Портнов має забезпечити Юлі президентство?

Фракція Блоку Тимошенко наполягатиме на тому, щоб у перший же день роботи другої сесії Верховної Ради (себто наступного вівторка) парламент звільнив із посад тих керівників органів виконавчої влади, на місце яких коаліція демократичних сил уже має інші кандидатури. Як наголосив на прес–конференції з цього приводу молодий БЮТівець Валерій Писаренко, зокрема, це стосується голови Фонду держмайна. За словами нардепа, у ВР уже внесено подання Прем’єр–міністра на звільнення з крісла голови ФДМУ Валентини Семенюк і зареєстровано відповідний проект постанови.

Аби ото не працювати?

Якщо депутатам Партії регіонів не пояснять офіційно, йдемо ми в НАТО чи ні, то буде біда. Тобто не буде роботи Верховної Ради — в останній день поточної сесії, 25 січня, «регіонали» погрожують знову заблокувати трибуну.

Кривава юшка з чоловічого достоїнства

Кривава юшка з чоловічого достоїнства

Мордобій у секретаріаті Президента — це, здається, для української політики прецедент. Звісно, десь по кабінетах і туалетах «кризові» чоловіки на кшталт Медведчука, можливо, з’ясовували стосунки і раніше, але щоб так — прилюдно, з негайним інформаційним висвітленням події... Не дивно, що інцидент між міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком і міським головою Києва Леонідом Черновецьким одразу став топ–новиною й залишався головним інформприводом протягом усього уїк–енду та понеділка.

Не хочу в НАТО — не буду працювати

Недовго у Верховній Раді тривала робота. Зібравшись учора в сесійній залі, парламентарії, які напередодні працювали в комітетах, розгубили увесь законотворчий запал і жодного питання так і не розглянули. Хоча в порядку денному пунктів було небагато, адже всі кадрові призначення погоджувальна рада ще раніше вирішила перенести на останній день сесії, 25 січня.

Усім вільно!

Рівень демократії у світі знижується. За результатами щорічного дослідження американської неурядової організації «Фрідом хаус», п’ята частина країн світу зробила крок назад у сфері політичних прав і громадських свобод. Найбільше «здали» країни Південної Азії, також суттєве погіршення ситуації експерти відзначають у країнах колишнього Радянського Союзу і близькосхідної, північної та екваторіальної Африки. Як зазначається в доповіді «Фрідом хаус», погано те, що в цьому списку — багато політично важливих країн, зниження рівня демократії в яких має великий вплив у регіональному і глобальному сенсі. Зокрема, серед таких держав названі Росія, Пакистан, Кенія, Єгипет, Нігерія та Венесуела.

Робота затягується

Верховна Рада таки скоротить собі канікули щонайменше на тиждень. Хоча пропозицію Президента відмовитися від офіційного зимового відпочинку й попрацювати на благо народу багато парламентаріїв сприйняли вельми скептично, адже в Конституції записано, що чергова сесія ВР починається «першого вівторка лютого». Але якщо призначити початок наступної сесії на інший день — означає порушити Основний закон, то відтягнути кінець нинішньої значно простіше. Тож учора учасники погоджувальної ради керівників фракцій і комітетів парламенту підтримали ініціативу Голови ВР Арсенія Яценюка й вирішили продовжити роботу першої сесії до 25 січня (за розкладом вона повинна була закритися 18–го).

«Гангангейт» як лакмус

«Гангангейт» як лакмус

Російський громадянин і опозиціонер Михайло Ганган, який уже півроку мешкає в Україні, учора нарешті вийшов на волю із Вінницького ізолятора тимчасового утримання, куди потрапив 31 грудня. Та навряд чи варто сподіватися на те, що епопея з видачею Російській Федерації члена забороненої там Націонал–більшовицької партії завершена.

Юля «прорветься» для людей, а не політиків

Юля «прорветься» для людей, а не політиків

Кабінет Міністрів під проводом Юлії Тимошенко, на відміну від свого попередника, вже фактично має з чим «прориватися» до народу. Учора на своєму першому після Нового року засіданні урядовці ухвалили програму діяльності Кабміну під гучною назвою — «Український прорив: для людей, а не політиків». Щоправда, поки лише за основу — до цього документа належить внести чимало змін і поправок.

Ви депутати чи аморальні?

Відпочили трохи — і досить, час братися до роботи. Щоправда, народних депутатів це не стосується: хоч за розкладом вони цього тижня й «працюють у комітетах та фракціях», але, як з’ясувала «УМ», насправді чимало законодавців перебувають не лише за стінами парламентських приміщень, а й узагалі не в Україні — відпочивають за кордоном. А вже з 18 січня у них розпочнуться офіційні канікули. І це після того, як законодавчий орган і так півроку не працював!

Україна прирекла російського опозиціонера на смерть?

Вінницька правозахисна група обурена вироком Замостянського районного суду, який «засадив» на 40 діб російського опозиціонера, одного з організаторів «Маршів незгодних», члена забороненої в Росії Націонал–більшовицької партії Михайла Гангана. Як сказано у повідомленні вінницьких правозахисників, вони планують оскаржити в Апеляційному суді Вінницької області рішення судді Прокопчук, яка 2 січня задовольнила подання УБОЗ МВС України про надання згоди на тимчасовий арешт Гангана. Зневаживши той факт, що вже 31 грудня до управління МВС у Вінницькій області було передано документи, які підтверджували факт звернення російського «нацбола» до Управління Верховного комісара ООН у справах біженців та написаної заяви про надання йому статусу біженця в Україні.