Шулерська компенсацiя —

Для українцiв, загнаних у лещата фiнансового голоду, т. зв. «Вiтiна тисяча» є реальною одноразовою допомогою. І так її i сприймають, не аналiзуючи — а що вiдбувається? Термiн «компенсацiя» означає вiдшкодування чимось iншим втрачених цiнностей. Чи вiдбувається реально ця дiя — вiдшкодування втраченого?.. Нам дають одну тисячу гривень, а з рахунку ощадбанку списують одну тисячу радянських рублiв. У цьому i є ознака шулерства.

Вiзьмiть за приклад Росiю

Вiдкритий лист Президенту України Вiктору Януковичу

Шановний Вiкторе Федоровичу! Звертаємося до Вас як до гаранта Конституцiї та конституцiйного ладу в Українi.

Частина некомпетентних i недалекоглядних депутатiв у Верховнiй Радi «протягла» антиконституцiйний закон про мови та мовну державну полiтику, яким намагаються ввести другу державну мову. Це суперечить чиннiй Конституцiї України, вносить сум’яття в душi людей, спричиняє напругу в i без того збудженому суспiльствi. Спрямуйте цих добродiїв вивчити законодавство Францiї чи Росiйської Федерацiї, якi є зразком щодо статусу державної мови, при тому, що в них проживають люди бага­тьох нацiональностей та етносiв.

«Раби, пiднiжки, грязь Москви» —

Вiдкритий лист до радника Президента України панi Ганни Герман

Шановна панi Ганно! Я пам’ятаю вас i ваш чарiвний голос та прекрасну дикцiю ще з тих часiв, коли ви працювали на радiо «Свобода». Переконана, що ви були i залишаєтеся справжнiм українським патрiотом, а значить, розумiєте, яку загрозу нашiй молодiй державi несе закон Колеснiченка—Кiвалова. Отож у мене до вас прохання: спробуйте переконати Вiктора Януковича, щоб наклав вето на цей одiозний закон. Пояснiть йому, що росiйськiй мовi на теренах України нiщо не загрожує. Адже росiйськомовнi громадяни мають можливiсть i говорити, i читати книжки та газети, i дивитися телепередачi, i вчити дiтей своєю рiдною мовою. Навпаки, такої можливостi в областях сходу та пiвдня України позбавленi україномовнi громадяни. Саме українську мову треба захищати та розвивати на Донбасi та в Криму, на Луганщинi та Одещинi.

Голодний пес як символ розпаювання

Ми, жителi сiл Старi Кривотули та Красилiвка, Новi Кривотули та Терновиця, вимушенi звернутися до керiвництва держави зi сторiнок авторитетної газети «Україна молода», позаяк опинилися в становищi голодранцiв, зневажених колишнiм нашим колгоспним керманичем. На територiї наших чотирьох сiл до 2001 року дiяв колгосп «Ленiнська iскра», керiвником якого був вiдомий на Прикарпаттi господарник Дмитро Миколайович Палiй, уро­дженець села Новi Кривотули.

Ми, звичайно, не проти євреїв...

Пiд такою назвою («Ізраїль вiзьме в оренду Ічнянський район») в чернiгiвськiй газетi «Сiверщина» за 21 червня надруковано статтю Вiктора Баранова — мешканця Ічнянського району, правозахисника. Стаття злегка iронiчна, та це смiх крiзь сльози. Автора непокоїть, що районом керують представники Партiї регiонiв, якi дбають тiльки про агiтацiйну роботу. У соцiально–економiчнiй сферi самi недолiки, причину яких вiн розумiє — спостережливий, логiчно мислить, дивиться в корiнь: «У нас давно все змiшалося в хаотичну купу, i тепер важко розiбратися, де ми живемо — в Ізраїлi, Росiї чи Африцi. Серед депутатiв Верховної Ради бiльшiсть — євреї та росiяни... Найбагатшi люди в Українi — євреї. Громадянин Ізраїлю Черновецький навiть став мером Києва... Українськi футбольнi клуби переповненi другорядними футболiстами з Африки, якi за програшнi матчi отримують мiльйони... Пiсля розвалу Радянського Союзу єврейськi бiзнесмени за копiйки викупили державнi пiдприємства i стратегiчнi об’єкти в нафтовiй, хiмiчнiй, енергетичнiй, гiрничiй та iнших галузях. Доходи таких бiзнесменiв зростають астрономiчними темпами — це мiльярдери Новiнський, Коломойський, Пiнчук, Боголюбов, Живаго, Фiрташ, Порошенко; мiльйонери — Бродський, Рабинович, Ярославський, Черновецький, Суркiс, Червоненко та iншi... У злиденнiй Українi налiчується майже 200 багатiїв, загальнi статки яких досягли 90 млрд. доларiв, сформувався державний капiталiзм, за якого народна скарбниця стала власнiстю касти нуворишiв...

Подароване дитинство

Подароване дитинство

Тривалий час на території Хоружівки сто­яв покинутий радянський «довгобуд» — напiвзруйнована будiвля дитячого садка, який розпочали споруджувати ще тридцять рокiв тому. І хтозна, скільки б іще маячила ця пустка, якби вихідці з цього села — Петро та Вiктор Ющенки — не допомогли з коштами, аби цю споруду вiдбудувати, оснастити необхiдним обладнанням, меблями, iнвентарем. Тепер тут розташували дитячий будинок для дiтей–сирiт та дiтей, позбавлених батькiвського пiклування, який прихистив близько 50 дiтей вiд 6 до 18 рокiв.

Міфічний Олександр Невський

Скажiть, коли на українському телебаченнi закiнчиться росiйський балаган, що триває з ранку до вечора? А коли переглянеш програми українських телеканалiв, якi, до речi, теж не в руках українських власникiв, то тiльки дивуєшся. День у день крутять кiнострiчки росiйською з 60—70–х рокiв минулого столiття i новi — всi теж росiйськi: про бандитизм, розбiй, пограбування, вбивства, тюремнi iсторiї. Всюди стрiляють, п’ють, гуляють. Особливо про героїчну епопею в Чечнi полюбляють показувати, про те, як вони за два днi вiйни на Кавказi поховали близько ста тисяч своїх солдатiв i офiцерiв.

Подорож у минуле...

Публікація в «Україні молодій» від 12 січня ц. р. під заголовком «Зошит із болючими оцінками», в якій розповідалося про нелегке життя нас, післявоєнних «безпризорників», у розташованому в селі Розбишівка на Полтавщині дитбудинку, не залишилася непоміченою. Звернули на неї увагу і в Розбишівській спеціалізованій середньо–освітній школі (так тепер називається цей заклад). Тож на недавню зустріч вихованців 1938—1966 років запросили й мене. І хоч вік та стан здоров’я вже не сприяють неблизьким мандрівкам, вирішив поїхати. Постійний дощ і спогади про минулий приїзд (на рубежі 80–х застав там убогість і руїну) створювали відповідний настрій. Та коли зайшов на подвір’я своєї другої домівки, в якій прожив 10 років, на душі посвітлішало. Бо ж спочатку побачив ошатні будівлі, заквітчані газони, а потім — затишок житлового корпусу, їдальні, актової зали. Відчувалося, що зроблено все те не для «показухи», а для нормального життя та навчання обділених долею дітей.