Фаворитів четверо

Фаворитів четверо

Цього року літня пауза в українському футболі вийшла напрочуд короткою — замість традиційного місячного відпочинку вболівальники залишалися без «короля спорту» пару тижнів. Ще тільки 1 липня на НСК «Олімпійський» грали фінальний матч Євро–2012, а вже за 13 днів там пройшов поєдинок першого туру XXII чемпіонату країни.

Попри очікувану втому від європейського футболу, столичні глядачі не стали ігнорувати старт внутрішньої першості. Звісно, аншлагу на матчі «Динамо» з донецьким «Металургом» не було, але 32 тисячі глядачів — хороший показник для сезону відпусток та літніх канікул.

Загалом, новий чемпіонат почався весело. У першому турі були й рятівні голи в компенсований час, і розгром чемпіоном учасника Ліги Європи, і дебюти в Україні знаних європейських зірок, і політичні гасла на трибунах, і хавбек замість голкіпера у воротах, і «гол, якого не було». За кілька годин до початку ігор встигли відбутися скандальна відставка тренера та несподіваний трансфер.

Хто куди цього літа

Після завоювання Суперкубка президент «гірників» Рінат Ахметов окреслив плани на сезон: «Виграти чемпіонат і Кубок, а в Лізі чемпіонів зіграти так, щоб не було тієї ганьби, як у минулому році». При цьому придбань рівня Суперліги чемпіон не зробив, обмежившись залученням «внутрішніх» кадрів: узяли в «Металіста» Марко Девича, у «Волині» — Майкона, повернули зі львівської оренди Артема Федецького.

За явною перевагою

За явною перевагою

Здобувати трофеї на внутрішній арені для футболістів «Шахтаря» вже настільки звична справа, що до виграних кубків вони ставляться, скажемо так, не надто дбайливо. Позавчора ввечері, коли «гірники» в матчі за Суперкубок легко обіграли земляків із «Металурга», вони розламали «бляшанку» на дві частини.

Об’єднання без братання

Об’єднання без братання

Добре відомо, що Велику Британію на міжнародних футбольних змаганнях представляють чотири збірні — Англії, Уельсу, Шотландії та Північної Ірландії. Водночас на інших турнірах, скажімо, з легкої атлетики чи хокею, представники Туманного Альбіону змагаються під прапором Об’єднаного Королівства. На початку XX століття регулярно скликалася й футбольна збірна Великої Британії, проте потужний розвиток «короля спорту» призвів до виокремлення чотирьох незалежних футбольних федерацій, які у 1947 р. стали повноцінними членами ФІФА та УЄФА. Утім незадовго до початку XXX Олімпіади, яка 27 липня стартує в Лондоні, керівництво Олімпійського комітету Великої Британії оголосило про скликання чоловічої та жіночої збірних iз футболу під прапором Її Величності. Головним тренером призначили 50­річного Стюарта Пірса, відомого за виступами в «Ноттінгем форест», «Ньюкаслі», «Вест Хемі», «Манчестер Сіті». Досі він тренував англійську «молодіжку», був асистентом у головній збірній Англії.

«Небесне» домінування

«Небесне» домінування

Іще до старту 99­ї за ліком велобагатоденки «Тур де Франс» експерти, проаналізувавши «дорожню карту», висловили припущення, що цьогорічний тритижневий марафон підігнаний під майстрів перегонів із роздільних стартів. Мовляв, окрім чотирьох гірських етапів, гонка має рівнинний профіль, відтак, попри багатотисячну дистанцію, доля жовтої майки має вирішитися на трьох «індивідуалках» загальною протяжністю близько 100 км.

Потяг, який не зупинити

Потяг, який не зупинити

Зазвичай рідко коли претендентам–невдахам вдається вибороти право на повторний бій із чемпіоном — хіба що сам «король» того забажає. Проте трапляються випадки, коли й без волі чемпіона одному скривдженому бійцеві вдруге за кар’єру випадає можливість відібрати пояси у його власника, особливо якщо тих поясів — п’ять.

Жорсткий фініш

Жорсткий фініш

Особливістю Британії, як відомо, є примхи погоди. Щоб не потрапляти щороку в дощовий полон, організатори тенісного Уїмблдону спорудили на центральному корті розсувний дах. А от інший спортивний об’єкт — гоночну трасу в Сильверстоуні — захистити від опадів нереально. Тож першу частину цьогорічного Гран­прі Великої Британії пілоти «Формули­1» проводили в дощових умовах.

Віктор Леоненко: Навіть нічого не можеш — виходь на поле й бийся!

Віктор Леоненко: Навіть нічого не можеш — виходь на поле й бийся!

Урочисто­святковий настрій, що панував у країні­господарці Євро­2012, дозволив уболівальникам безболісно пережити невихід із групи команди Олега Блохіна. І якщо в Росії аналогічний результат збірної призвів до кадрових змін (президент РФС Сергій Фурсенко подав у відставку), то в Україні все залишилося, як і було.

По суті, як по ходу, так і після чемпіонату Європи «синьо­жовті» уникли серйозної критики. Водночас справжні знавці футболу прагнуть більшого. До таких максималістів можна віднести й колишнього гравця київського «Динамо» та збірної України Віктора Леоненка.

Віктор Леоненко: Навіть нічого не можеш — виходь на поле й бийся!

Віктор Леоненко: Навіть нічого не можеш — виходь на поле й бийся!

Урочисто-святковий настрій, що панував у країні-господарці Євро-2012, дозволив уболівальникам безболісно пережити невихід із групи команди Олега Блохіна. І якщо в Росії аналогічний результат збірної потягнув за собою низку кадрових змін, то в Україні все залишилося, як і було.
По суті, як по ходу, так і після чемпіонату Європи «синьо-жовті» уникли серйозної критики. Водночас справжні знавці футболу прагнуть більшого. До таких максималістів можна віднести й колишнього гравця київського «Динамо» та збірної України Віктора Леоненка.

Хочеш легіонерів? Давай молодь!

Позавчора на загальних зборах засновників Асоціації баскетбольних клубів України — Суперліги — було прийнято рішення скасувати обмеження на кількість іноземних гравців на майданчику, починаючи з наступного сезону. Трохи раніше аналогічне рішення прийняла й Федерація футболу України, проте з відтермінованим початком його дії та однією важливою умовою. Щоб із сезону 2015/2016 років у матчах української прем’єр­ліги на поле виходила нелімітована кількість легіонерів, у клубній заявці категорії «А» обов’язково має бути восьмеро вихованців власних футбольних шкіл. «Це рекомендації Союзу футбольних асоціацій Європи, який слідує стратегії розвитку національних федерацій, які, в свою чергу, курирують розвиток дитячого футболу, — пояснює «УМ» рішення ФФУ старший тренер дитячої футбольної школи «Динамо» імені В. Лобановського Олександр Іщенко. — Цей крок — дуже правильний, адже засилля легіонерів в українському футболі, через їх купівлю чи натуралізацію, просто губить вітчизняний футбол». Заслужений тренер України відзначає, що в регіонах футбол уже давно перебуває в «підвалах», і без цього рішення він узагалі б не вижив.