Iз дикими родичами не спілкуйтеся

«Як я їх замкну?! — обурювався чоловік біля сільради. — Та в мене мільйон тих курей у дворі! Як це я їх не випускатиму? Хай гуляють!».
Сам він на зборах у сільраді не був — лише почув коментарі тих, хто виходив із семінару-зустрічі. Ті ж, хто прослухав семінар на тему профілактики пташиного грипу, не протестували. Була, щоправда, часом недовіра, як і завжди при обговоренні якоїсь проблеми, але загалом люд прислухався.

Туман над «Кришталевими джерелами»

Фестиваль «Кришталеві джерела» 13—18 серпня відбуватиметься вже вп'ятнадцяте. У 1991 році він почався за Радянського Союзу, а завершився в уже незалежній Україні. Можливо, таке стресове народження спричинило той факт, що всеукраїнський відкритий фестиваль практично щороку переживає організаційні, в першу чергу, фінансові проблеми. Ніби закладають його в бюджети, ніби підтримують і схвалюють, а от труднощі все ж треба долати.

Цементна могила

Вони трималися п'ять років, не видаючи своєї таємниці. І врешті десь сп'яну мати проговорилася: вони вчинили вбивство. Оскільки той давній злочин, 2001 року, був на контролі у правоохоронців, цього виявилося достатньо, аби за тоненький кінчик ниточки витягнути на світ трагічний клубок.

Хто зробить «Антикримінальний вибір»?

Новостворену громадську організацію «Антикримінальний вибір» презентував у Сумах один із її ідеологів Сергій Луценко. Брат міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, який прославився своїм гучним виходом із Соціалістичної партії на протест проти вибору Олександра Мороза, вважає, що вирішальне слово нині — за областями України. «Київський політикум загнав себе у глухий кут і не знає, як звідти вийти, — каже він. — Говорячи медичними термінами, він знаходиться в комі». Тим часом, за словами Сергія Луценка, у нас є реальна небезпека скотитися до формату держави на зразок Білорусі Лукашенка, яку визнаватимуть лише Росія та ота ж Білорусь. Сталося це передусім тому, що криміналітет «просочився» в усі сфери влади, країну роз'їдає корупція, подолати яку неможливо без участі громадськості. Тому нова організація оголосила війну політичному бандитизму, або, як сказано у її зверненні, «бандюкам-бізнесюкам», і звертається до громади зі старим гаслом об'єднання: «Разом нас таки багато!»

Хабар для сільського депутата

Депутата селищної ради, водночас директора агрофірми у Глухівському районі, затримано за взяттям хабара. Співробітники управління з організованою злочинністю УМВС України в Сумській області взяли злодія, як-то кажуть, за руку.

Біля Ходіного китайці ходили...

Біля Ходіного китайці ходили...

Ловити нелегалів по Глухівському району довелося цілий день. Але й знайшли їх чимало — другу за чисельністю цьогорічну групу незаконних мігрантів. Про можливий неправовий перетин кордону прикордонники знали заздалегідь. Перекрили напрямки ймовірного руху мігрантів, але ж китайців виявилося забагато, і пересувалися вони дещо «врозсипну».

«В сутенерки я піду, хай мене научать»

Навчання в університеті, справді, коштує сьогодні недешево. Та все ж далеко не кожен додумається до такого досить специфічного способу заробляти на це гроші, як студентка одного із сумських ВНЗ. Двадцятип'ятирічна панна організувала власний бізнес. Мала «найману робочу силу» — шістьох дівчат, красивих і різних, на всі смаки. А головне — завжди готових до роботи. Полягала тяжка праця у наданні секс-послуг.

Останній кошовий знов у Пустовійтівці

Останній кошовий знов у Пустовійтівці

Петро Калнишевський, останній кошовий Війська Запорозького, був свого часу оберегом Пустовійтівки, залишається ним і нині. Бо й тепер, через 335 років від його народження, пустовійтівці мають бути вдячні йому за село, що міняється на краще. Вiдремонтовані дороги, паркани, оновлені колодязі — все готувалося до свята. І козацьке свято прийшло. У неділю тут відбулася і чергова, й перша «Калнишева рада». Чергова — для регіону, перша — для України, бо ж згідно з розпорядженням Президента, свято змінило свій статус і відтепер стало загальнодержавним.

Хабар для глухівського регіонала

«Біло-блакитна» політична активність затриманого службовця та його симпатії до Януковича були, швидше, можливістю додаткового заробітку під час «виборчого сінокосу» 2004-го та 2006 років. Та й узагалі дядько виявився доволі активним — основним місцем його роботи є ВАТ «Глухівське автотранспортне підприємство — 1539», де він є не якимось водієм, а директором. Крім цього, він ще й депутат міської ради, до того ж не останній партієць-регіонал області, адже у колишній гетьманській столиці, Глухові, він очолює місцевий осередок Партії регіонів, повідомили «УМ» у відділі Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Сумській області.

Трагічний крос

Сьогодні, 30 червня, Володі N виповниться 10 років. Певно ж, він очікував на це свято. Але проведе його в реанімації шосткинської лікарні. У хлопчика перелом гомілки, струс, численні забої. Медики сподіваються на краще, але навряд чи швидко мине ще одна Володина травма — психологічна. Адже на його очах загинули друзі.