Віргінський крен «Аеросвіту»

Віргінський крен «Аеросвіту»

Історія з переоформленням 10 500 акцій авіакомпанії «Аеросвіт», які є власністю міноритарного акціонера–авіаперевізника — товариства з обмеженою відповідальністю «Бюро», тягнеться ще з минулого року. Саме тоді така собі фірма «Хьорст», що, за деякими даними, зареєстрована на території Британських Віргінських островів, купила згадані акції в компанії «Аеротур». Компанія «Аеротур» належить відомому українському олігархові й любителю мистецтва Віктору Пінчуку, а назва заморської фірми, до речі, підозріло співзвучна з ім’ям відомого художника, який тісно співпрацює з Пінчуком, — Деміена Хьорста. А оскільки ТОВ «Бюро» категорично не погодилося віддавати власні акції незрозумілому покупцеві, справа дійшла до судів.

Брудні БТРи сунули з Чорнобиля

Чотирьох співробітників батальйону міліції, що здійснює охорону зони відчудження навколо ЧАЕС, затримала Служба безпеки України за підозрою у сприянні незаконному вивезенню радіоактивно забруднених матеріалів (металевих конструкцій). Про це вчора на брифінгу в Києві повідомила речниця СБУ Марина Остапенко. Серед затриманих — командир батальйону охорони, заступник командира роти, інспектор та рядовий. Також пов’язали шофера і власника вантажівки, якою вивозили металобрухт, та водія «Таврії», що здійснював супровід вантажу. Небезпечний метал призначався для подальшої реалізації в Києві.

Нас не заборониш!

Нас не заборониш!

Підпільне казино в центрі Дніпропетровська, на проспекті Карла Маркса, вражає не тільки своїм нахабством (нагадаємо, саме після трагедії в одному з розважальних закладів Дніпропетровська, коли внаслідок пожежі загинули 11 людей, «накрився» весь ігровий бізнес у країні), а й масштабом діяльності. Коли минулої ночі сюди нагрянули правоохоронці, у приміщенні одночасно перебували близько 25 осіб персоналу та зо 20 власне гравців.

Вип’ємо за те, щоб ні вашим, ні нашим...

Вип’ємо за те, щоб ні вашим, ні нашим...

Вибухонебезпечну ситуацію на Новокаховському заводі «Таврія» вирішили нейтралізувати шляхом продажу пайових акцій обох протиборчих сторін банку «Південний». Далі врегулюванням ситуації займуться так звані «антикризові менеджери». Про це кореспонденту «УМ» повідомив нинішній директор заводу Олександр Сидоренко. Відомо, що головному акціонеру компанії Валерію Шамотію належить 68% акцій, директору агропромислової фірми «Таврія» Олександру Сидоренку — 27%, а ще 5% цінних паперів мають на руках робітники цього підприємства. «Я вважаю це рішення правильним. Воно дозволить владнати конфлікт, а також зберегти працездатність підприємства», — вважає Сидоренко. Загалом банк «Південний» устиг викупити за ці тижні уже до 95 відсотків акцій підприємства. Голова правління банку Вадим Мороховський вже зустрічався з колективом підприємства, щоб обговорити подальші перспективи, і певен: «Таврія» буде стабільно працювати й розвиватися.

Полковнику дали два місяці

Полковнику дали два місяці

На минулому тижні «УМ» повідомляла про затримання 26 серпня в коридорах Генпрокуратури колишнього помічника начальника відділу «К» СБУ Валентина Крижановського, який майже чотири роки перебував у розшуку й навіть устиг отримати російське громадянство. Полковник прийшов до слідчих ГПУ разом з адвокатом, щоб дізнатися, як розслідують його справу, й одразу отримав відповідь: за викликом слідчих терміново прибули бійці ГУБОЗу, які й затримали пана Крижановського спочатку на три доби. Коли ж цей час минув, Генеральна прокуратура, згідно з процедурою, направила до Печерського райсуду столиці подання про обрання запобіжного заходу Валентину Крижановському у вигляді тримання під вартою.

