Міс Україна — 2006

Міс Україна — 2006

«Ех, мені б таку струнку фігуру, як у тієї красуні з телевізора. І як вона залишається у гарній формі?» — думки такого плану хоч би раз у житті виникають у кожної жінки. А заразом з'являється ціла купа запитань: чим зірка миє волосся, щоб воно блищало, чим мастить обличчя, щоб не було зморшок, як рятується від застуди, аби не випасти з робочого ритму, на якій дієті скидає зайві кілограми, аби не тільки влізти в улюблену сукню, а й звабити оголеним пупком півкраїни... Відповіді на ці запитання читачі «УМ» зможуть знайти на цій шпальті під рубрикою «Зіркова формула». І для початку — кілька секретів від 19-річної студентки Харківського національного університету сільського господарства Ольги Шилованової, визнаної найвродливішою українкою на цьогорічному конкурсі краси.

На кого Бог пошле

На кого Бог пошле

Настя змалечку любила танцювати. Талановита дівчинка з Миколаєва швидко вчила складні рухи й не пропускала заняття з тренером, тож у 13 років вона вже була чемпіонкою України з бальних танців. На численних фотографіях, які лишилися з того часу, Настуся щасливо всміхається в об'єктив, схилившись до партнера по вальсу чи танго. Сьогодні вона може хіба що переглядати яскраві знімки і згадувати, як добре було кружляти у величезній залі під звуки Вівальді й ловити на собі захоплені погляди батьків і знайомих. Ще рік тому Настя могла з заплющеними очима продемонструвати такі вправи на втримання рівноваги, що й не кожному спортсмену під силу, а зараз їй не вдається навіть пройтися по рівній лінії — дрижать коліна, часом віднімаються ноги. Школярка через силу виводить криві літери (а колись був чудовий почерк з правильним нахилом, який так хвалили вчителі), має серйозні проблеми з мовленням і координацією рухів. Про те, щоб знову вийти на танцювальний майданчик, дівчинка може тільки мріяти. Рік тому їй поставлили діагноз «розсіяний склероз» (РС). Якщо хворобу пустити на самоплин, через 15 років колишня чемпіонка сяде в інвалідний візок і більше ніколи не зможе пересуватись самостійно. Згідно з даними світової статистики, через 10 років після початку захворювання люди не можуть виконувати звичайну роботу вдома, через 15 років — пересуватися без сторонньої допомоги, а через 20 років — навіть зі сторонньою допомогою.

Атипова реакція

Атипова реакція

Не встигли медики розібратися з дивною хворобою дітей на Хмельниччині, яких госпіталізували з корчами, запамороченням і ознобом після проби на туберкульоз, як аналогічна ситуація склалася на Вінниччині. За повідомленням прес-служби МінНС, протягом кількох минулих днів до центральної районної лікарні та обласної дитячої лікарні привезли 35 дітей з села Мізяківські Хутори Вінницького району, які так само скаржилися на погане самопочуття після проведення у школі проби Манту. Батьки запідозрили, що туберкулін — препарат, яким робили ін'єкції — був неякісний, і вимагають розслідування інциденту.

Грійтесь на сонечку!

Традиційно батареї центрального опалення в українських квартирах стають холодні 15 квітня, коли середньодобова температура повітря у більшості міст «виповзає» за позначку +8 градусів. Утім погода щороку вносить свої корективи у плани комунальників. Зазвичай у південних регіонах опалення вимикають на тиждень-другий раніше (навіщо кочегарити будинки, щоб люди навстіж відчиняли вікна?), на півночі країни — на кілька днів пізніше (квітневі приморозки для них — не дивина). Цей рік не став винятком: якщо в Севастополі опалювальний сезон закінчився ще 1 квітня, то в столиці держави це сталося тільки вчора. У деяких областях влада досі не знає, коли вулична температура дозволить злити з труб гарячу воду. Тим часом запасів газу після лютої зими зі страшенним перебором палива у нас майже не лишилося, тож у багатьох містах і містечках разом із батареями вистигнуть і труби, по яких взимку текла гаряча вода. Добре, хоч не у всіх...

Бджола прилетіла!

Вчора близько опівдня сотні киян стали свідками несподіваного нашестя людей у жовто-чорному одязі: смугасті клоуни й студенти, молодята й футболісти, міністри й даішники вітали колону мікроавтобусів таких же «бджолиних» кольорів, яка прямувала столичними вулицями. Таким чином відомий російський бренд «Білайн» повідомляв народ про свій прихід на український ринок. Про початок надання послуг мобільного зв'язку під цією торговельною маркою оголосило закрите акціонерне товариство «Українські радіосистеми», викуплене минулого року компанією «ВимпелКом». Відучора офіси продажу цієї торговельної марки відкрилися в шести областях нашої держави, а до літа офіси з'являться в усіх обласних центрах України.

