Горілка до... виборів доведе

Наприкінці травня працівники дорожньо–патрульної служби зупинили «Жигулі», за кермом яких у нетверезому стані перебував сільський голова Малої Нехворощі Машівського району Сергій Свистун. Як з’ясувалося, «під мухою» він виїжджав на автомобілі вже не вперше: у квітні за таку ж витівку йому довелося сплатити штраф у розмірі 340 гривень.

Помста за Мазепу

Помста за Мазепу

У російських ЗМІ нагнітається істерія з приводу нібито антиросійських акцій «воінствующіх украінскіх націоналістов», які на початку тижня облили синьою та жовтою фарбою встановлені в самісінькому центрі Полтави пам’ятники Пушкіну й той, що «вгніздився» на місці так званого відпочинку Петра І після Полтавської битви. В ніч на вівторок такі провокативно–показові «маневри» з фарбою кольорів нашого Державного прапора справді були (вже наступного ранку комунальники відмили «постраждалих», а правоохоронці продовжують пошук зловмисників. — Авт.).

А козачок — засланий?

Ні персоналії колег, які вийшли зі складу демократичної коаліції, ні час їхнього демаршу голова Української народної партії Юрій Костенко не вважає випадковими. Про це він заявив минулої суботи на звітно–виборчій конференції Полтавської обласної організації УНП. За скандальними метаморфозами в поведінці тих, кого нардеп із фракції «НУНС» назвав «горе–депутатами», Костенко вбачає «руку Москви».

«Мазепа» галушкою не вдавився

Шостий щорічний всеукраїнський фестиваль мистецтв «Мазепа­фест» у Полтаві, який тривав з 5 по 8 червня, знову відбувся без будьякої підтримки міської влади. Більше того, з огляду на загострення стосунків між мерією та «батьком»засновником і директором фесту, народним депутатом­«нашоукраїнцем» Миколою Кульчинським, цього року вперше загальноміське Свято полтавської галушки міськвиконком призначив саме на ту суботню годину, коли стартувала основна частина програми «Мазепа­фесту» на Співочому полі.

Хіврине новосілля

У перший день на Жабо­крицькому майдані у Вели­ких Сорочинцях, що поблизу Миргорода, сотні торговців завершать розкладати свій крам і, так би мовити, «приціняться» до потенційних покупців. Офіційне відкриття ярмарку відбудеться 14 серпня. Це раніше, ніж зазвичай, навіть з огляду на те, що останніми роками організатори взагалі відмовилися від традиції влаштовувати його в останні вихідні серпня. В такий спосіб вони прагнуть «замовити» ліпшу для ярмаркувальників погоду, зманеврувавши між дощовими днями, які наприкінці літа стають набагато дошкульнішими.

Цехова «артпідготовка»

Вибух артилерійського снаряда часів Другої світової війни, який пролунав у понеділок о 5–й годині 20 хвилин, зруйнував дугову піч та завантажувальну стійку, з якої металобрухт подавали на переплавку. Про його силу свідчить хоча б той факт, що «осколками», на які за мить перетворилася «начинка» діючої печі, в кількох місцях пробило дах цеху. При цьому від потрапляння туди розплавленого металу покрівля зайнялася, хоча «розповзтися» вогню не дали. За інформацією Головного управління МНС України в області, вигоріло 25 квадратних метрів даху.

У кожного своя слава

У кожного своя слава

Минулої п’ятниці у Полтаві вперше публічно відзначили Свято героїв, започатковане Організацією Українських націона­лістів ще в 1941 році — на честь тих лицарів нації, які віддали своє життя боротьбі за незалежну Україну. Нагадаємо, саме 23 травня 1938 року в Роттердамі більшовицький агент убив провідника ОУН Євгена Коновальця. 25 травня 1926 року в Парижі така ж доля спіткала голову Директорії, головного отамана військ УНР Симона Петлюру. А 3 травня 1924 року загинув ідеолог самостійності України Микола Міхновський. Двоє з цієї славетної трійці були уродженцями Полтавщини.

Зійшлися на паті

Зійшлися на паті

Перемогу у відкритому архітектурному конкурсі на кращий ескіз пам’ятників гетьману України Івану Мазепі та королю Швеції Карлу XII полтавський міськвиконком днями віддав авторському колективу з Дніпропетровська у складі скульптора Володимира Наконечного (автора пам’ятника видатному досліднику української минувшини Дмитру Яворницькому. — Авт. ) та керівника архітектурної майстерні Олексія Козолупа.

Буде сидіти?

5 квітня у Кременчуці внаслідок наїзду на трьох пішоходів, які переходили проїжджу частину вулиці 60 років Жовтня, «суперкрутий» «Порш Каєн» буквально пошматував тіла людей. Про цю історію «УМ» уже повідомляла. Однак трагедія далі обростає найрізноманітнішими чутками, пов’язаними з імовірним уникненням відповідальності за скоєне небідним власником, водієм згаданого легковика — директором одного з місцевих торгових домів Леонідом Нефедовичем. Надто після того, як правоохоронці повідомили про необхідність чекати висновків експертизи про наявність у крові водія алкоголю ледь не кілька тижнів, а служителі Феміди побачили порушення й у процедурі його затримання... Досить сказати, що в наддніпрянському місті відбулося вже кілька акцій протесту громадськості, в тому числі й пікетування прокуратури з вимогами прискорити розслідування трагедії та керуватися при цьому винятково духом і буквою закону.

Іменини галушки

Іменини галушки

Найбільшою і найважчою галушкою обіцяють почастувати земляків і гостей міста 8 червня на іменному для цієї полтавської страви святі його організатори. Влаштовують згадане дійство під безпосереднім патронатом мерії міста вже вдруге (перше відбулося минулого року. — Авт.).