З вітерцем — без музички!

З вітерцем — без музички!

«Вибачте за затримку, — випалила якось відома письменниця Оксана Забужко слухачам, котрі прийшли на її відкриті лекції. — Зупинила «мерс», думала швидше до вас доїду, а натомість потрапила в пробку. Півгодини довелося терпіти, як водій «мордував» мене блотними «пєснями». І незручно ж було попросити вимкнути цей жах». Киян, коли послуговуватись лексикою пані Забужко, в маршрутках «мордують» щодня. Мешканцям столиці добиратися з роботи у час пік часто доводиться не лише скоцюрбившись на одній нозі, а ще й з «хрипким»: «я уб'ю тєбя, лодочнік» над вухом. Сперечатися ж із водієм «бусика» про музичні смаки марна витрата часу. Принаймні так було донедавна.

Секрети пляжного піску

Секрети пляжного піску

До початку купального сезону столичні комунальники завезли 700 тисяч кубометрів свіжого насипу, визначили «заборонені» території і тепер кажуть, що комфортність відпочинку повністю залежить від можливостей нашого гаманця.
Якщо кілька тижнів ви мріяли про близьку відпустку і вже навіть склали план дій на відпочинок у Криму, але в останню мить облюбована ідея з гуркотом провалилася, не засмучуйтеся. Здивувати колег морською (ну майже морською) засмагою можна й не виїжджаючи до солоної води. Принаймні в цьому запевнили «УМ» фахівці державного комунального підприємства з охорони, утримання та експлуатації внутрішніх водойм міста Києва «Плесо». У розпорядженні киян та їхніх гостей цьогоріч аж 24 міських пляжі та 35 відпочинкових територій біля ставків і озер. Головне — знати місця.

«Дикі танці» на воді

Хоча 7 липня це свято в Києві відзначатимуть уперше, дійство обіцяють зробити видовищним і яскравим. Тим паче, що воно збігається зі святом Івана Купала. В основному завдяки тому, що всі заплановані заходи відбуватимуться на воді. Відзначати День Дніпра наступної середи почнуть о 12-й годині. Тоді по найбільшій річці України пройдуть вiтрильні, весельні та моторні регати. Стартуватимуть змагання біля станції метро «Дніпро» навпроти шостих сходів. А вже о 19-й годині там же розпочнеться друга частина свята — концертна програма «Ой, Дніпре, Дніпре, батьку наш!». На яку запрошено близько 800 українських співаків та колективів.

«Свiчку» звели — школи тріснули

«Свiчку» звели — школи тріснули

Коли будівництво на вулиці Лютеранській, 10 тільки намічалося, бабусі-протестантки виходили на майбутній будмайданчик із плакатами і закликами не руйнувати старий Київ. Адже спорудити житловий будинок збиралися впритул до двох — 117-ї, 86-ї — столичних гімназій та кінотеатру «Дружба». Тоді критику будівельники вислухали і пообіцяли, що «стрілку» зведуть низьку: всього на десять поверхів. Нещодавно скандал довкола будівництва знайшов продовження: в сусідніх із ним спорудах і школах з'явилися тріщини. Місцеві мешканці переконані, що руйнування спричинила саме новобудова. Підтримують їхню позицію і фахівці Київського будівельного технікуму. Останні навіть заявляють, що своїх дітей у такі школи вчитись нізащо не пустили б, через ненадійність...

Міцніше за «баранку», тримайся, шофере

У передчутті святкових вихідних не гріх помріяти і про відпочинок із рідними чи друзями. Тим більше, що ці субота-неділя для киян будуть особливими — у столиці гучно відзначатимуть День міста. Взяти участь у народних гуляннях, побувати на рицарських поєдинках, зорганізувати шашлики за містом і випити зайву пляшка пива за рідний Київ, звісно ж, не гріх, аби закінчилося все добре. Але свято вам можуть зіпсувати і сторонні. За статистикою, найбільша кількість аварій, крадіжок авто та несанкціонованих паркувань припадає саме на святкові дні, кажуть фахівці столичного Управління державної автоінспекції у місті Києвi. Причому помилки водіїв з року в рік повторюються. Тому напередодні глобального відпочинку киян «УМ» вирішила зібрати рецепти, як уникнути не надто приємних балачок з автоінспекторами і зберегти власні автомобіль та гаманець недоторканими.

День Києва: що саме, де i коли

Святкувати день Києва можна починати вже сьогодні. Спеціально для киян, які захоплюються спортом, із 27 по 30 травня у Києві проходитиме Міжнародний турнір «Регбі-2004». Початок змагань о 10.00 на стадіоні «Спартак» (вулиця Фрунзе, 105).

Велосипедний бум

Велосипедний бум

Протягом останніх двох років кількість бажаючих покататись на велосипеді в столиці збільшилась майже вдвічі. І хоча до Китаю, де на роверах по вулицях одночасно гасають більше 30 тисяч чоловік, Києву ще далеко, мода 80-х кататися у вільний час на велосипеді повертається. В центрі все частіше можна побачити киян на двоколісному транспорті. Проте, схоже, любителям покрутити педалі доведеться задовольнитися «дикими» київськими вулицями, на яких і велосипедні доріжки, і спеціальні паркінги просто не передбачено.