Про податки «забув»

Податківці Голосіївського району столиці виявили чергову фінансову махінацію. Як повідомили «УМ» у прес–службі ДПА у м. Києві, організував оборудку директор київського приватного підприємства «Т», яке займалося оптовою торгівлею сільськогосподарською продукцією. Підприємець К. у деклараціях з ПДВ за 2008—2009 роки відобразив операції з придбання товарів на загальну суму близько 41 мільйона гривень у неіснуючої фірми, адже її свідоцтво платника податків анулювали ще півтора роки тому. Мало цього, псевдофірма давно не існувала за вказаною юридичною адресою, а її банківські рахунки були закриті ще в 2006 році.

Слідчі поза політикою

«Цей злочин не має давати нам спати, поки не буде засуджений. Як українець, я дуже хотів би, щоб кримінальна справа за фактом геноциду–Голодомору таки була направлена до Верховного Суду України. І немає значення, яке рішення прийме ООН з цього питання», — сказав генерал–лейтенант СБУ нардеп Григорій Омельченко на «круглому столі» «Злочин геноциду–Голодомору 1932—33 рр. в Україні», що відбувся в Службі безпеки України минулого тижня. Це зібрання провідних експертів–правників у галузі українського та міжнародного права приурочили до Міжнародного дня пам’яті жертв нацизму і сталінізму, який за рішенням Європейського парламенту відзначається щороку 23 серпня. «На часі дати юридичну оцінку злочину Голодомору», — підкреслив голова СБУ Валентин Наливайченко, відкриваючи засідання, і наголосив, що в розгляд кримінальної справи не повинні втручатися політики — ні місцеві, ні закордонні. Григорій Омельченко (рід якого на Полтавщині дуже постраждав у час штучного голоду) переконував, що слідчих не має цікавити, що скажуть про перебіг розслідування в Росії чи США. І що політико–морально–історична оцінка не має ніякого значення для юридичної оцінки і суду.

МВС та «чорна кішка»

МВС та «чорна кішка»

Виїзна колегія МВС, проведена минулої п’ятниці у Хмельницькому, розглянула кілька загальних тенденцій щодо криміногенної ситуації у країні. Опосередковано міліцейські чиновники таки підтверджують, що криза має вплив на збільшення рівня злочинності (лише крадіжок зареєстровано удвічі більше), але одразу додають, що все під контролем, бо відсотки розкриття злочинів не падають. І це при тому, що слідчі буквально завалені кримінальними справами, бо в останні роки кількість заяв від громадян про злочини зросла в чотири рази! Водночас змінилися пріоритети у корумпованих чиновників, адже кожен другий хабар, викритий міліцією, стосується сфери земельних відносин. Про невдоволення міністра Луценка рівнем «очищення» власних лав та про черговий бій «перевертням», який стартує від сьогодні, «УМ» повідомляла в попередньому номері. З іншого боку, ще напередодні колегії було змінено керівництво обласної міліції у Криму, на Черкащині та Харківщині. Перші пішли? Утім міністр Луценко не пов’язує ці кадрові зміни із прорахунками генералів у роботі.

Хворий? Поїхали до мене!

Своєрідний рекорд аморальності для соціально–медичних установ встановила вихователька Запорізького дитячого спеціального будинку–інтернату. Специфіка закладу — у постійному проживанні тут дітей, які потребують додаткового догляду, побутових, медичних й освітніх послуг за спеціальною програмою. Основний контингент — діти віком від чотирьох до вісімнадцяти років, однак функціонує реабілітаційне відділення і для старших (до 35 років включно) осіб із психічними розладами, вадами фізичного та розумового розвитку.

Це ж таксі не там стояло!

Винуватцем дорожньо–транспортної пригоди, в якій один пішохід від травм загинув, а другий — отримав тяжкі каліцтва, є не тільки водій «Мерседеса», а й водій автомобіля «ВАЗ–2106», що порушив правила зупинки і стоянки.