Молоде життя в кредит

Молоде життя в кредит

Чимало молодих людей, які приїздять до Києва у пошуках кращої долі (престижного навчання чи добре оплачуваної роботи), стикаються з однією і тією ж проблемою — де жити? Зняти квартиру в столиці стає все важче — ціни ростуть як на дріжджах, а попит перевищує пропозицію.
На тлі дорожнечі київських квартир досить привабливо виглядають пропозиції банків придбати нерухомість у кредит. Спеціально для молоді (за новим законом, до 35 років) розроблено програму, за якою банки пропонують дещо нижчу відсоткову ставку по кредитах — здебільшого 12 відсотків річних у валюті, частину з яких позичальнику компенсує держава в особі Національного банку України — 7,5 відсотка (у розрахунку з нормативної площі квартири та державної ціни). «Україна молода» вирішила розібратися, наскільки дієвою на сьогодні є така програма і які етапи необхідно пройти, щоб отримати в кредит омріяне столичне житло.

«Ми не будемо їсти до останнього» —

Учора на Хрещатику, під приміщенням інформаційної агенції УНІАН вони голодували другий день. Серед протестуючих лише чоловіки. Головна їхня вимога — дозволити мешканцям гуртожитку заводу «Більшовик», що розташований на вулиці Виборзькій, 22, приватизувати житло. «Керівництво заводу «Більшовик» не дозволяє нам приватизувати наші кімнати, в яких ми живемо десятки років, і це незважаючи на те, що ще 6 серпня мер Києва Омельченко підписав розпорядження про передачу нашого гуртожитку в комунальну власність міста», — розповідає «УМ» організатор голодування Євген Катюх. І додає, що вийти на площу люди погодились, коли гуртожитком поповзли чутки , що директор заводу збирається продати приміщення, а людей «порозпихувати» по комуналках.

Гостини в козака Мамая

Гостини в козака Мамая

У забудованому Києві все менше залишається затишних місцин, куди хочеться втекти від шуму після напруженого робочого тижня. Навіть старий друзяка Поділ якось непомітно перетворився на розколошканий вулик. А меланхолікам і романтикам шукати усамітнення доводиться за межами міста. Втім незабаром у самому центрі столиці з'явиться привітне українське... село. Роботи з його оздоблення вже добігають кінця. Тож куточок архітектури та побуту ( інакше — «Мамаєва Слобода» в парку Відрадний) прийматиме відвідувачів уже наступного року. Село в місті займе 9 гектарів землі, а за довжиною буде не меншим, нiж Хрещатик. Мешканці Відрадного вже встигли охрестити це село Пирогів-2. Однак розробники проекту такі порівняння сприймають з обуренням. Кажуть, що не старалися зробити зі «Слободи» музей, бо в останніх українську культуру лише консервують. У «Мамаєвій Слободі» декорацій та експонатів не буде принципово: у козацькій церкві служитимуть службу, а в млинi молотимуть зерно...

Київське метро по-європейськи

Київське метро по-європейськи

Якщо ви, як і більшість киян, щодня користуєтесь швидким і надійним видом транспорту — метро, то, певно, в найдрібніших деталях можете оцінити всі його «переваги» у час пік. Потяги столичної «підземки» київськими тунелями незмінно бігають ось уже п'ятий десяток років і давно відслужили своє. Зроблені ще за радянських часів тісні вагончики тепер насилу вміщають у себе всіх пасажирів, пронизливо пищать на поворотах, а їхні системи вентиляції майже не подають свіже повітря. Втім покататися в зручному модернізованому вагоні вітчизняного виробництва кияни зможуть уже наступного року. Переоснастити ж новинкою всю столичну «підземку» її керівництво обіцяє через шість років — рухомий склад, подібний до кращих європейських зразків, з'являтиметься з відкриттям кожної нової станції метро.

Кофточка з Пасажу — безцінь на розпродажу

Кофточка з Пасажу — безцінь на розпродажу

Нині у всіх столичних магазинах — справжній бум. Київські модниці буквально окупували престижні центральні крамнички, що оголосили розпродаж, і змітають із полиць усе, що потрапляє на очі. Тож якщо до розпродажів ви традиційно ставитеся з прохолодою, радимо відкинути всі свої упередження і терміново скуповуватись. Ви досі вагаєтесь? Згадайте красуню Келлі з популярного молодіжного серіалу «Беверлі-Хіллз»: її шопінги у пошуках знижок показали нам, що «розпродаж» — це модно й актуально навіть у багатому світі. А ще — неймовірно вигідно, що ми перевірили на собі у відомих київських магазинах.

Дачі для «ледачих»

Дачі для «ледачих»

Як би не старалася столична влада забудувати центральну частину Києва елітним житлом, рано чи пізно на всіх бажаючих землі не вистачить. Шукати її тоді доведеться вже за межею міста. Кияни, які зрозуміли це, зараз намагаються забезпечити себе хоч і невеликим, але своїм приміським будиночком. Дачний відпочинок завойовує популярність серед представників столичного «середнього класу». Цікавитися київські покупці стали навіть колись безперспективними будинками біля Київського моря. Як і де слід підбирати дачу під Києвом і чи варто поспішати з її купівлею, «УМ» дізнавалася у столичних фахівців із питань нерухомості.

Во ім'я Кирила і Врубеля

Во ім'я Кирила і Врубеля

Розташована на Куренівці Кирилівська церква серед знавців вважається настільки ж цінною, як і столичні Михайлівський Золотоверхий собор чи Києво-Печерська лавра. Збудована у ХІІ столітті культова споруда залишається одним із небагатьох вцілілих взірців архітектури княжої доби. А її фрески за майстерністю виконання і збереженістю є унікальними не лише для України — подібних немає навіть на території колишнього Радянського Союзу.
Тому й ціни київському храму немає. Точніше, її не знають. Що не заважає безцінній святині кілька десятиліть поспіль чекати на генеральний ремонт: увесь час грошей вистачає хіба на косметичні. Фахівці-реставратори б'ють на сполох. Без належного догляду будівля тріщить по швах, а її стіни роз'їдає грибок. Знавці переконують, якщо Кирилівську церкву не врятувати зараз, то незабаром Київ «осиротіє» на ще одну історичну пам'ятку.

Динозаври на атракціонах

Гадаєте, побачити, як народжувалася наша планета і по ній бігали динозаври, чи перенестися в машині часу в середньовіччя можна лише в кіно? А от і ні. Влаштувати казковий світ дитинства із птеродактилями і космічними прибульцями маленьким киянам та їхнім батькам обіцяють у новому центрі сімейного дозвілля «Дивосвіт». Останній у столиці відкриють на вулиці Маршала Малиновського, 24/10 (біля станції метро «Оболонь») уже до кінця цього року. За попередніми підрахунками, будівництво «казки» обійдеться замовникам у більш ніж сім мільйонів доларів.

Ну «вилита» Верховна Рада!

Ну «вилита» Верховна Рада!

Його для киян і дачників Укрзалізниця обіцяє збудувати вже в наступному році на місці нинішнього Дарницького вокзалу. Поки що ж над «обличчям» майбутньої споруди працюють фахівці з Франції та Фінляндії, а в Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища столиці розглядають аж вісім проектів новобудови. Попередньо київські зодчі підтримали розробку колишнього головного архітектора столиці Сергія Бабушкіна. Якщо вірити словам останнього, то вокзал розгорнеться аж на 50 тисяч квадратних метрів ушир, 25 метрів заввишки і складатиметься із трьох блоків.