Глухий кут ворожої пропаганди

Глухий кут ворожої пропаганди

Попри оптимістичні заяви щодо швидкого падіння режиму Муаммара Каддафі війна в Лівії триває вже майже чотири місяці, й кінця–краю їй не видно. Хоча ініціатори та учасники військової операції проти Лівійської Джамахірії регулярно намагаються довести протилежне. Цього разу відзначилася Франція, яка повідомила, що вступила у контакт із посланцями Каддафі. І вони нібито стверджують, що лівійський лідер готовий залишити країну. «Лівійський режим промацує ґрунт усюди — в Туреччині, у Нью–Йорку, в Парижі — пропонуючи обговорити подробиці відходу полковника Каддафі», — заявив в інтерв’ю французькому радіо міністр закордонних справ Ален Жуппе. Але, за його словами, такі контакти не є офіційними переговорами. Мовляв, притиснутий до стіни силами внутрішньої опозиції та НАТО, Каддафі хоче «піти з честю». Нагадаємо, чутки про наміри лівійського лідера здатися в обмін на збереження гідності (тобто обіцянку заходу дозволити йому добровільно піти у відставку й не переслідувати кримінально) з’являються регулярно ще з квітня. Проте статус–кво зберігається й досі.

Врятувати рядового євро

«Для гарантування стабільності зони євро буде здійснено все необхідне, — запевнив голова Єврогрупи (міністрів фінансів єврозони) Жан–Клод Юнкер після завершення чергового засідання у Брюсселі. Нарада, яка почалася в понеділок, тривала до пізньої ночі: головною темою обговорення знову була криза в Греції. Як повідомив керівник Єврогрупи, для порятунку фінансової ситуації в цій країні «буде підвищено гнучкість та обсяг Європейського фонду фінансової стабільності (з 440 млрд. до 700 млрд. євро), продовжено терміни та знижено відсоткові ставки за кредитами Греції». За словами Юнкера, міністри фінансів єврозони також доручили спеціальній робочій групі «зважити можливості щодо формування нової багаторічної програми підтримки Греції, а також розробити заходи із забезпечення зниження вартості обслуговування її суверенного боргу». На засіданні також пролунало попередження про те, що складності з обслуговуванням свого державного боргу можуть з’яви­тися в Іспанії та Італії.

Росія теж хоче в Європу без віз

Росія не менше, ніж Україна, прагне безвізового режиму з Європейським Союзом. І тамтешні можновладці, так само, як і наші, люблять заявляти, що до підписання відповідної угоди залишається «всього нічого». Учора в Брюсселі відбувся заключний раунд переговорів між Росією та ЄС, у ході якого узгодження переліку спільних кроків щодо переходу до безвізового режиму «було завершено на 99 відсотків». Про це по завершенні переговорів повідомило агенції ІТАР–ТАКС «поінформоване дипломатичне джерело». «Офіційна інформація з’явиться дещо пізніше», — пообіцяв дипломат, який побажав залишитися неназваним. — Цей документ, який відкриває шлях до підготовки угоди про безвізовий режим, складається з чотирьох розділів: про захищеність документів, включно з біометричними даними, про міграційний та прикордонний контроль, протидію транскордонному тероризму і злочинності. В останньому розділі перелічено решту питань, зокрема взаємодію з Радою Європи, гарантування прав людини і тому подібне».

«Новин» не буде — репутація зіпсувалася

«Новин» не буде — репутація зіпсувалася

«Дякуємо вам і прощавайте», — великими літерами написано на першій сторінці останнього номера популярного британського таблоїда News of the World («Новини світу»), який вийшов накладом 5 мільйонів примірників. Останній він у буквальному сенсі: відучора одне з найстаріших у Британії та найпопулярніших у світі періодичних видань припинило своє існування. За свою 168–річну історію «Новини світу» пережили шістьох британських монархів та дві світові війни, а тепер спіткнулися на скандалі з нелегальним прослуховуванням. Власник газети, один із найбільших світових медіа–магнатів Руперт Мердок, вирішив закрити тижневик, тираж якого в часи найбільшого розквіту сягав дев’яти мільйонів примірників, з огляду на «заплямовану репутацію».

Волзький «Титанік»

Волзький «Титанік»

Росія в жалобі: у країні оголошено день скорботи за жертвами катастрофи на Волзі, внаслідок якої, за різними даними, загинуло до 120 людей. Позавчора близько 14–ї за місцевим часом у Куйбишівському водосховищі (Татарстан) затонув пасажирський теплохід «Булгарія». За словами пасажирів, яким вдалося врятуватися, судно пішло на дно буквально за лічені хвилини — разом з усіма, хто на той момент перебував у каютах. Дані про загальну кількість людей, які перебували на борту (а отже, й про кількість загиблих) МНС Росії станом на вчора постійно коригувало. Річ у тім, що крім 148 туристів, які придбали путівки на дводенний круїз по Волзі, «Булгарія» прихопила й чимало «безбілетників». Саме цей факт фахівці називають однією з можливих причин катастрофи, адже старенький теплохід, збудований у Чехословаччині 1955 року, був розрахований лише на 120 пасажирів. Окрім того, як з’ясували слідчі, що розслідують цю справу, вже з порту приписки в Казані судно вийшло з несправним лівим двигуном. Трагедія ж сталася на зворотному шляху.

