«Чайка» відірвалася

«Чайка» відірвалася

«Чайка» є головним фестивалем під відкритим небом в Україні. Європейське фестивальне суспільство знає, що Росія — це «Нашествие», Угорщина — Sziget, а Україна — це «Чайка Open Air». Цього року «Чайка» повернулася з ВДНГ на однойменний аеродром. Там, де фестиваль народився, там він і відсвяткував свій ювілей», — каже президент фестивалю Ярослав Биструшкін. До круглої дати було відібрано 20 кращих гуртів України, Росії і Європи, із них 10 — так звані хедлайнери. Закуплено нове сценічне обладнання, світлові прибори і сильний 350–кіловатний звук. Комплект цієї суперсучасної техніки відпрацював в останньому європейському турі поп–зірки Шакіри. Так що музикантам гріх було скаржитися на якість звуку. А от претензії відвідувачів були повністю вмотивованими.

Гойя–2

У двох виставкових залах Музею східного і західного мистецтв у четвер презентували виставку Франсіско Гойї. В експозицію ввійшли дві серії — «Капріччос» (східна зала) і «Лихоліття війни» (західна). Їх було придбано навесні 1941 року в радянського портретиста, професора і на короткий час ректора Художнього інституту Михайла Шаронова. У 1946 році, зважаючи на соціальну критику, було презентовано лише частину робіт із нагоди 100–річчя художника. Гравюри були заховані у фонді музею до наступної виставки у 1997 році. Тоді теж виставляли не всі гравюри. І лише в 2006 році, коли було відкрито зали східного мистецтва, почали планувати цілу виставку гравюр Гойї. «Ми не хотіли знову різати. Гойя за життя пронумерував гравюри. Це як сторінки роману. Роботи треба дивитися всі разом. Ми хотіли, щоб це було два окремі зали, щоб люди мали можливість зробити перерву між ознайомленням двох серій і подумати про побачене», — каже «УМ» упорядник виставки Олена Шостак. До цієї події музей готувався два роки. Олена Дмитрівна за той час написала невелику книгу про життя Гойї і тогочасну Іспанію. Її можна придбати у музеї.

Закипіли в шоколаді

Закипіли в шоколаді

Перед Театром Франка простелено червону доріжку, у фойє тихо грає оркестр, дами у вечірніх сукнях і чоловіки з метеликами походжають туди–сюди. Всі в очікуванні церемонії нагородження всеукраїнського конкурсу «Коронація слова». Пізно ввечері 5 червня кияни могли побачити, як по Хрещатику йшли короновані чарівники пера, тримаючи в одній руці важкі статуетки золотої руки з пером, а в іншій — букети червоних троянд.

Зірка для зірки

Відразу після перемоги Діми Білана на «Євробаченні–2008» мер рідного міста співака подав наказ про перейменування вулиці його іменем. А на Буковині, де народилася наша учасниця Ані Лорак, тільки восени запалять зірку на її честь. Про це повідомив голова Чернівецької обласної державної адміністрації Володимир Куліш. У понеділок він звернувся до міського голови Чернівців Миколи Федорука з клопотанням встановити на Алеї зірок на Театральній площі Чернівців зірку Ані Лорак. «Успішний виступ Ані Лорак на «Євробаченні–2008» ще раз засвідчив непересічність таланту молодої співачки і підтвердив статус Буковини як пісенної столиці України», — пише Куліш у зверненні до мера міста.

Свій до свого по своє

Сьогодні у Парижі відкриваються «Дні українського кіно». У вересні наші фільми протягом тижня показуватимуть у Польщі, тоді у Чехії, Росії, Німеччині. В Андрія Халпахчі, директора Української кінофундації, який займається організацією цих кінопоказів, часто запитують, чи будуть «Дні українського кіно» в Україні. А то іноземці ознайомляться з нашим сучасним кінематографом, а ми тільки про нього чули. Дочекалися.

Філіп з конопель

Філіп з конопель

Учора Президент Віктор Ющенко присвоїв звання народних артистів України фіналістці «Євробачення–2008» Ані Лорак і народному артисту Росії Філіпу Кіркорову. «Я б хотів привітати і Кароліну, і Філіпа Бедросовича за ту роботу, яка була зроблена в рамках «Євробачення». Я хочу чітко і ясно сказати — це була українська перемога. І ті люди, які працювали на неї, достойні найвищих оцінок від імені Української держави», — сказав Віктор Ющенко. Правда, Президент не пояснив, чому за своє друге місце на минулому «Євробаченні» не отримала Вєрка Сердючка звання народного.

У Ані Лорак підвищилась самооцінка

У Ані Лорак підвищилась самооцінка

«Вітаю всіх із перемогою!» — такими словами Ані Лорак почала прес–конференцію з нагоди повернення з «Євробачення — 2008». — Ми посіли першу сходинку. Там навіть не було що порівнювати. Якщо у вас є бодай елементарне розуміння музики, ви це збагнули».

Із Белграда в Пітер

Із Белграда в Пітер

На «Євробаченні–2008» сюрпризів не сталося. Перше місце, як і казали букмекери, зайняв 27–річний росіянин Діма Білан із піснею Believe Me, наша Ані Лорак із хітом Shady Lady обійшла грекиню Каломіру із Secret Combination. У голосуванні, як і в конкурсі, взяли участь 43 країни. Нинішнє «Євробачення» побило всі рекорди за кількістю країн–учасниць і кількістю глядачів телетрансляцій — конкурс–2008 подивилося більше 100 млн. телеглядачів.
Результатами голосування, крім Росії, мало хто залишився задоволеним. Британський коментатор Террі Воган, який 40 років висвітлює «Євробачення», заявив, що перемога Білана несправедлива і політично ангажована. Інші критики пишуть, що Білан мав увійти в десятку, ну максимум — зайняти п’яте місце. Однак наступного року вся Європа таки збереться у Росії і матиме нагоду прогулятися вулицею Діми Білана.

Білан уже в фіналі. Чекає на Ані Лорак

Білан уже в фіналі. Чекає на Ані Лорак

«Україна не голосує», – час від часу на Першому національному повторював коментатор «Євробачення –2008» Тимур Мірошниченко. У вівторок у першому відбірковому півфіналі ми не маємо права голосу, бо наша голосиста Ані Лорак співатиме 22 травня. Тоді й українці своїх п’ять копійок вставлятимуть телефонним дзвінками і повідомленнями. А поки що ми лише споглядали, з ким матимемо справу у фіналі 24 травня. Відібрано 10 фіналістів із 19 учасників.