Дороги ремонтують — скарги «летять»

Перекриття руху на старому київському пагорбі столична влада пояснює необхідністю докласти телефонну каналізацію на Андріївському узвозі від вулиці Боричів тік до Покровської. Про це «УМ» повідомили у прес-службі Київської міської державної адміністрації. Роботи здійснюватиме товариство з обмеженою відповідальністю «Фасад-ТК» за замовленням Укртелекому.

В останню путь — безплатно

Відповідне розпорядження про надання окремих ритуальних послуг при похованні учасників Великої Вітчизняної війни безкоштовно київський мер Олександр Омельченко вже підписав. Тож, починаючи із другого кварталу цього року, родичі небіжчиків, які воювали у Другій світовій, зможуть отримати по 349 гривень допомоги або ж труну, оббиту шовковою тканиною та автокатафалк на 20 місць для доставки домовини з тілом померлого до цвинтаря.

Психолог до ваших послуг. Цiлодобово

На Лівому березі Києва на вулиці Новодарницькій, 26-б відкрилася інформаційно-консультативна соціально-наркологічна приймальня. Тепер наркозалежні кияни (або члени їхніх родин) можуть звертатися зі своїми проблемами до кваліфікованих працівників.

До «Євробачення-2005» Київ збудує новий зал?

Після перемоги Руслани на «Євробаченні» у столиці заговорили про необхідність будівництва нового концертного комплексу, бо, як з'ясувалося, жодного «пристойного» залу, що міг би вмістити тисячі європейських фанатів, у Києві немає.

Проблема «Х»

Проблема «Х»

Якщо вашу квартиру ніколи не заливали зношені труби рідного будинку, у парадному ніхто не влаштовував туалет, а під власними дверима ви не знаходили п'яного, мов чiп, незнайомого «гостя», то, швидше за все, ваш будинок — не «хрущовка», а новобудова з консьєржкою й модерною «інженерією». Колись п'ятиповерхівки для багатьох сімей стали порятунком від комуналок. Тепер же пошарпані часом «хрущі» є справжньою виразкою будь-якого великого міста. І надто вже столиці. Ще сім років тому київська влада вирішила зайнятися реконструкцією «хрущовок». За цей час у Києві реконструйовано ледве десяток будинків зі знаком «х»... Чому столичні п'ятиповерхівки залишилися «за бортом», з'ясовувала «УМ».

Зірки зі стелі для київських готелів

Зірки зі стелі для київських готелів

Туристичні подорожі до Єгипту не завжди є відвідинами раю, як це описують у рекламних буклетах. «Купувала найдорожчий квиток із проживанням у чотиризірковому готелі, а поселили нас ну просто в якийсь сарай!» — досі ображено згадує свою літню відпустку в країні пірамід моя подруга Марина. В її номері не було води і навіть туалету. Сортир, наче в нашому селі, знаходився на вулиці — просто під вікном української шукачки заморського відпочинку. Всю відпустку Марина виношувала план страшної «помсти» туристичній агенції, а коли повернулася додому, впіймала від неї величезного облизня. Їй ввічливо пояснили: «Ми ж попереджали, що поселимо в ЄГИПЕТСЬКИЙ чотиризірковий готель, а у них — свої мірки комфортності».
Якщо така інформація насторожила вас — не переймайтеся: Схід — справа тонка. Зате тепер українці, які сповна відчули єгипетський «комфорт» і стандарти якості, можуть собі уявити, що відчуває, приміром, консервативний англієць, котрий на час ділової поїздки поселиться в київському «чотиризірковому» готелі. Він так само ризикує «нарватися» на «східні» стандарти тут, у столиці України. Скрипучі ліжка, вечірня ванна з крижаною водою і таргани — це далеко не всі неприємності, що можуть звалитися на закордонного гостя у житлі з начебто чотирма зірками. Київська міська державна адміністрація вирішила подолати це неподобство. Як запевнили «УМ» у Головному управлінні комунального і готельного господарств та туризму столиці, до 1 вересня стандарти надання готельних послуг у Києві підтягнуть до європейського рівня, а всі «нічліжки» сертифікують. Якщо доведеться, навіть примусово.

Овва, якщо ви «сова»...

Овва, якщо ви «сова»...

Якщо ваш робочий день починається о дев'ятій ранку, то підготуйтеся морально до того, що незабаром, не виключено, на робочому місці вже доведеться бути як штик о 6.00. Принаймні таку ідею нині виношують у столичній мерії. Навіщо? Щоб... розвантажити столичні дороги.
Київський міський голова Олександр Омельченко, який озвучив журналістам нещодавно цю ідею, вважає, що саме так можна ефективно боротися із пробками на столичних дорогах у години пік.

Купіть «хрущовку», недорого

Якщо ви маєте п`ятикімнатну квартиру в центрі Києва, то далі можете не читати. Бо ця інформація швидше зацікавить тих, хто знімає за 150 баксів однокімнатну квартиру або ж мешкає з дітьми, батьками, котом Кузею і двома хвилястими папужками на «32 квадратних» метрах. І, звичайно, страшенно мріє про власний куток. Ціни ж на столичному ринку житла, які за останні півтора року стрибнули вище даху, ці мрії зробили ще потаємнішими і нездійсненнішими. Хоча, як стверджують ріелтори, в кінці тунелю таки заблимав вогник надії і для небагатого безквартирного мешканця столиці.

Комети бізнес «не колишуть»

Комети бізнес «не колишуть»

Щороку від нових забудов у центрі Києва стає все тісніше, тому незаконно спорудженими офісами в історичній частині столиці киян не здивуєш. Цього разу «паленим» війнуло з найвищого київського пагорба, де ось уже понад 160 років безбідно існувала Астрономічна обсерваторія Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Спокій столичних дослідників піднебесся порушили чутки про те, що компанія «ТММ» збирається збудувати на їхній території звичайний житловий масив. Поки що остаточного рішення про подальшу діяльність обсерваторії немає. Єдине, що точно обіцяють астрономам, так це зберегти центральний комплекс установи. Інші прибудови знесуть, щоб не заважали будівельникам. Знаючи, як вирішуються такі справи, вчені вже зараз б'ють на сполох, побоюючись, що долю їхньої установи вирішать, не питаючись думки професорсько-викладацького складу. І заявляють, що поява висотних будинків поруч з обсерваторією поставить хрест на усіх дослідах, які вони проводять.

Комунізм на колесах

Комунізм на колесах

Київська влада таки не втрачає надії зареєструвати в Мін'юсті рішення про підвищення тарифів на проїзд у міському транспорті. Хоча Київське міське управління юстиції вже вдруге відмовилося реєструвати відповідне розпорядження столичної міськдержадміністрації. Навіть після того, як із 1 гривні ціну вдалося збити до 80 копійок.