Зближення з умільцями

Оригінальний туристичний маршрут у рамках проекту «Мистецька палітра Прикарпаття» стартує у краю Черемоша й Прута. «У нас дуже багато талановитих майстрів, але ми передусім налагоджуємо співпрацю з тими, хто готовий поділитися своїм умінням і знаннями з іншими зацікавленими людьми. Взяти участь у проекті вже зголосилося 126 майстрів, котрі зустрічатимуть туристів, проводитимуть для них майстер–класи, знайомитимуть з історією, звичаями та обрядами свого населеного пункту.

Інтерни по–українськи: комедія чи ?..

Інтерни по–українськи: комедія чи ?..

Після зустрічі зі студентами–старшокурсниками Полтавської медичної стоматологічної академії начальник Кременчуцького міського управління охорони здоров’я Валерій Литвиненко заявив про наміри тамтешніх посадовців у цьому році ще активніше виконувати програму залучення лікарів–інтернів для проходження інтернатури у місцевих медзакладах з їхнім подальшим працевлаштуванням. Зокрема, тут хочуть перевершити позаминулорічний і минулорічний показники, коли саме за допомогою коштів міського бюджету вдалося «звабити», відповідно, двох і сімох інтернів. Ідеться про реалізацію прийнятої Кременчуцькою міськрадою восени 2011 року першої в Україні міської програми стимулювання припливу фахівців–медиків найнеобхідніших і водночас дефіцитних спеціальностей, починаючи з інтернівської лави.

Алея врятованих життів

У Тернополі триває тиждень «За збереження життя», ініційований «Школою щасливого материнства святої Анни», яка діє при місцевому «Карітасі». Суть усіх акцій, запланованих на ці дні, полягає в тому, щоб у популярній формі надати населенню (передусім молоді) максимум інформації про те, яким великим злом є переривання вагітності та як від цього убезпечитися.

Меню для перелітних птахів

Дикі качки, гуси та лелеки, які прилетіли з теплих країв на околицю села Мошни Черкаського району, зовсім не розраховували, що в цю пору тут можуть бути морози, а поля вкриті сніговою ковдрою. Голодний пташиний лемент, що долинав із берегів річки Вільшанки, почули місцеві жителі. «Наші люди взялися підгодовувати бідолашних птахів. Несуть їм усе їстівне, що мають удома», — розповідає «УМ» секретар Мошнівської сільради Світлана Хижняк.

Борщ до Харкова доведе

Із цього літа у Харкові буде регулярно проводитися фестиваль борщу. Смачне кулінарне дійство, приправлене широкою культурною програмою, чиновники вирішили заснувати для заманювання в регіон туристів. На ви­бір саме цієї культової української страви як рекламний бренд вплинув апетит футбольних фанатів «Євро–2012», які минулого літа змусили місцевих поварів літрами варити саме знаменитий борщ.

«Камерне» місто

Приблизно рік тому в керівництва Тернопільської міськради виник задум встановити на вулицях обласного центру цілу мережу неприхованих камер відеоспостереження, які сприяли б забезпеченню громадського порядку, показували ситуацію на дорогах, популяризували визначні пам’ятки через інтернет тощо.

Про гетьманів замовив слово

Про гетьманів замовив слово

У Черкаському Національному університеті імені Богдана Хмельницького читає лекції наймолодший лектор в історії України. Звати його Віталик Нечаєв і йому лише дев’ять років. Він ще вчиться у четвертому класі Звенигородської школи імені Тараса Шевченка, але вже поділився своїми знаннями зі студентами.

Рятівна смс–ка

Кількість жертв руйнівної повені на Прикарпатті 23—27 липня 2008 року могла, переконують фахівці, бути значно меншою, якби людей встигли вчасно повідомити про наступ страшної стихії. Тоді розбурхана вода забрала життя 36 мешканців краю, декого захопивши зненацька в ліжку.

Кіловат–години з–під курки

Кіловат–години з–під курки

Уже в 2014 році на Дніпропетровщині добуватимуть електричну та теплову енергію з пташиного посліду. Цей проект планують втілювати в життя на птахокомплексі «Дніпровський», що в Нікопольському районі. До речі, вперше на теренах колишнього Радянського Союзу.

«Підривників храму» захистить Київ?

«Підривників храму» захистить Київ?

Жовтневий райсуд міста Запоріжжя 14 березня не міг визначитися з долею трьох молодиків, підозрюваних у скоєнні вибуху у Свято–Покровському храмі. Нагадаємо, що 28 липня 2010 року при вході у приміщення собору спрацював вибуховий пристрій, внаслідок чого загинула монахиня. У скоєнні злочину слідство звинуватило братів Антона Харитонова та Сергія Дьоміна, а також Євгена Федорченка. Утримувані під постійною вартою своєї вини не визнали, їхні захисники акцентують на відсутності будь–яких доказів причетності хлопців до організації вибуху.