Немодний токар Моня Токін

При плановій кількості цьогорічного набору до професійно–технічних училищ Полтавщини у сім тисяч учнів реальне бажання вступити туди виявили тільки 2,2 тисячі дев’ятикласників і 1,6 тисячі одинадцятикласників. Тож, за словами заступника начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Володимира Дуброви, згаданий план виконано поки що тільки на 53, 5 відсотка. Коли ж врахувати, що й до робітничих професій симпатії випускників розподіляються, м’яко кажучи, нерівномірно, то деякі ПТУ взагалі опинилися на межі закриття.

«П’яна» термобудка

Днями цей високоградусний вантаж «засвітили» співробітники податкової міліції Полтавщини. Реалізуючи матеріали оперативних напрацювань, вони зупинили одну з вантажівок, яка рухалася автомагістраллю Київ—Харків. Зовні вона нічим не відрізнялася від сотень своїх «сестер» із напівпричепами–термобудками. Однак термобудка цієї автівки насправді була лише своєрідною маскувальною «оболонкою» для... потаємної цистерни. Останню виготовили спеціально для підпільного перевезення спиртової продукції. Адже цистерна займала фактично всю корисну площу і кріпилася за допомогою окремих пристосувань.

Конопляний «скелет» у шафі

Співробітників міліції, уповноважених перевіряти дотримання паспортного режиму іноземцями, 23–річний громадянин Тунісу, котрий мешкав у Полтаві з 2006 року, зустрів, як кажуть, із розпростертими обіймами. Сам запросив до квартири, без зволікань показав і «аусвайс»... Однак від пильних очей правоохоронців не сховалося й те, чого згаданий гість України волів би не показувати. У звичайній шафі для одягу іноземець облаштував таку собі міні–теплицю для вирощування наркосировини. Там стояв горщик для квітів, у якому зеленіли ... коноплі!

Вікно в Європу — через стічні води

Нещодавно у містечку Васнес–Аудемез–Бріфель, яке розташоване у бельгійській провінції Ено, урочисто відкрили автономну біологічну станцію очищення стічних вод «Біософ», розроблену українським науковцем, інженером–екологом, професором Кременчуцького політехнічного університету Володимиром Артамоновим.

Замість гицеля — скальпель

В індустріальній «столиці» Полтавщини зробили перші кроки до цивілізованого зменшення поголів’я бродячих собак: у притулку для таких тварин, яким опікується комунальне підприємство «Кременчукспецсервіс», їх почали стерилізувати.

А над малям — сова розумна

Із січня по квітень поточного року тривав ініційований мерією та клубом почесних громадян міста конкурс ескізних проектів гумористичних скульптур серед дітей. За цей час кожен бажаючий хлопчик чи дівчинка мав не лише намалювати ескіз оригінальної скульптури, а й «прив’язати» її до місця майбутнього осідку та придумати пов’язану зі своїми персонажами легенду. Днями ж у Комсомольську за підсумками конкурсу відбулося урочисте відкриття одразу трьох веселих і не зовсім дитячих скульптур.

Пробачте, Володимире Семеновичу

Пробачте, Володимире Семеновичу

Виконавчий комітет Кременчуцької міськради, відреагувавши на звернення «ініціативної групи», одноголосно прийняв рішення про встановлення на будинку №2 по вулиці 1905 року меморіальної дошки видатному російському барду й актору Володимиру Висоцькому. Таким чином «індустріальна столиця» Полтавщини не лише вшанує пам’ять народного улюбленця радянської епохи, а й по–своєму вибачиться, бодай перед його душею, за зірваний 33 роки тому концерт. У 1975 році чільники тодішнього міськкому комсомолу запросили Володимира Висоцького виступити в наддніпрянському місті. Бард погодився і навіть приїхав до Кременчука. Та концерт скасували...

Я пам’ятаю мить чудову

Одразу 16 назв вулиць, що залишилися мешканцям Лубен у спадок від тоталітарного минулого, замінили. У рішенні про перейменування йдеться передовсім про «врахування історичних традицій України та міста Лубен».

«Партизани» з адмінресурсом

«Єдиний центр» — це «партизанський загін» у складі своєї фракції. Так депутатську групу «ЄЦ» назвала позавчора на прес–конференції у Полтаві народний депутат від блоку «Наша Україна — Народна самооборона» Ольга Герасим’юк. «Бо ж саме та група розбалансовує голосування фракції «НУНС», — зазначила пані Ольга. — На засіданнях фракції ми спочатку обговорюємо той чи інший законопроект, сперечаємося, а потім більшістю ухвалюємо рішення. Але коли доходить до голосування в сесійній залі, «єдиноцентристи» просто витягують свої картки і виходять. Спостерігаєш за цим і обурюєшся».