Пекарня у підпіллі

Повідомленнями про викриття підпільних ґуралень сьогодні нікого не здивуєш: і надприбутки гарантовані, і технологія — зазвичай — найпримітивніша. Але на Луганщині пішли далі. І завели собі підпільну пекарню.

Скутер-убивця

Скутер-убивця

Цей випадок стався два місяці тому й шокував не лише Галичину, а й усю Україну. 29 червня 2009 року на озері поблизу села Демня Миколаївського району, що на Львівщині, серед білого дня потонув 14–річний Ігор Заріцький.

Засекречена сільрада

Засекречена сільрада

Орлівщина біля Дніпропетровська — це приблизно те ж, що Конча–Заспа біля Києва. Місця тут справді надзвичайно мальовничі. Отож Орлівщина здавна приваблює грошовитих людей, яким хочеться тут побудуватися.

Звісно, у таких пориваннях завжди виникає зваба половити рибку в каламутній воді. Відразу 23 депутати тутешньої сільської ради з 27 звернулися до Президента України, Голови Верховної Ради та інших у переліку найвищих посадовців нашої держави як до останньої надії. Зокрема, вони повідомляють про те, що 76 рішень вищого органу місцевої влади приймали від їхнього імені, але без... їхнього відома. І рішення не прості, а справді золоті — щодо виділення благословенних земельних ділянок.

Отямилася — у гіпсі і... на роботі

Мешканці Осипен­ків­ського і Ленінського районів Запоріжжя упродовж тривалого часу і гадки не мали, як ризикували життям своїх діток, коли відводили їх для забав на батуті. Атракціон на вулиці Звенигородській обслуговувала лише дівчинка–підліток. А розваги, як помітили правоохоронці, були дійсно надто ризикованими: роботу атракціону забезпечував бензиновий двигун, що заради більших прибутків працював безперервно.

«Мені ліки з наркотою!»

Успішну спецоперацію проти наркоділків днями провели працівники обласного УБОЗ Запоріжжя. Як повідомили «УМ» у прес–службі ГУБОЗ МВС, правоохоронцям вдалося знешкодити злочинну групу, яка цілий рік торгувала великими партіями ліків, що містять сильнодіючі наркотичні речовини та прекурсори.

Василь Неволя: Квиток у неволю чекає багатьох

Василь Неволя: Квиток у неволю чекає багатьох

Нині багато резонансних справ проходить через горнило екстрадиції (видачі злочинців, що переховуються на території інших дер­жав), оскільки затяті кримінальники, серед яких трапляються навіть відомі політики та олігархи, прагнуть будь–що уникнути переслідування законом у себе на батьківщині й шукають шпарини на кордоні. Однією з найбільш обговорюваних нині тем є оголошення у міжнародний розшук підозрюваного у вбивстві екс–нардепа Віктора Лозинського. Про це, а також про стан справ із екстрадицією правопорушників до України говоримо із керівником робочого апарату Національного центрального бюро Інтерполу Василем Неволею.

«Доказів достатньо, пане прокуроре!»

«Доказів достатньо, пане прокуроре!»

«Україна молода» має у своєму розпорядженні подання народного депутата Григорія Омельченка, який звернувся до Генеральної прокуратури з вимогою притягнути низку як колишніх, так і теперішніх вищих державних посадовців до кримінальної відповідальності за фактами порушення законів та Конституції України. Звернення на 31 аркуші адресоване й Президентові України. Офіцер СБУ, який представляє БЮТ, просить Віктора Ющенка у рамках своїх повноважень дати доручення Генпрокурору Олександрові Медведьку, щоб той вжив невідкладних заходів для «завершення досудового слідства та притягнення до кримінальної відповідальності організаторів і замовників убивства журналіста Георгія Гонгадзе». Окрім того, подання містить багато фактів про інші злочини екс–Президента, і не лише його. Тож є нагода, як кажуть, згадати все.

Газ не міг «розрізати» будинок

Газ не міг «розрізати» будинок

Минуло сім із половиною місяців відтоді, як у курортній Євпаторії пролунав вибух, що забрав життя 27 людей. Під час порятунку мешканців з–під завалів на місці НП перебували керманичі держави — Президент Віктор Ющенко та Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко. Надавалася перша допомога, підраховувалися збитки, було створено урядову комісію з розслідування причин НП. Менш ніж за місяць потому, видаючи перші ключі від нових квартир постраждалим євпаторійцям, Прем’єрка більше говорила про покарання для винуватців трагедії. І додала, що наразі перевіряють на безпеку підвали всіх багатоповерхівок по країні. Вже тоді стало зрозуміло, що урядовці не бажають розглядати жодну версію вибуху, яка не збігається із офіційно затвердженою. Мовляв, у підвалі будинку стався витік газу та кисню з балонів, які безвідповідально залишили там комунальники. Їх і треба карати...

Шкуродери в погонах

Шкуродери в погонах

Варварський розстріл диких тварин, п’яна бійка з єгерем і напад на прибулих за викликом співробітників міліції — так «весело» закінчився сімейний відпочинок на природі для великої групи офіцерів кримінальновиконавчої системи. Начальник оперативної частини однієї з виправних колоній Херсонщини у званні підполковника, його дружина — лейтенант на посаді психолога, її сестра — контролер СІЗО Херсона, старший братпідприємець і прапорщик одного вихідного дня відправилися у похід на моторному човні по річці Конці.

Замість зарплати — «в морду»

Замість зарплати — «в морду»

Вивихи свідомості господарів життя в Україні... Можна розстріляти людину, якщо вона зайшла до чужого лісу. А що можна ще? Наприклад, зацідити в обличчя підлеглому працівнику, коли той прийшов просити заборговані гроші. Історія, яку розповів кореспонденту «УМ» Сергій Шмана, головний енергетик ТОВ ВЮТ БУД (цегельний завод у райцентрі Ріпки), якраз про це.