Легенда від Індіани Джонса

Легенда від Індіани Джонса

Перуанці урочисто відзначають соту річницю відкриття Мачу–Пікчу — світової туристичної атракції та археологічного дива. Офіційні святкування почалися вчора — в день четвертої річниці визнання Мачу–Пікчу одним із семи чудес сучасного світу (голосування за визначення сучасних див відбувалося в інтернеті). У рамках святкових заходів — народні танці з різних регіонів Анд, концерти, паради та відтворення містичних ритуалів інків. З нагоди ювілею Національний банк Перу випускає пам’ятну монету номіналом 10 солів (3,5 долара). «Для Перу Мачу–Пікчу — це те саме, що піраміди для Єгипту», — заявив на відкритті святкувань перуанський археолог Луїс Лумбрерас, колишній глава Національного інституту культури.

Більше жінок — «Брати» незадоволені

Уряд Єгипту схвалив законопроект, згідно з яким восени в цій країні відбудуться перші демократичні парламентські вибори. Як повідомляє єгипетська державна інформагенція МЕНА, закон передбачає змішану пропорційно–мажоритарну систему: половину з 500 депутатів обиратимуть за списками, а решта 250 балотуватимуться в одномандатних округах. Закон виписано таким чином, що жодна з партій не зможе набрати в парламенті більшість. Водночас законодавчий орган буде потужною противагою сильній президентській владі. Також цей нормативний акт сприятиме обранню в депутати жінок, передбачаючи їх розміщення у верхній частині партійних списків. Окрім того, до 25 років знижено вік кандидатів, які можуть бути обрані до парламенту.

Що там, у підвалі? Золото, діаманти!

Що там, у підвалі? Золото, діаманти!

Фахівці різних напрямків уже тиждень працюють над класифікацією та оцінкою предметів із найбільшого в історії скарбу, знайденого в підвалах індуїстської святині XVI століття. Вартість багатства, яке кілька сторіч пролежало в храмі Шрі–Падманабхасвамі у місті Трівандрум, столиці штату Керала на півдні Індії, місцева влада оцінила у 22 мільярди доларів. Проте з історично–релігійно–культурної точки зору ця знахідка є взагалі безцінною. Дві тонни золота у зливках та монетах наполеонівських часів і періоду панування в Індії британців, цілі лантухи діамантів та рубінів iз Бірми та Цейлону, смарагди, двокілограмові статуетки із золота, жіночі прикраси з дорогоцінним камінням, золоті корони та золота статуя бога Вішну у позиції «вічного сну» понад метр заввишки... І це ще не всі скарби, які приховує храм, оскільки наразі відкрито лише шість сховищ, а їх у храмі більше.

Вибухово–сексуальна «смердючка»

Вибухово–сексуальна «смердючка»

Найсексуальніший жіночий костюм ХХ сторіччя отримав свою назву від атолу Бікіні в Тихому океані, на якому американці за чотири дні до його першої демонстрації на людях випробували атомну бомбу. Паризький модельєр Луї Реар прагнув, щоб його дитя вже з народження здобуло вибухову славу (кутюр’є не знав, що ця назва у перекладі з мікронезійського діалекту означає «смердючка»). І справді, перший показ бікіні 5 липня 1946 року в Парижі викликав фурор. Купальник із двох частин видався публіці чимось над­звичайно непристойним. А продемонструвати нове дизайнерське творіння на людях 65 років тому не наважилася жодна з манекенниць, тому на прохання Реара це зробила танцівниця «Казино де Парі» Мішелін Бернардіні.

Надійна платформа

У Польщі, яка з 1 липня головує в Євросоюзі, восени відбудуться парламентські вибори. Як повідомив на прес–конференції президент Броніслав Коморовський, попередньо він планує призначити голосування на 9 жовтня, хоча остаточну дату буде оголошено на початку серпня. Згідно з опитуваннями громадської думки, найбільший рейтинг наразі має правляча правоцентристська партія «Громадянська платформа» на чолі з прем’єр–міністром Дональдом Туском, яку підтримують від 34 до 48 відсотків виборців. Якщо «ГП» здобуде перемогу на виборах, Туск може стати першим iз часу повалення в Польщі комунізму партійним лідером, який виборе другий поспіль прем’єрський термін. Попри те, що всередині країни до нього немало закидів, і польські, і європейські аналітики сходяться на думці, що Туск майже безболісно провів Польщу через світову економічну кризу.