прийнято звертатися по -іншому, підтримувати один одного... Відмінними були й цілі. І потреба в особистому нівечилася потребою суспільною.

Що це було і що це дало?

Ті палкi сімнадцять днів, які потім назвали Помаранчевою революцією, трактують по-різному. Революція чи не революція, продовжується чи вже закінчилася? І ці розбіжності, здається, свідчать про одне: минуло надто мало часу, аби ми могли оцінити минулорічне народне повстання. Однак «УМ» продовжує оціночну дискусію, і до річниці Майдану друкуємо думки експертів-політологів.

Лілія Григорович: Сталося так, що «контрольний пакет» у НСНУ отримав Порошенко

Лілія Григорович: Сталося так, що «контрольний пакет» у НСНУ отримав Порошенко

Сьогодні має відбутися засідання ради «Народного союзу «Наша Україна». Фактично воно стане продовженням «люстраційного» з'їзду НСНУ, коли партія Ющенка спробувала оновити свої керівні органи від політиків, на які впала тінь так званих «корупційних скандалів». Тож тепер НСНУ спробує обрати нову президію ради. До складу «старої», нагадаємо, входять і Порошенко, і Третьяков, і Жванія, а ще — Мартиненко та Зварич, яких теж, хоча й менше, але таки критикують. Чи знайдеться їм місце у «верхах» партії влади, а відтак і її передвиборчому списку? Екс-голова виконкому НСНУ, а нині Прем'єр-міністр Юрій Єхануров напередодні сказав, що президії «Нашої України» потрібне оновлення й очищення. Таку позицію поділяє чимало впливових партійців. Наприклад, почесний голова Ющенко, новий керівник виконкому Катеринчук. Найвиразніше ж цей підхід озвучує Лілія Григорович — членкиня ради НСНУ, народна депутатка від «Нашої України» і просто щирий політик, велика прихильниця Віктора Ющенка, яка, нагадаємо, чотири роки тому за нього навіть бензином у парламенті обливалася й погрожувала себе підпалити. З пані Лілею ми й вирішили поговорити про ситуацію в «Народному союзі...».

Свята не буде

Свята не буде

22 листопада, коли на столичному майдані Незалежності відзначатимуть річницю Помаранчевої революції, таки відбудеться концерт. Хоча раніше ця ініціатива була під питанням. Багато політиків, які минулого року брали в революції активну участь, заявляли, що розважати публіку виступами музикантів не варто, бо в нинішніх умовах українцям не до свята: влада розчаровує, та ще й кілька місяців тому розкололась. Отже, концерт таки буде, але матиме мало святкових ноток. «Ми не позиціонуємо це як свято, — зазначив у коментарі «УМ» режисер Тарас Грималюк, — і не називаємо цю акцію святом. Це відзначення річниці революції. Не буде такого, що люди розчаровані, а ми намагаємось влаштувати свято».

«Наварили» пенсій. І заплуталися

Невдовзі команда Юлії Тимошенко збирається презентувати програму «Справедливі пенсії», в рамках якої до Верховної Ради планується подати відповідні «пенсійні» законопроекти. На такий крок БЮТ наштовхує той прикрий факт, що в Україні існує величезна різниця між пенсіями звичайного обивателя та екс-депутата чи іншого високого посадовця. При цьому нагадаємо, що минулого тижня Верховна Рада (здебільшого — депутати-опозиціонери із Партії регіонів, СДПУ(о), Компартії тощо) відмовилася підтримати пропозицію Кабінету Міністрів про обмеження рівня максимальних пенсій. Відтак, як уже писала «УМ», колишні нардепи зможуть отримувати пенсії в десятки разів більші, ніж пересічні українці.

За жінку звільняють, жінок призначають

Середа мала стати вирішальним днем у долі «губернаторів», які після моніторингу соціально-економічного стану областей опинилися під загрозою звільнення. Президент України Віктор Ющенко, звільнивши у вівторок керівників двох регіонів — Запоріжжя та Луганщини, остаточні кадрові зміни вирішив обговорити на розширеному засіданні уряду, участь в якому взяли керівництво секретаріату Президента та РНБО, міністри і «губернатори».

«Я буду бити вам пику»

«Я буду бити вам пику»

Учора народний депутат Валерій Лебедівський звернувся із заявою до Служби безпеки та Генеральної прокуратури щодо погроз фізичної розправи, які нібито надійшли до нього від одного з соратників Тимошенко Михайла Бродського. У ній член фракції «Нашої України» просить притягти екс-лідера «Яблука» до кримінальної відповідальності за 346-ю статтею Кримінального кодексу («Погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча»).

Булава PRимирення

Булава PRимирення

Цього політичного сезону чи не першою жертвою «чорних піарників» став Богдан Губський — лідер партії «Єдина Україна», голова однойменної фракції Верховної Ради і віднедавна член команди Юлії Тимошенко. «Прем'єрні» стріли несподівано пустили саме в нього, хоча до команди Юлії Володимирівни колишній прибічник есдеків Губський приєднався лише після вересневої політичної кризи, коли Президент провів чистки у вищих органах влади. Та й узагалі, у колі прибічників «помаранчевого курсу» Губський перебуває теж порівняно недавно: він почав виявляти симпатії до «майданівців» уже після революції, перед тим же Губський робив кар'єру в лавах «кучмістів».

«Зволікати — це наш менталітет»

У Святошинському районі міста Києва виборців почали знайомити зі списками так, як книжка, себто новий закон, пише — з 1 листопада. У приймальні райдержадміністрації, що на вулиці Львівській, 8/6, виділили спеціальний кабінет. Сюди можуть прийти люди, перевірити свої дані і застерегтись від тієї пошесті, з якою вони зіткнулися на минулорічних виборах Президента. На великому столі в 110-й кімнаті приймальні лежить більше десятка здоровенних «томів», на них видруковано написи — ЖЕО така-то. Це й є оті самі списки виборців.