Без дому й закону

Без дому й закону

З 11-річним Антоном ми зустрілися на столичному Бессарабському ринку. На відміну від решти тутешніх продавців хлопець заробляє на життя жебрацтвом. Каже, милостині багатих покупців вистачає на те, щоб раз, а коли пощастить — двічі на день поїсти. Одяг теж купує собі сам — на секонд-хенді. А ще Антон разом із п'ятнадцятьма друзями-однолітками наймає квартиру. Хлопця двічі збивала машина, а минулої зими він ледь не замерз на вулиці. Його батьків суд позбавив батьківських прав, відправивши неблагополучну дитину до інтернату, з якого малий одразу втік, бо «вихователі били, а однолітки плювали в суп». Тоді Антон зарікся, що підроблятиме як прийдеться, але в стіни притулку не повернеться.

ТІЛЬКИ ФАКТИ

До поминальних днів — 18—20 квітня в столиці приберуть усі цвинтарі та складуть новий графік руху транспорту. Чистоту і лад наводитимуть на двадцяти дев'ятьох київських кладовищах. Комунальники поремонтують під'їзні дороги, підфарбують огорожі й очистять дерева від омели й старих гілок. До того ж із цвинтарів вивезуть сміття та заметуть алеї.

Почім «палена» квартирка?

Почім «палена» квартирка?

Майже у кожній газеті оголошень на продаж столичного житла можна наштовхнутися на, здавалося б, ідеальну квартиру: і площею така, як потрібно, і стан — добрий, і коштує дешевше, ніж інші. Проте досвідчений брокер порекомендує вам не потикати туди й носа. «Вона — «палена», — пояснює директор брокерського агентства «Еммануїл» Віктор Відута. У Києві це вже своєрідний вид бізнесу — торгівля сумнівним житлом за «підмазаними» документами. Зв'яжися з такими продавцями, і клопоту не обберешся. Наприклад, заплатиш за квартиру гроші, а потім виявиться, що її справжні хазяї (які й не здогадувалися, що їхнє помешкання продали, поки вони виїжджали на заробітки за кордон), повертаються і викидають тебе з начебто новопридбаного житла на вулицю.

Городецький повернеться у бронзi, Святослав зустрiне з мечем

Городецький повернеться у бронзi, Святослав зустрiне з мечем

Підтвердженням того, що людина побачила світ, завжди є фотографії біля визначних пам'ятників. І чим більше у вас таких фото, тим більше маєте шансів вразити друзів, знайомих і родичів, підсовуючи їм сімейні альбоми під час чергових іменин-хрестин. У Києві, якому на кількість монументів нарікати гріх, місць для зйомок цьогоріч стане ще більше. Тепер до компанії загальних улюбленців — пам'ятника Шевченку і Голохвастову з Пронею Прокопівною — приєднаються й нові персонажі...

Потріть сміттєвозу «спинку», бо його не пустять у рейс...

Щоранку в понеділок більшість киян прокидається від страшного рипу і торохтіння. Перша думка спросоння — що тріщить по швах рідна багатоповерхівка. Насправді ж це ознака того, що до парадного «доторохтів» сміттєвоз і мотлох із бачків після дводенного чекання нарешті вивезуть. Проте незабаром ситуація може змінитись на краще. Принаймні столичні комунальники обіцяють переглянути графік вивезення сміття в столиці й зробити жорсткішими умови для самих перевізників. Після чого чиститимуть смітники навіть протягом вихідних. А возити відходи на брудних машинах заборонять. Про це «УМ» повідомив начальник Головного управління комунального і готельного господарств та туризму столиці Михайло Шпарик.

Ліфти — розвага для екстремалів?

Якщо ви користуєтеся ліфтами, вас сміливо можна називати екстремалами. Принаймні фахівці експлуатуючих організацій заявляють, що в столиці більше половини підйомників, а це чотири з половиною тисячі кабінок зі шнурами, віджили своє і тепер є потенційно небезпечними для «пасажирів». Водночас цьогорiч київська влада виділила кошти на ремонт лише 290 ліфтів. За нормами Держстандарту, користуватись рештою підйомників мали б заборонити. Проте чиновники добре розуміють: якщо піти на такі заходи, то завтра більшості киян доведеться ходити на високі поверхи пішки.

У воду — хоч iз «мосту»

У воду — хоч iз «мосту»

Хто не мріє навесні після зимових «об'їдань» скинути зайві кілограми і знову перетворитися на стрункого та дзвінкого Аполлона чи Венеру? А де можна це зробити приємно і «не напряжно»? Правильно, у воді. А значить, пора іти в басейн. Як з'ясувалося, комфортно поплавати чи позайматися водною гімнастикою в Києві не така вже й розкіш — цілком по кишені людині з середньостатистичним столичним заробітком. Приміром, один сеанс водних процедур обійдеться в 6—14 гривень. От тільки куди краще піти...

Останній кутовий «Локомотива»

Останній кутовий «Локомотива»

Керівництво Південно-західної залізниці без попереджень виштовхнуло на вулицю 600 дітей і 80 тренерів столичної дитячо-юнацької спортивної школи «Локомотив». І все це лише заради того, щоб збудувати на історичному стадіоні, де тренувалися підлітки, модний фітнес-центр.
Без жодного дозволу на будроботи від київської влади транспортники підігнали на стадіон техніку, переорали бігові доріжки й вирили котлован. А сторожі спорткомплексу суворо наказали на «об'єкт» нікого не пускати. Втім керівництву Південно-західної залізниці боятися нічого: схоже, у них є надійний «дах». Кажуть, що територію для майбутнього центру ще восени оглядав сам міністр транспорту Георгій Кірпа.

«Сезонні» батареї

Компанія «Київенерго», яка забезпечує столицю тепловою й електричною енергією, запропонувала ввести для киян сезонні тарифи на житлово-комунальні послуги. Про це минулої п'ятниці на апаратному засіданні в Київміськадміністрації заявив перший заступник голови правління Київенерго Борис Ященко. Введення сезонної вартості послуг на житлокомунпослуги, на думку ініціаторів їх запровадження, поліпшить оплату і скоротить заборгованість.

«Борщагiвське метро» полатають

Про можливу появу «легкого метро» в Києві заговорили ще з минулого року. Тоді йшлося навіть про те, щоб створити в Києві аналог московської підземки. Втім, як пояснили «УМ» компетентні фахівці, українське «легке метро» з підземкою не має нічого спільного.