Кінець світла

Уявити, що саме переживає хірург, якому під час операції на серці виключають світло, може тільки людина, яка сама побувала в шкурі «екстремального» лікаря. Не так давно трагедією могло закінчитися раптове відімкнення електрики в Інституті серцево-судинної хірургії імені Амосова, тепер аналогічна біда спіткала Київський інститут хірургії і трансплантології імені Шалімова. За даними прес-служби ГУ МінНС у місті Київ, 7 квітня, через пошкодження одного з чотирьох силових дротів, без електроенергії залишився п'ятиповерховий будинок інституту. На той момент в інституті знаходилося 400 хворих, із них 16 — у реанімаційному відділенні, двоє — в операційних. І якщо одну операцію можна було перенести на інший час, то другу продовжував робити хірург Борис Тодоров.

А музика лунає...

А музика лунає...

Глухі малята — це звичайні діти. Вони так само люблять бігати, танцювати, веселитися і пустувати, експериментувати з різними предметами, будувати, ліпити і малювати. Єдине, що їм не під силу — сприймати й розуміти різноманітні звуки, що їх оточують, тому від самого народження у таких дітей виникають проблеми з інтелектуальним розвитком. Без спеціального навчання глухе маля накопичує тільки ту інформацію, яку може отримати на дотик, на нюх, через зорові та смакові рецептори. Воно не розуміє чужого мовлення, не вміє говорити і, відповідно, не може поставити запитання й отримати відповідь на нього. Проблема полягає насамперед у тому, що батьки дізнаються про діагноз маленьких пацієнтів з великим запізненням, коли дітям вже пора б і почати говорити. Дорослі можуть здогадуватись, що з їхнім малюком «щось не так», але без спеціального обстеження навряд чи дізнаються, що дитина глуха чи близька до цього. Батьків збиває з пантелику здатність дитини відчувати звукові вібрації та реагувати на шум. Тим часом діагностувати глухоту можна навіть у немовлят, стверджує головний дитячий оториноларинголог МОЗ України професор Анатолій Косаковський. Треба тільки мати в пологових будинках спеціальну апаратуру й регулярно проводити огляд новонароджених, як це давно робиться в європейських країнах.

Цей світ такий барвистий, подивись!

Цей світ такий барвистий, подивись!

У просторих палатах на 2—4 пацієнти діти лежать разом зі своїми мамами. Як відзначив завідуючий офтальмологічним відділенням лікарні «Охматдит» Юрій Баринов, дитина не може сама лишатися в лікарні, оскільки операція для неї — великий стрес, а відсутність поруч рідних — стрес подвійний. Тож у новому центрі діти не тільки отримують кваліфіковану допомогу спеціалістів, а й з комфортом перебувають у відділенні. Враховуючи те, що сучасна офтальмохірургія — це, по суті, хірургія одного дня, маленьких пацієнтів тримають у відділенні до трьох днів. Цього цілком достатньо, аби підготувати пацієнта до оперативного втручання, прооперувати й проаналізувати результат.

Трафiк без доплат!

Сьогоднішній день — гарний привід порадіти навіть тим поважним дядям і тьотям, які займаються серйозними справами й абсолютно не сприймають день дурня як якесь свято. Йдеться про численних користувачів інтернет, точніше, про тих людей, які мають у мережі власні сайти. Адже відсьогодні український хостинг-провайдер MіroHost надає необмежений обсяг трафiка для усіх своїх клієнтів, яким більше не треба буде доплачувати за трафiк власних веб-сайтів. MіroHost став першим українським оператором, який цілком виключив з усіх своїх хостинг-пакетів таке поняття, як «плата за трафiк». На думку директора MіroHost Павла Блоцького, цей крок є безпрецедентним для України і кардинально змінює ситуацію на ринку розміщення веб-сайтів у мережі інтернет.

Колеса смерті

Страшна аварія сталася вчора на третьому кілометрі автошляху Херсон — Красноперекопськ — Сімферополь. «Жигулі» восьмої моделі несподівано вилетіли з другорядної дороги через розділювальну смугу на зустрічну і врізалися в «Субару». За повідомленням прес-служби Департаменту ДАІ МВС України, грубе порушення правил дорожнього руху, якого припустився молодий водій автомобіля «ВАЗ—2108», коштувало життя самому мешканцеві Херсона та шістьом його пасажирам, які дивовижним чином змогли «запакуватися» до салону машини.